Osobní styl

Princezny, víly a čarodějnice

25. října 2016 v 14:39 | Neri
Víte, co je teď aktuálně jednou z věcí, které chci opravdu uskutečnit?

Chci, aby princezny, víly a čarodějnice mohly svobodně chodit po světě.

Možná je to troufalá myšlenka. Možná ještě společnost není připravena na to, aby byl každý i navenek sám sebou, včetně těch velmi originálních osobností. Samozřejmě, že je každá osobnost originál, ale některé zkrátka vyčnívají víc. A proč zrovna princezny, víly a čarodějnice?


Princezny jsou v zásadě všechny ženy. Všechny si zaslouží, aby s nimi bylo zacházeno jako s princeznami, jen si ještě musí uvědomit, že si mohou dovolit být těmi princeznami a nechat o sebe sem tam pečovat - a pečovat o sebe především samy. V tomto kontextu však myslím ještě ty princeznovatější princezny, které jsou romantické, něžné, křehké a potřebují svoje šatičky, volánky, krajky… a ideálně krásné šaty jako ze středověku. Někteří lidé jsou vždy nedostatečně oblečeni na určitou příležitost (třeba na ples nebo do divadla) a pro princezny je ples každý den. Takže poslouchají poznámky, jak přece nejdou do divadla, když si vezmou své milované šaty. A proč? Proč by je nemohly nosit, když je to těší?

Víly jsou na tom podobně jako princezny. Éterická stvoření, která chtějí nosit šatičky, sukýnky, kabátky, věnečky z květin a oblečení trochu inspirované fantasy. Některé jsou spíše na jemné barvy, některé mají rády pestrost. Některé chtějí závojíčky; a jiné potisky připomínající přírodu, zvířata, listí. Ale řadím sem také všechny ostatní "neobvyklé" bytosti, všechny ty anděly, elfy a ostatní, kteří tak úplně nezapadají do davu.

Čarodějnice jsou ženy, které jsou spojeny se svou ženskostí, vnitřní silou a vášní, znají a přijímají své temné stránky, umí si dovolit řádit a být divoké, být samy sebou a provokovat, když mají chuť. Čarodějky jsou svobodné ženy, které si uvědomují kouzlo uvnitř sebe. Je jedno, jestli své já nejlépe vyjadřují temnými barvami, okultními symboly, nošením kápí a vypadají jako z typického obrazu čarodějnice nebo jsou spíše šamanky a inspirují se Afrikou, bohémským stylem nebo čímkoli jiným. Dokonce i princezny mohou být zároveň čarodějkami i vílami. Proč ne? Všechny svobodné, vnitřně silné, ale navenek křehké ženy, které chtějí být samy sebou, si zaslouží, aby samy sebou mohly být.

Být rebelem není vždy věcí volby

5. října 2016 v 9:39 | Neri
Rebel je obecně osoba, která porušuje pravidla, jedná a přemýšlí jinak než ostatní, neřídí se konvencemi, provokuje a ničí zavedené pořádky, aby bylo možno vytvořit nové. Pro mnoho (především mladých) lidí je rebelie věcí volby. Chtějí provokovat, vyčnívat, chtějí se lišit a chtějí být vidět. A pak jsou tady nedobrovolní rebelové, jako jsem já.

Nesnažím se poutat pozornost, naopak nesnáším, když se po mně cizí lidé příliš dívají. Nerada mluví do hloubky o svých názorech, protože nemám chuť se dohadovat s lidmi, co je nepochopí. Angažuji se ve věcech a zajímám se o témata, která jsou aktuálně sice hodně skloňovaná, ale pořád považována za divné, zvláštní, hipísácké a tak dále. Pro většinovou společnost budu vždycky divná, rebelka. A nechci.

Můj styl neslouží k tomu, abych poutala pozornost, oblékám se tak proto, že je to můj styl. Chci být jen sama sebou. Problém je v tom, že mé "sama sebou" je tak odlišné od jiných, že jsem nechtěně často oním divným prvkem, středem pozornosti některých. Proto jsem se často krotila a dodnes ještě krotím ve svém sebevyjádření. Tento blog je jedním z mála míst, kde se můžu vyjadřovat bez servítek, protože sem chodí zejména podobně divní lidé :-)

Někdy ale chci vyčnívat, chci být divná a chci mluvit o věcech, které ostatní provokují. Ne pro provokaci samotnou, ale proto, aby se staly běžnými. Není to ironie? Vyčnívám proto, abych mohla být sama sebou a přitom nevyčnívat. Chci, aby si lidé zvykli, a chci, abych pak už nebyla tak nápadná. Ideálně by se mi líbilo, kdyby byli všichni ještě divnější než já :-) Ne, že by se to mohlo stát v nejbližší budoucnosti, na to jsou lidé pořád ještě velmi rozhledově omezení. Autencia je jedním ze způsobů, jakým se to snažím změnit. Vím, jak se chci oblékat, děsí mě jen, že jsem (jak říká Lilia Khoustnoutdinová) na ostatní "moc".


A tak mi nezbývá než být nedobrovolnou rebelkou nebo obětovat svoje skutečná já, což mi moc nejde. Smutné je, že můžu mlčet, můžu ignorovat, ale nemůžu pořád nosit džíny a tričko, z toho by mi dobře nebylo. Jak trávit celé dny v něčem, v čem se necítíte? Ano, autentické oblékání (jak o něm píší na autencii) má jeden závažný problém. Ukazuje vaše pravé já. A pokud je vaše pravé já tak divné, jako to moje, máte jen dvě možnosti - buď vypadat divně a poutat pozornost anebo své já utlumit, schovat a tvářit se jako normální člověk. Nevím, jestli je svět připravený na to, aby po něm otevřeně chodili mimozemské duše, čarodějové, pohané, andělé, elfové a víly. Nevím, jestli nějak pomůže mému "poslání", když budou ostatní vědět, s kým mají tu čest. Protože aktuálně málokdo z mého okolí tuší, oč se zajímám, co všechno vím a jak mám silnou intuici. Nevím, jestli by pravdu skousli. A také nevím, jestli mám rebelovat dál. Asi mi nic jiného nezbývá. Přesto bych si přála, aby nás v té rebelii bylo víc.

Divní lidé, čarodějové, pohani, larpaři, andělé, víly a elfové a mimozemšťané a vůbec všichni, co se bojíte, že vaše pravé já svět neskousne… neměli bychom se spojit a přimět svět, aby nás viděl a akceptoval? Není na čase se za sebe postavit? Protože We are the others - My jsme ti jiní - a stejně už to s námi nebude jinak. Zasloužíme si své respektované místo ve světě. Možná žijeme na pokraji velké společenské změny.

Čarodějnický podzim

23. září 2016 v 20:46 | Neri
Poslední dva týdny pro mě byly velmi hektické. Spouštěla jsem prodej podzimní kolekce, stěhovala se na koleje, začala s vysokou školou a nové nezvyklé věci, povinnosti a jiné mě přímo zavalují. Přitom se ještě snažím nadále přispívat na oba blogy a facebook Autencia, takže je toho více než dost. O škole se mi psát nechce, ale ráda bych se vyjádřila k podzimní kolekci :-)

Jak už jsem možná dříve zmiňovala, ta letní pro mě byla spíše na zkoušku a ještě se mi příliš nepodařilo uskutečnit svoje představy. Aktuálně musím říct, že s tou podzimní jsem mnohem spokojenější. Je už opravdu dle mých představ, dle mé vidiny fantasy oblečení na běžné nošení, hodí se pro milovníky fantasy, pohany, gothiky, etc. Tak nějak tajně doufám, že takoví lidé čtou i můj blog ;-) Ano, je mi jasné, že sem zabloudí i běžnější část populace nebo lidé, které zajímá jen duchovno a fantasy jako takové (ač část z něj pouhou fantazií není, viz víly) vůbec ne. Neví, o co přichází!

Nicméně myslím, že i duchovní lidé, či snad hlavně duchovní lidé, by se měli zajímat o to, co na sebe oblékají a najít si svůj styl (ne nutně ten co šiju já), neboť jak víme sebepoznání a sebeláska a sebepřijetí úzce souvisí s tím být sám sebou a to je třeba, milí zlatí, i v oblečení. Když se někdo má rád, dbá o sebe, tedy i o to, co nosí a dbá na to, aby to vystihovalo, kým je. A pokud na to neumíte přijít sami, mám od toho celý blog příp. pro brněnské lze domluvit i konzultaci. Placenou. Mezi mnohé nešvary duchovních lidí patří rozdávat se bez nároku na odměnu, jenomže to vede tak jedině k tomu, že nemáte co jíst, nikoli k pocitu radosti z nezištné pomoci. Nezištně se pomáhá potřebným, za znalosti, tvorbu a služby se platí. Vítejte v kapitalismu, díky bohům za to, že máme svobodu slova a podnikání a nikdo nám neurčuje, co máme dělat (krom rodičů). Krom toho, jak vidno zde i na druhém blogu mnoho znalostí opravdu sdílím zadarmo. Ale to jsem odbočila.

Pokud tedy hledáte svůj styl a milujete fantasy, můžete zkusit články zde na blogu, příp. na druhém blogu, kde jsem ještě více rozvedla ty místní. Však sami uvidíte. Chcete se inspirovat a kouknout, jak vypadá taková fantasy móda? Zkuste Pinterest. Dále by vás mohlo zajímat, co je to slow fashion (zvláště ekologicky zaměřené jedince) a proč se vyplatí nakupovat handmade. A pro hračičky ženského pohlaví mám obrázkový test, který vás třeba taky přiblíží tomu, co nosit a co se vám doopravdy líbí. Nakonec pokud někoho zajímá, jak se takový handmade oděv tvoří a fotí, můžu vás odkázat na profil na Fleru a tento článek. Toliko k dostupným informacím.


Hledání vlastního stylu

3. března 2015 v 22:29 | Neri
V předchozích číslech jsme si představili pět stylů, pět možností, jak můžete pojmout svůj vlastní fantasy styl. Účelem nebylo dodávat přesné návody, ale inspiraci, jak přinést do svého života více kouzla i skrze oblečení, jinými slovy, jak tématiku přírody, fantasy a magie (a oblibu v ní) vyjádřit skrze oblékání. Protože "šaty dělaj člověka", především tedy to, jak se na něj díváme, je velmi důležité, aby náš styl odrážel naše nitro, to, jací uvnitř doopravdy jsme. A každý je jiný. Proto i těch pět typů je odlišných. Máme jeden pro spíše praktické ženy, jeden velmi romantický, jeden pro dámy, jeden pro temné čarodějky, zkrátka všehochuť. Ve skutečnosti to ovšem jsou spíše podtypy než typy.

Abychom mohli nosit oblečení jakkoli odlišné od normálu, či dokonce velmi výrazné, což fantasy styl nepochybně je, musíme mít velkou odvahu a chuť překonávat konvence. Ne každá žena takovou chuť má, především dámy, extra praktické sportovkyně a hvězdy kolektivu, kterým záleží nejvíc na tom, co si druzí myslí, tohle oblékání nenadchne. Dámy mají rády klasiku, sportovkyně džíny… Co máte rády vy, které tohle čtete? Pokud máte rády oblečení neobvyklé a inspirované historií, pak se třeba najdete v jednom z těch pěti stylů. Nebo budete kombinovat všechny, to je na vás. A tak… jak poznáte, který k vám nejvíce sedí? Zkusím vám s tím pomoci.

Královny milují luxus. Potrpí si na pravé šperky, drahé látky a elegantní provedení. Obdivují urozené dámy z minulých století, kdy hlavními atributy bylo dobré vychování, krása a schopnost být dobrou manželkou. Královnám záleží na společenském postavení, dobrém vzdělání a od ostatních očekávají úctu. Nejčastěji jsou narozeny ve znamení lva, kozoroha nebo panny. I když je to styl inspirovaný historií a fantasy, není až tak výrazný, nepotrpí si na výstřednosti a inspiruje se hlavně obdobím středověku.

ANO pravé šperky, kožešiny, látky jako samet, satén a brokát, šaty, elegantní ženské střihy, podpatky
NE vulgárnost, výstřednost, napodobeniny, "obyčejné" přírodní látky, kanady

Nespoutaná cikánka

2. února 2015 v 19:30 | Neri

Nespoutaná cikánka, ta dívka, která žije bohémským životem, toulá se po lesích a lukách, široké sukně se vlní v tanci u ohně, na krku korále, nohy bosé… ženská a divoká, přírodní a přirozená, přesto pestrá a veselá. Inspiruje se érou hippies a oblečením právě ve stylu někdejších cikánek a cirkusaček.

Trička, tílka: volná, krajková, bavlněná, úpletová alá Carmen, volány, výšivky, řasení, široké rukávy, květiny, vzory, cípy, asymetrické, batika

Kalhoty, kraťasy, legíny: džíny nebo kraťasy, můžou být i hnědé kalhoty, otrhané, zvláštní

Bundy, kabáty, svetry: džínová bunda možná, volnější mikina, popř. kabátek, ale hlavně pletené svetry, propínací i přes hlavu, dlouhé, světlé, výrazné, atd.

Korzet, vesta: korzet z přírodnějších látek, spíš korzetový top, vesta kožešinová nebo plátěná

Košile: všemožné košile, hlavně lněné a podobné přírodní materiály, krajky, výšivky, volány

Sukně: sukně hrají prim, dlouhé až na zem nebo pod kolena, hodně pestré, volánové, různobarevné, vyšívané, široké a bohaté, se šátky na nich, cingrlata

Šaty: opět spojení stylu šatů a sukně, krajkové, dlouhé, bohaté, barevné, až exotické jako břišní tanečnice, šátky, cingrlata, pásky, ozdoby, …

Boty: nejlépe vysoké semišky nebo kožené, mohou být i plátěné sandály, s kytičkami a třásněmi, a nejlépe naboso

Kabelka: jednoznačně plátěná, žebradlo, zdobená

Punčochy, ponožky: hnědé nebo vzorované punčochy, ponožky mohou i vylézat z boty, barevné

Prádlo: žádné, bílé krajkové, podprsenkové topy, krajka, mašlička, klasický styl, romantické bokovky

Šperky: starobylé, hodně výrazné, několik náhrdelníků, spousta náramků, prsteny, přívěsky, kožené šňůrky, indiánský styl, korále, peříčka

Doplňky: všemožné šátky - barevné, s třásněmi, s plíšky, na hlavu i na sukni; pásky, vějíř, čelenky

Barvy: hnědá, bílá, oranžová, žlutá, zelená, teplé a výrazné barvy, přírodní barvy

Elegantní královna

3. ledna 2015 v 13:15 | Neri
Jste tou dámou, která vždy obdivovala mocné a elegantní královny? Toužíte po dlouhých šatech, luxusu a špercích? Chcete být obdivovanou a nepohodlí Vám nevadí? Třeba se Vám zalíbí být královnou.

Trička, tílka: s krajkou, saténová, sametová, kaskádovité výstřihy, úplet, spíše luxusně vypadající látky a střihy, společenské, elegantní, výšivky, kamínky, ozdoby

Kalhoty, kraťasy, legíny: jednobarevné kalhoty nebo kalhoty s proužkem, kraťasy z lesklých materiálů

Kabáty, svetry: kabáty vypasovaného střihu, s volány, kožíškem, atd., kašmírový svetr

Korzet, vesta: korzety ano, vesta může být s kožíškem

Košile: saténové nebo jiné lesklé, ale jinak spíše ne

Sukně: po kolena, ale mohou být i dlouhé, opět bohatě zdobené, luxusní, elegantní

Šaty:stejně jako sukně, dlouhé večerní, mohou být i lehce vintage či fantasy, zastaralé, romantické

Boty: převážně lodičky nebo jiné elegantní dámské boty

Kabelka: klasickákožená nebo lesklá společenská

Punčochy, ponožky: punčochy všeho druhu, mohou být i přiměřeně vzorované, krajkové, ne nic vulgárního, ovšem mohou být i na podvazcích

Prádlo: luxusní, tmavé, saténové, krajkové, provokativní

Šperky: perly, drahé kameny, řetízky, sponky, brože, náramky, prsteny, jen ne laciná bižuterie

Doplňky: rukavičky, vějíře, šátky, popř. i klobouk

Barvy: černá, červená, fialová, zlatá, stříbrná, korálová

Tetování - láska na celý život?

2. listopadu 2014 v 12:00 | Neri

Existují lidé, kteří tetování odsuzují a pak takoví, kteří je milují. Do které skupiny patříte vy? V dnešní době různorodosti a tolerance snad do té druhé - anebo vás tento "fenomén" nechává zcela chladnými. Důvodů proč si pořízení tetování nejméně třikrát rozmyslet je dost. Tetování je permanentní. Dnes už je sice možné ho odstranit, ale je to velmi drahé a bolestivé, tak radši počítejte s tím, že vám zůstane až do smrti. Není dvakrát moudré si nechat vytetovat králíčka, který vám za deset let začne připadat stupidní.

Řekněme ale, že jste se rozhodli si tetování pořídit. Co musíte zvážit dál? Tak za prvé, samozřejmě, motiv, velikost, složitost provedení a umístění. Ideálně jste tohle rozhodli ještě dřív, než jste se rozhodli pro samotné tetování. Pokud totiž máte něco nosit na svém těle až do smrti, nejlepší je, když to pro vás má hluboký význam. Jsou lidé, kteří si pořizují tetování jen proto, že je to "cool" nebo si chtějí něco dokázat. To první nedoporučuji. To druhé není až tak špatný důvod. Pokud si totiž pořídíte tetování jako důkaz své odvahy a přizpůsobíte tomu třeba i motiv, v tu chvíli pro vás dostává význam. Na svou odvahu můžete být hrdí až do smrti, ne?

Možných motivů existují tisíce a výběr máte velmi pestrý. Můžete si vybrat něco obvyklého, jako jsou květiny, motýli, růže, kotva, apod. Můžete si nechat vytetovat dílo nebo část díla oblíbeného umělce (časté třeba u gothiků). Určitý symbol, třeba symbol svého znamení je také dobrou možností. Nebo cokoli jiného, fantazii se meze nekladou. Čím větší, složitější a barevnější motiv, tím dražší. Pokud chcete tetování, počítejte nejméně s tisícovkou (za malé, nepříliš složité, jednobarevné).

Velmi důležitá je volba umístění. Malé motivy se vejdou téměř všude, snadno se schovají a jsou obecně lépe tolerované. Pokud toužíte po větším tetování, bude poutat mnohem více pozornosti a může se stát překážkou pro výkon některých zaměstnání. To neplatí, pokud tetování umístíte na obvykle zakrytá místa, třeba žebra nebo břicho. Záleží jen na vás, jestli chcete, aby vaše tetování bylo vidět a vy se mohli chlubit anebo si ho necháte jako něco speciálního jen pro potěchu svou, svého partnera nebo blízkých přátel, popř. návštěvníků koupaliště. A dle místa se odvíjí i bolestivost. Obecně platí, že čím více tuku, tím méně to bolí a naopak. Lopatky, zápěstí, kotník, apod. jsou velmi bolestivá místa. Pro první tetování se proto obecně doporučují spíše menší motivy a méně bolestivá umístění. Proč pro první? Není nijak neobvyklé, že někdo prohlašující "Nikdy nebudu mít tetování!" se změní přes "Tak jenom jedno…" na "Jedno mi prostě nestačí." Takže s tím také počítejte.

Jak probíhá samotné tetování? Pokud máte motiv vybraný a rovnou i vytištěný, zkrátka přijdete do tetovacího salonu, řeknete, co si přejete, dáte jim předlohu, zaplatíte a tetování může začít. Spousta lidí ale chodí do tetovacího salonu jen s přibližnou představou nebo absolutně netuší a nejprve si prohlédnou katalogy, nechají poradit, atd. Pak se domluví na termínu. Velká a náročná tetování se obvykle tetují na více návštěv, už kvůli zákazníkovi, který by jinak nemusel tolik bolesti najednou vydržet. Snad není třeba zmiňovat, že je třeba si salón vybrat pečlivě, informovat se o spokojenosti předchozích zákazníků, kvalitě služeb, atd. Tetování je na celý život, nešetřete na něm. Navíc je to zdravotní riziko. Při tetování se barva vnáší do otevřené rány, takže je důležité, aby salon dodržoval striktní hygienická opatření a nedošlo k infekci. Každý nejspíš ví, že se tetuje speciální jehlou. U méně bolestivých míst je cítit jako přejíždění po kůži obyčejnou jehlou a bolí mnohem méně než vrtání zubů! U tatéra si lehnete, on vám na kůži natiskne motiv a pak ho vykresluje jehlou, dá se říct. Nakonec motiv obkreslí ještě jednou a ránu zakryje, je-li to tetování menší. Pak už je jen na vás, abyste o čerstvé tetování pečovali. Buď dostanete speciální mast, nebo vám poradí, co si máte koupit v drogerii. Nemělo by vyschnout, takže se maže několikrát denně. Brzy se vám na kůži utvoří stroupky, ty nestrhávejte! Časem sami odpadají a zůstane hladká potetovaná pokožka. To už by vám měli v každém dobrém salonu říct. Dobré je si sehnat k tatérovi doprovod. Někdy může po čerstvém tetování přijít nevolnost (obzvlášť máte-li nízký tlak), takže je dobře, když na vás někdo dohlédne. A rozhodně doporučuji si doma lehnout a nepřepínat se, ten první den.

Tip na závěr: Pokud máte už tetování vybráno a víte, kam ho chcete, zkuste nejprve pár týdnů chodit s falešným. Jde-li o jednodušší symbol, není problém ho nakreslit třeba tekutou linkou. Další možnost je tetování henou. Nejlépe tak uvidíte, jestli jste spokojení, cítíte se dobře se svým tetováním a budete to tak vidět i za pár dalších týdnů, měsíců, let…

Praktická lovkyně

2. listopadu 2014 v 11:54 | Neri

Do lesa i do města a přitom po svém

Série fantasy styly

Minule jsme se podívali na oblečení v temnějším stylu, nyní zabrousíme zase někam jinam, tentokrát do světa elfů a fantasy bojovnic. Sukně, šaty a krajky, to všechno je krásné, ale ne vždy se hodí. Jsou chvíle, kdy i ty nejženštější slečny potřebují vyrazit do přírody a shání něco praktického. Co dělat, když chtějí při vší té praktičnosti zůstat věrné své "fantasy duši"?

Praktická lovkyně


 • Trička, tílka: v zimě dost teplá, v létě spíše minimalistická s odhaleným pupíkem; ve středověkém stylu, zřasená, s knoflíky, se zavazováním u výstřihu, dívčí, volánková, volná i těsná, zvláštní prvky (např.) průstřih, potisk motýlků nebo květin, písmo s myšlenkou, ležérní, indiánské, hlavní je praktičnost a pohodlnost, ale zároveň zůstat ženská, dívčí
 • Kalhoty, kraťasy, legíny: klasické úzké džíny nebo hnědé kalhoty, světlé šortky, legíny neprůhledné se zajímavým provedením a do vysokých bot, popř. ke krátké sukni
 • Kabáty, mikiny, svetry: kabátek huňatý, s falešným kožíškem, ve stylu kápí a svrchníků let dávno minulých, fantasy, mikiny mohou být taky a to ve světlých přírodních barvách, s kapucí, potiskem, vypasované, ženské; svetry klidně i volnější, přírodní
 • Korzet, vesta: korzety kožené, široké i úzké opasky; vesta hnědá, semišová, s kožíškem
 • Košile: kostkovaná nebo bílá, možná i zelená, bavlněná
 • Sukně: spíš krátká nebo po kolena, volánky, do A i úzká
 • Šaty: podobně jako sukně a tílka, spíše jednoduché, ale mohou být i dívčí a volánkové, stažené páskem, praktické
 • Boty: hlavně praktické - kozačky, vysoké boty, tenisky, pohodlné baleríny
 • Kabelka: hnědá, kožená nebo plátěná, s motýlky, korálky, aj.
 • Punčochy, ponožky: silné hnědé punčochy na zimu
 • Prádlo: pohodlné, praktické, dívčí, veselejší barvy, brazilky
 • Šperky: kožené šňůrky, kovové přívěsky, dřevěné korále
 • Doplňky: opasky, bezprsté rukavice
 • Barvy: hnědá, zelená, bílá, žlutá, béžová, přírodní barvy
 • Kde se inspirovat: fantasy obrázky elfek, lovkyň, bojovnic, oblečení na larp, historické

Nebeské líčení

5. října 2014 v 0:15 | Neri

Minule jsme si ukázali, že líčení může být nejen způsobem, jak vylepšit svůj vzhled, ale také uměleckým dílem. Existují nejrůznější způsoby, jak pomocí minima make-upu dát svým očím nadpozemský vzhled. V zásadě si vystačíte s černou oční linkou (může být tekutá i pevná, jen si dejte pozor na to, aby byla kvalitní a nerozpíjela se, nedostávala do očí a nezpůsobovala alergické reakce) a několika barvami očních stínů. Pro toto líčení postačí fialová a ledově světle modrá a to v třpytivém nebo metalickém provedení. Pokud navíc zatoužíte po tom mít výjimečně modrou i zorničku, poslouží barevné kontaktní čočky, které jsou dnes na internetu běžně k dostání.Postup je poměrně jednoduchý, jen vyžaduje trochu šikovnosti (popř. cviku) a pevnou ruku. Nejprve víčko obtáhneme tlustou černou linkou zespodu i nahoře a poté nakreslíme "ocásek" jak je vidět na obrázku. Pak už stačí jen nanést fialové stíny (a to na víčko a tenký proužek kolem oka) a kolem orámovat ještě světle modrými. Stačí se dívat na obrázek a jistě to zvládnete. Hodně štěstí!

A rádi dostaneme zpětnou vazbu. Povězte, zdali se vám daří nebo nedaří, jestli se vám výsledek líbí a co na to říká okolí. Máte odvahu si takhle nalíčení vyjít běžně na ulici nebo si to schováváte jen pro zvláštní příležitosti?

Nejen pastelová sluší vílám

4. října 2014 v 23:39 | Neri
Série fantasy styly

Když se řekne víla a oblékání ve vílím stylu, každý si představí rozevláté šatičky pastelových barev a věnce z květin. Těžko tvrdit, že to není pravda, ale svět fantasy umění je barevně mnohem bohatší než kolik pokryje pár světlých odstínů. Slovo víla je v tomto textu možná příliš zavádějící, protože když vám učaroval svět fantasy a chcete své oblečení přizpůsobit této své vášni, nevystačíte si se slovem víla. Vílí magazín totiž čtou i temné královny a čarodějky, upírky, bohyně noci a jakékoli jiné temnější role, do kterých se ve své fantazii, svém stylu, vpravujete. Pokud zrovna k tomuto stylu oblékání máte blízko, můžete se zde inspirovat. První styl, který si heslovitě představíme, totiž je:

Temná čarodějka


Trička a tílka vybírejte s krajkou, mašlí, šněrováním, styl dobře doplní i kovové a kožené prvky, gotické potisky, růže, lebky, na tričku mohou být průstřihy, také se hodí průhledné, řasené, připomínající viktoriánské období, těsné i volnější, ale každopádně spíše elegantní
Kalhoty, kraťasy, legíny: obyčejné černé kalhoty, nejlépe elastické, těsné šortky, černé legíny nebo jiné tmavé legíny s romantickými vzory
Bundy, kabáty, mikiny: padnoucí černá kožená bunda, tmavý zimní kabát, klidně i nějaký kabátek ve viktoriánském (nebo gothic lolita) vzhledu, vypasovaný svetr, krajkové bolerko; mikiny s romantickým potiskem, kapucí, "kápí", s vzory květin či tajemnými spirálkami, atd.
Korzet, vesta: jakýkoli tmavý korzet, na něm krajka, brokát, samet, satén, korzety jsou pro tento styl prostě jako stvořené; vesty mohou být kožené nebo kožešinové
Košile: gotická zdobená košile, s volánky, apod.
Sukně: s krajkou, sametové, saténové; spíše těžké látky; dlouhé až na zem, minisukně i po kolena, volány, cípaté, střih do A, snese se i rovný střih s proužky nebo dlouhá s rozparkem, laděné rockově nebo romanticky, šněrování, střídmé potisky, ozdoby
Šaty: úzké i široké, dlouhé i krátké, stejně jako sukně a tílka/trička; asymetrické, mohou mít všechny prvky popsané zde, ale přednost mají elegantní a ne moc nápadné, provokativní, spíše než usedlé
Boty: lodičky, kozačky, vyšší boty, kovové prvky, šněrování, platforma, ne nutně praktické
Kabelka: s kovovými prvky, potiskem, v tmavých barvách, spíše kožená než plátěná a když plátěná, tak zdobená
Punčochy, ponožky: síťované, krajkové, podvazkové, tlusté i tenké tmavé punčochy, kotníkové ponožky

Prádlo: sexy, tmavé, krajkové, se zavazováním, mašličkou atd.
Šperky: gotické, masivní, výrazné, amulety, rudé kameny, atd.
Doplňky: rukavičky, připínací růže, podvazky, opasky, vějíře
Barvy: černá, červená, šedá, tmavě modrá, tmavě fialová, ostatní temné barvy
Inspirujte se: gothic stylem (gothic lolita, fairy goth, apod.), viktoriánským obdobím, rock a metal, romantický styl, ale v temných barvách, středověké kostýmy na larpy pro záporné postavy

Líčení jako umění

7. září 2014 v 13:58 | Neri

Obvykle se make-up využívá k zvýraznění předností a zakrytí a potlačení nedostatků, ale existují kosmetičky, skoro se až chce říct umělkyně, které líčí jinak. Obzvlášť s očima lze konat opravdové zázraky a nám ne tak šikovným smrtelnicím se chce blednout závistí. Líčení jako umění, takové je téma fotek, které jsem vybrala jako inspiraci. Líčení pro krásu se obvykle nás milovníků přirozenosti nijak nedotýká, ale možná, že někteří změní názor na make-up celkově, až toto uvidí. Příště se možná dočkáte i návodu, jak něco podobného vytvořit v pohodlí domova.


Zdroj obrázků - pinterest
 
 

Reklama