Oznámení

Pauza

10. června 2018 v 18:26 | Neri
Beru si "dovolenou", po dobu neurčitou nebudu přispívat zde na blog (na pracovní asi sem tam ano, až začnou prázdniny).

Ne, že bych letos přispívala nějak často. Ale momentálně prostě psát nechci. Staré příspěvky samozřejmě zůstávají k dispozici.

Důvod?

Potřebuju čas a klid na "léčbu zlomeniny srdce". Dodělám dvě zbývající zkoušky, přestěhuju se na prázdniny k rodině a budu trávit čas naprosto neefektivně koukáním na seriály, hraním her a možná trochu prací a šitím kabátu na zimu. Možná si najdu brigádu, možná ne, každopádně znám tahle období a vím, že toho moc dělat nebudu, protože toho nebudu psychicky schopná. Emoce (smutek a bolest obzvlášť) jsou vtipná věc, udělají z normálně fungujícího člověka zombie, která se na nic nesoustředí, všechno jí padá z ruky a ustavičně brečí. Věřím, že čím míň na sebe budu tlačit, tím rychleji se z toho dostanu.

Kromě toho chci být součástí "duchovní komunity" co nejméně. Čím dál víc se mi ukazuje, že nemá příliš smysl sdílet svou cestu a rady atd. Možná občas je něco užitečné, ale většinou si každý musí na to své přijít sám, jinak nepochopí, neuvěří. Každý je někde jinde. Pokud je někdo v nějaké oblasti/lekci/řešení problému před vámi, může vám poradit, ale nepomůže vám to. Tohle se nedá rozumem urychlit. A pokud jste s někým ve stejném bodě, buď řešíte stejný problém a nevíte oba co s ním a nepomůžete si... nebo jste ho oba vyřešili a pomoc nepotřebujete. Každopádně mám teď dojem, že je ztráta času tyhle věci s kýmkoli řešit. Co má přijít stejně přijde a pokud tím mám projít, tak tím projdu, ale pravděpodobně mi nikdo nepomůže. Musí se to zažít. A krom toho je v téhle komunitě taky spousta nešvarů (posedlost vylepšováním se, spiritual bypassing, zavrhování ega a materiálního světa, kastování lidí na více a méně duchovně vyspělé, démonizace "negativity", ... a vůbec neustálé hodnocení, co je dobré a špatné - cítit, být - a celkově povyšování se nad vše "přízemní, negativní, skutečné a fuj"), které už mi lezou na nervy a nechci se jimi zabývat a narážet na ně. Je to ztráta mého času a energie. To, co se v mém životě prokázalo jako opravdu užitečné a důležité, už nebývá náplní tolika článků a seminářů, protože to není rychlé a bezbolestné, jako nějaká meditace, která slibuje, že mávnutím kouzelného proutku napraví vaše vztahy nebo přinese peníze. Ostatně, všechno, co člověk opravdu potřebuje vědět o "cestě za snem" si přečte v Coelhově Alchymistovi. Někdy musíte projít celý svět, abyste našli poklad u vás na dvorku (v sobě?).

Prostě v tom už příliš nevidím smysl. Takže teď si budu žít svůj život mimo tohle všechno co nejvíc to půjde.

Co se změnilo?

16. října 2016 v 11:54 | Neri
Moc toho nebylo :-) Alespoň tedy ne vnějškově. Lehce jsem pozměnila design, předchozí modrá slečna už se mi trochu okoukala, a dala jsem blog více do fialova, ale jinak celé menu a rozložení textu zůstalo stejné. Rozcestníky jsem zjednodušila, takže už nejsou celoobrázkové. Zkrátka si myslím, že teď vypadají líp. Udělala jsem hromadou revizi článků, udělala perexy tam, kde byly moc dlouhé a vymazala jsem starou sérii o přírodní magii. Byly to asi 7 let staré články a psané, na mé dnešní poměry, dost dětským a nevážným stylem. Hodlám je v nejbližší době nahradit novými, aktuálními a snad i lepšími. Co se týče obsahové stránky, teprve rozmýšlím, jaká hlavní témata zde v budoucnu budou. Nadále budeme duchovní blog, ale o čem konkrétně se bude psát, no, uvidíte :-)

Vílí magazín vyjde, pokud vše půjde podle plánu, 25. 10.

Chystám změny

10. října 2016 v 20:07 | Neri
A tentokrát vám přesně neřeknu, co vás čeká :-) Možná dojde k pár úpravám rubrik a designu, možná začnu vydávat články častěji, možná se dokonce objeví další číslo Vílího magazínu. Možná změním hosting, kdo ví.

Jedna menší změna už proběhla. Rozhodla jsem se smazat facebook tohoto blogu a nadále přispívat pouze na Autencii. Což je více k užitku než ke škodě, neboť jsem na druhém FB nijak zvlášť aktivně nepřispívala. Pokud jste to tedy doteď neudělali, přidejte si stránku do oblíbených. Najdete tam různé narážky a vtípky z fantasy prostředí, sem tam hudbu, krátkou recenzi, inspiraci na krásné šaty nebo dobrý seriál, novinky, akce a aktuality.

Plus je tady jedna další věc, která je hlavním spouštěčem všech změn. Rozhodla jsem se Autencii a tento blog více propojit. Blogy se v jeden sdružovat nebudou, zůstanou oddělené jako byly doteď, ale Autencia bude méně "civilní". Více do ní zakomponuji onen duchovní prvek, který je typický pro tento blog a můj život obecně. Chci aby v mém životě tak nějak vše souviselo se vším a mé dlouholeté zájmy tím pádem i s mou prací. Jaké konkrétní kroky podniknu v rámci tohoto propojení ještě sama nevím. Vím jen, že chci prostě pár věcí změnit :-)

Takže očekávejte změny, očekávejte novinky a očekávejte, že se budu blogu opět více věnovat.

A ano, je vysoká šance, že Vílí magazín opravdu BUDE. Také je možné, že začnu opravdu pořádat kurzy - ale pořád si nejsem jistá tím, jestli mám investovat čas do něčeho, oč možná nebude moc zájem. Anketa dole, stále můžete hlasovat. Já a moje nejlepší kamarádka chystáme youtube kanál. Měly by na něm být různé fantasy laděné scénky, trochu let´s play ve dvou (co na to říct, obě jsme náruživé hráčky?) a možná i nějaké to osobnější povídání. Plus mám rozepsané asi dvě, spíše tři knihy. Jedna je román, jedna je celá o fantasy oblékání a jedna je příručka pro roleplaying. Kdy budou je ve hvězdách, ale pracuji, pracuji :-) Snažím se.

Doufám, že jsem vás novinkami nevyděsila a některé to dokonce potěšilo! Teď už nezbývá než čekat, co bude :-)

Milujete fantasy?

26. září 2016 v 13:14 | Neri
Pokud jste si na otázku v nadpisu nadšeně odpověděli "ano!" či pokud se jakýmkoli způsobem zajímáte o fantasy, tedy třeba literaturu, dračák, pc hry nebo seriály, vyplňte mi prosím dotazník související s tímto tématem a s fantasy oblékáním. Slibuji, že tam jsou i obrázky :-D a příp. malý dáreček za vyplnění.

Každopádně mi dobře poslouží každá odpověď, ať už vás zajímá jen fantasy nebo i oblékání v tomto stylu.


A také prosím, pokud máte známé, kamarády, rodinné příslušníky a další, které fantasy také zajímá, rozšiřte dotazník i mezi ně aby se dostal k co nejvíce lidem. Chci totiž touto cestou nejen zjistit, jaké věci by se líbily, ale také trochu zvýšit povědomí o tom, že i něco jako fantasy oblečení existuje. Děkuji :-)

PS: K článku patří také anketa, klikněte tedy na celý článek a mrkněte na ni. Týká se kurzů, o kterých přemýšlím, že bych s nimi začala a nechci zbytečně něco organizovat aniž by o to byl opravdový zájem. Taktéž pokud myslíte, že znáte někoho, kdo by měl o kurzy apod. zájem, odkažte ho, prosím, sem. Při vyplňování ankety prosím zatrhněte možnost, která vás láká nejvíce a pokud máte zájem o vícero kurzů, jednoduše je následně vypište do komentáře. Dle toho, kolik lidí bude reálně v anketě odpovídat se nejspíš rozhodnu, jestli tedy něco bude nebo ne. Proto pokud máte o některý kurz enormní zájem, buď si sežeňte dostatek dalších účastníků co mi to tady zatrhnou nebo mi napište a třeba se dohodneme na nějakém individuálně pro vás.

Pokud vás zajímají více stylové kurzy, ještě větší nabídku máte v anketě pod článkem na druhém blogu ZDE.

Přehled novinek na literárním blogu

16. srpna 2016 v 12:51 | Neri
Vím, že dle čísel na počítadle je můj literární blog oproti tomuto těžce opomíjen. Ano, opomíjím ho i já, jelikož tam teď přibývá něco nového jen málokdy. Jediné, co čas od času píšu, jsou články, pak mám rozepsanou knihu (tu ale zatím nikde nezveřejňuji) a jeden e-book čistě k fantasy stylu. Přesto mě občas praští inspirace po hlavě (čtěte: chci se vypsat) a nějaká ta básnička vznikne. Proto jen tak informačně přikládám odkazy na ty nejnovější, které jste mohli přehlédnout.

Pokud vás má literární tvorba nezajímá, seznam níže můžete ignorovat. Pokud však sami rádi píšete básně a chcete se zlepšit nebo to chcete zkusit a nevíte, kde začít, zhruba do týdne by měl vyjít článek o psaní básní. Tak si to pohlídejte :-) A ukázku mé tvorby berte jako jakési doporučení, možnost zhodnocení mé tvorby a jestli se vůbec vyplatí poslouchat rady někoho, kdo píše poezii jako já (ačkoli teď mám docela nekreativní období a pokud vás zajímá, řekněme, vrchol mé tvorby, můžu doporučit třeba tyto básně: Spoutaná nadějí; Odmítnutá; Nejsem z kamene; Balada o siréně; Hrdina se domů nevrací; Ach, jak já jim rozumím!; Dopis na rozloučenou)Kolik obětí dát ještě chcete?
Prosím, jen mi je nabídněte
a já si je vezmu, když jinak nedáte,
nemůžu však mít, čeho se nevzdáte.
...
Kdysi jsem věřila, doufala silně,
že když budu snažit se pilně
přijde zázrak, přijde, nač čekám,
že stačí jenom, když se ho nevzdám.

Měla jsem naději, měla jsem víru,
ale můj plán měl jednu díru.
Zázraky jsou pod taktovkou bohů,
nikoli tvrdohlavých kozorohů.
...Potichu, miláčku, našlapuj zlehka
podlaha pod námi je tenká, křehká.
Stačí jen dupnout a sny se rozbijí
a střepy bodají, střepy nás zabijí.
...
Je mi celkém ukradené
jaké tu mám poslání,
když žít tady ještě chvíli
jen bolestí zavání.

Je mi celkem ukradené,
jak být správně duchovní,
v téhle válce zpropadené,
když prohrávám nejen v ní.
...Řekli mi, že láska pro mě není,
že se mám realizovat jinak.
Tak jsem po chvíli vydatného klení
zkoušela sehnat šperhák.

Že budu páčit zámky.
A možná budu mít peníze.
Zkusím zajít do banky,
vybrat jim ty jejich devize.
...


Otázky pro mé čtenáře - aneb kdo ne(na)píše není čtenář

14. srpna 2016 v 1:25 | Neri
Milí čtenáři mého dlouholetého vymazleného blogu,

dnes výjimečně nepíši článek pro sebe (haha, ano, stále ještě píšu články pro sebe nebo přesněji ze své touhy se o něco podělit), ale zajímá mě především VÁŠ názor. Dám vám několik otázek a přeji si, abyste využili komentáře a zodpovědně mi je zodpověděli (není čeština někdy krásná?). Chci vědět, co vám tady chybí, co bych mohla udělat lépe a jak ještě vám můžu prospět. Zajímá mě, o co by byl zájem, do čeho se mám dále pouštět. Zkrátka dnes chci rozproudit obousměrnou komunikaci, nikoli jednosměrnou, jak to obvykle já introvert dělám. Ne, že bych se bála vašeho názoru a už jsem se asi naučila skousnout i nehezké komentáře... navíc nejsem až tak plachá, jak se může zdát... ale přijde mi, že většinou buď nemáte co nebo nechcete komentovat (ano, jsou výjimky, ale ne až tak časté). Tak dnes mluvit nebudu já, dnes je to na vás. Alespoň uvidím, kolik čísel na mém počítadle je náhodná pasivní návštěva a kolik vás sem opravdu chodí, čte a zajímá je, co píšu :-)

A teď už k otázkám.

1. Čtete můj blog pravidelně? Zajímáte se o nové články, které vychází?

2. Sledujete i některý z mých dalších blogů?

3. Jaká rubrika je vaše nejoblíbenější? Jaké téma vás nejvíce zajímá?

4. Je určitý článek, který byste zde rádi viděli? Myslete na to, aby se týkal tematiky blogu a hodil se do některé z rubrik. Postěžujte si, že jsem ještě nenapsala o tom, jak rozpohybovat koště silou vůle, uvařit lasagne nebo jak hrát kriket s andělem (dobrá, toto je těžká nadsázka, vy prosím pište vážně :-D). Můžete chcít klidně i články zaměřené na můj osobní život, zkušenosti či názory, které jsem zde ještě nesdílela (vážně je mi jedno, jestli budu psát o svém názoru na jehovisty nebo interupci, jsem upřímná až hanba).

5. Takže pokud máte nějaké otázky také přímo vy na mě, v tomto bodě máte prostor. Ptejte se na cokoli. Osobního, k blogu, jak jen chcete, cokoli vás zajímá.

6. Chtěli byste se mnou i videa? Co by mělo být jejich obsahem? Myslím, že tato otázka zde už padla, ale reakce nebyly tak velké, aby mě to motivovalo opravdu začít. Chápejte, moje matka si myslí, že youtuber je člověk trpící tuberou (nemyslí si to doopravdy, ale nemá je moc ráda... ačkoli mě nemá ráda už za tolik věcí, že jedna navíc je jedno a já si stejně vždycky dělám co chci).

7. Moc, moc, moc důležitá otázka. Co si myslíte, že opravdu dobře umím? Čemu rozumím natolik, že bych to mohla učit? Co byste se ode mě chtěli naučit? Jistě, něco už jsem sdílela zde na blogu, pár návodů tady je, třeba jak mluvit s anděly (alespoň myslím). Zvažuji, že bych zkusila vést nějaké kurzy, ale nejsem si jistá tím v čem. Samozřejmě se hodně věnuji osobnímu stylu a mohla bych pomáhat lidem určovat ten jejich po svém (strávila jsem tím roky u sebe, takže ano, beru to tak, že mám velkou praxi), ale určitě je i něco jiného, co můžu předat. Jak být tvrdohlavý bastard a stát si za svým? Jak jít za svými sny, i když vám všichni říkají, že vám hráblo? Jak vybudovat nějaké sebevědomí ze stavu "jsem smetí na podlaze"? Jak se naučit řešit své neřešitelné problémy? Jak přežít v depresi i když zůstáváte stále v depresi? Jak zachovat chladnou hlavu když jste zklamání rodiny (to mi moc nejde). Přemýšlela jsem nad tím a má nejlepší kamarádka mi řekla, že umím skvěle řešit cizí (její problémy) tak, že se vykecá, ptám se a ona si sama dojde k odpovědi. Takže možná bych mohla vést kurz sokratovského dialogu nebo spíše jak být humanistický psycholog i bez vzdělání. Myslím, že tomu, co nechtěně dělám, se říká koučování, ale koučů je spousta. Stejně tak spousta lidí učí tvůrčí psaní. Takže mě zajímá, co si VY myslíte, že bych mohla dělat (ano, mám málo práce, na blogu je to vidět- ironie). Četli jste mé články, víte, o čem píšu, čeho jsem schopná, co vám pomohlo a nepomohlo. Takže... Na jaký kurz byste si zašli, kdyby byl ve vašem městě, za slušnou cenu a vedla bych ho já?

8. Pamatujete si některý z mých článků jako váš oblíbený, který se vám opravdu líbil? Který?

9. Pokud čtete také mé povídky či básně, máte oblíbenou? Kterou? Pokud ne, nemusíte odpovídat.

10. Pokud nesledujete také FB stránku blogu, proč? Nezajímá vás její obsah? Rebelujete proti FB? Rebelujete proti FB tím, že nemáte vlastní FB a sledujete ji bez přihlášení nebo vůbec?

Deset otázek zvládnete, takže prosím, odpovězte. Děláte to pro sebe. Mně to poskytne pouze cennou zpětnou vazbu, díky které budu moci psát více článků o věcech, které vás opravdu zajímají a přinášet vám tak více užitečnějších informací nebo zábavy, pokud tady i tu občas naleznete :-) A ano, slyším některé z vás, kteří voláte, že chcete další vílí magazíny. Problém je v tom, že na to teď opravdu nemám čas. Zvládnu dát článek jednou za čas, když mi něco přijde na mysl, ale za každým magazínem je opravdu spousta hodin práce, psaní a vůbec vymýšlení témat, pro které teď bohužel nemám prostor a netuším, kdy zase mít budu.


STO TISÍC NÁVŠTĚV a novinka pro fanoušky blogu

22. července 2016 v 20:53 | Neri
Tak a je to tady, po osmi letech existence blogu dosáhla celková návštěvnost krásných sto tisíc návštěvníků. Wow. Musím říct, že tento blog je můj naprosto nejdéle fungující projekt a fascinuje mě, že ani po těch letech jsem to nezabalila a píšu dál. Blog si prošel spoustou změn, začínal jako malá skládka zkopírovaných článků o fantasy a mé velmi nejisté prvotní literární tvorby a dotáhl to až na stálici českého blogového světa. Troufám si říct. Nejsem z těch, kteří by měli velmi slavný a čtený blog. Nejsou o mně články na srdci blogu, nemám za sebou milion návštěv, nejsem Alue ani Lúmenn ani žádná jiná "duchovní superstar". Tím se je nesnažím urazit, jen myslím, že jsou v "oboru" asi nejznámější.

Já možná nemám tolik co nabídnout, nechce se mi každý den přetřásat pozitivní myšlení a více mě zaměstnává můj život než snaha někoho učit a pomáhat, ale sem tam něčím přispěju do mlýna a musím říct, že mi už přišlo několik moc milých reakcí na moje články a osobních zpráv do mailu (ano, občas kontakt na mě využíváte a většinou jste velmi milí, děkuji) a jsem moc ráda, že jsem očividně pár lidem pomohla i se svým přízemním, téměř pesimistickým přístupem :-D

Takže ano, chtěla jsem poděkovat všem za přízeň. Každý den dělám věci, které mi nepřijdou až tak výjimečné. Píšu články, navrhuji šaty, řeším marketing, zpívám, když mě nikdo neslyší, poslouchám a skládám písničky. Tančím a blbnu a povídám si s vílami a je to můj život a připadá mi zcela normální. Občas mě něco napadne a zdá se mi to rozumné (skoro moudré), tak se musím podělit. Jindy mě věci jen štvou a napíšu o tom báseň nebo svojí nejlepší kamarádce. Připadám si výjimečná a zároveň ne a někdy žasnu nad tím, že moje osobní zpovědi a podobné věci skutečně někoho zajímají. Dokonce jsem měla velké ohlasy na svou různou literární tvorbu a to je také hezké.

A v zásadě jenom pořád kecám a přitom nemám slov :-) Co chci říct je, že jsem uvažovala nad tím, jak alespoň trochu poděkovat čtenářům za přízeň a čtení mých článků a napadlo mě něco, co možná není až tak velké díky, ale stejně to zkusím :-D Založila jsem blogu, resp. všem mým blogům a sobě, facebookovou stránku. Všímám si, že zatímco tady je nával, na literární blog až tolik lidí nechodí a třeba si ani nevšimnou, když je něco nového. Nedivím se ani, nové věci jsou málokdy. A tak, pokud máte zájem a Facebook (i přes to, jak je fuj fuj a mainstream), můžete si mě přidat a sledovat co je nového na všech mých blozích, nejen tady. A také tam budu sdílet různé drobnější věci, jako co zrovna poslouchám, čtu nebo sleduju za seriál (většinou fantasy) a třeba dojdete i k nějaké inspiraci. Řekla jsem si, že když čtete články, třeba oceníte i něco menšího. Doteď jsem FB používala hlavně na chatování s kamarádkou a sledování různých stránek a novinek, spíše, než že bych tam trávila celé dny nebo něco psala na zeď... a nehodlám se stát závislákem, ani na to nemám čas :-D Jen chci navázat lepší spojení se svými čtenáři, protože si říkám, že po osmi letech a sto tisících návštěv už je na čase.

Takže ještě jednou děkuji, že tu jste, že čtete a zvu vás na FB stránky. A pro ty, které zajímá i má návrhářská tvorba, psaní o oblečení a Autencia celkově, tak ta má také svůj vlastní FB a to ZDE.

Vaše Nerisa

Píšu zase knihu?

16. července 2016 v 9:30 | Neri
Světe div se, píšu další knihu. Vlastně ji píšu už několik let, ale vždycky jsem po pár stránkách skončila, pak to zase celé přepsala, nechala rok ležet, atd. Momentálně se počtem stran blížím k 50 (A4), což je asi největší úsek oné knihy, který jsem napsala. Když jsem s ní začala, zdálo se mi, že je ještě pořád moc "plyšákovská", možná jsem potřebovala vyrůst, abych dokázala lépe vykreslit dramatičtější okamžiky. Nesnažím se o roztomilou pohádku, spíše je to taková fantasy-psychologicko-filozofická záležitost. Ale to byste museli přečít celou knihu (resp. celou plánovanou trilogii) abyste pochopili, jak to myslím. Tedy alespoň doufám, že to bude pochopitelné! Po dopsání své první knihy jsem měla tříletý totální spisovatelský blok, kdy jsem nepsala skoro nic, skoro ani články. Teď, když je konečně knihkupeck áškola za mnou, se mi možná vrací trocha toho spisovatelského elánu, ačkoli nevím, jestli to ještě někdy bude jako dřív. Povedlo se mi připsat pár stran, vím, co chci psát dál, spíše není čas (a chvílemi chuť) než nápady, co bude dál. Hlavní osu příběhu mám pro všechny tři knihy už ostatně naplánovanou celá léta. Je třeba jen dopsat detaily.

Příběh se odehrává ve fiktivním fantasy světě, který je rozdělený Hranicí na dvě strany. Proč tomu tak je se v knize dozvíte. Zjednodušeně lze říci, že se svět dělí na "ty dobré" a "ty zlé". Na jedné straně Hranice žijí lidé, kteří se starají jen o sebe, jsou krutí, sobečtí a radši by si ukousli ruku, než aby ji někomu podali. Království vládne mocná čarodějka Zina a ničí každého, kdo by měl byť jen trochu magie. Magie na této straně Hranice existuje, ale mít ji znamená smrtelné nebezpečí.

Na druhé straně je pak království lidí podobné takovému, jaké bylo ve středověku. Církev není tak rozšířená, vzhledem k tomu, že bohyně v zásadě zmizely ze světa, ale existuje společenství rytířů ve městě Lunaris. Ženy mají stejná práva jako muži, mohou se svobodně rozhodovat, dokonce i bojovat, častěji si však stejně volí klasickou roli manželek a matek, neboť i přes rovnoprávnost nejsou ženské válečnice mezi ostatními ženami hodnoceny příliš vysoko.

Zatím se zdá, že je v obou zemích klid. Bohové zasahovat příliš nemohou, válkám brání Hranice, kterou nikdo nedokáže překonat, ale jak už tomu tak bývá, staré proroctví říká, že se věci mají brzo změnit a to pro obě strany. Nová válka je na spadnutí, i když to zatím tuší snad jen elfové, schovaní ve svém městě, o kterém lidé prozatím nesmí vědět...

V zásadě je to klasický fantasy námět, souboj dobra proti zlu, proroctví, atd., ale zpracování bude (doufám) jiné, než jak jste na to zvyklí. Už proto, že žádný člověk není černobílý a nic není tak jednoduché, jak to ze začátku vypadá. Překvapení tam myslím bude víc než dost.

A ještě malá ukázka, když už se s tím píšu :-)

Pozastavení

6. dubna 2015 v 20:56 | Neri
Možná se divíte, že je začátek měsíce a kde nic, tu nic. Nové číslo nevyšlo. Ani tento měsíc nevyjde. Mám sice seznam článků, které jsem plánovala napsat, ale ten leží ladem a není k ničemu využívaný. Důvod? Ráda bych se vymluvila na školu a osobní život a mohla bych si to dovolit, ale faktem zůstává, že se pro mě psaní článků stalo spíš povinností než radostí. Psaní a sdílení svých zájmů a zkušeností se pro mě stalo nedůležitým, nepotřebným, zkrátka, už není chuť psát. Nejprve mě přešla chuť psát knihy a povídky a nyní už i články. Možná to souvisí s mým dlouhodobě nepříznivým psychickým stavem, možná už mě to jen přešlo a můj úkol a zájmy jsou a budou teď někde jinde než u psaní. Možná mě to zase začne bavit, až nebudu mít tolik jiných starostí; a možná ne. Nic neslibuji. Pouze dávám na vědomí, že magazín nějakou dobu nebude vycházet. Je zde možnost, že se občas objeví nějaký nezařazený článek, ale ani to se nemusí stát. Pokud se mnou někdo vydržel celou mou "blogerskou kariéru" a bude se mu po mých článcích stýskat, tímto se mu omlouvám. Samotnou mě kdysi mrzely odchody mých oblíbených blogerů.

Předchozí články a archiv mých starých úvah samozřejmě zůstává k dispozici dál. Jen nebudou aktualizace.

Oficiální spuštění přepracovaných stránek

19. srpna 2014 v 10:00 | Neri

Tímto oznamuji, že stránky už jsou opět spuštěny a funkční. Staré články můžete prohlížet, nové články přibudou až na začátku září. Pokud narazíte na cokoli, co nefunguje a fungovat by mělo, nahlaste to. Děkuji.


Pokud chcete zjistit více o změnách a co se během rekonstrukce dělo, klikněte na celý článek...
 
 

Reklama