O autorce

O autorce

17. srpna 2014 v 23:27 | Neri
Aktuální k 15. 10. 2016

Milí čtenáří, náhodní návštěvníci a všemožní tvorové,


jmenuji se Nerisa a tento blog vlastním od roku 2008, což už je tedy pěkných pár let! Ze začátku jsem zde byla známá pod přezdívkou Tammy (lze vidět u starších článků), ale poslední asi dva roky bloguji pod svým jménem. Aktuálně je mi 21 let, narodila jsem se 6.1.1995 a nijak se tím netajím. Jsem ukázková kozorožka, tvrdohlavá, praktická, ambiciozní, někdy snad i vytrvalá a příšerně pesimistická. Šance jsou, že většina charakteristik tohoto znamení mě přesně vystihuje. Co se týče jiných typologií (pro které mám docela vášeň), tak to máme INFJ v MBTI, melancholik, introvert, Enneagram 4, empat a stará duše, osoba s fialovou aurou; a celkově jsem zkrátka divná a ojedinělá. Praktický snílek s vílí duší.

Když jsem blog zakládala, mezi mé hlavní zájmy patřilo fantasy, tvůrčí psaní a čarodějnictví, potažmo pohanství a nadpřirozeno celkově. Od té doby se mnohé změnilo, ale zájmy mi spíše přibývaly než by ubývaly, což je vidět na obrovském množství rubrik a také faktu, že krom tohoto vlastním ještě dva další blogy - jeden pro literární tvorbu a jeden pro psaní o oblečení a osobním stylu z více duchovního a psychologického hlediska než předkládají módní časopisy.

Od malička kreslím, píšu povídky, jsem hodně kreativní a už jako dítě jsem ráda tvořila kde co, třeba papírové modely různých věcí. Prostě mě baví něco budovat, tvořit, něco za sebou zanechat. Napsala jsem pár textů k písničkám a složila i melodii, protože velmi ráda zpívám (ale nikdo mě nesmí slyšet - mám strašnou trému). Zkoušela jsem se učit hrát na kytaru, ale samostudium mi nepřipadá moc efektivní. Před pár lety jsem začala šít a navrhovat své vlastní věci, ale pořád vidím hodně prostoru pro zlepšení. Hlavně jako mladší jsem hodně četla, převážně tedy fantasy, ale také různou odbornější literaturu, třeba takovou, co se týkala historie starověku, psychologie, ekologického zahradničení, esoteriky, duchovna a seberozvoje, čarodějnictví, pohanství, mytologie, marketingu, ... zkrátka, rozptyl mých zájmů lze asi považovat za docela široký. Zde však nejčastěji píši o svých myšlenkách, poznatcích, co mě život naučil a co bych ráda předala dál a třeba tím i někomu pomohla.

Aktuálně je také jedním z mých hlavních zájmů pomoci lidem najít jejich styl oblékání, takový, který by dokázal přesně vyjádřit, kým jsou uvnitř. Protože pak se nejen mohou cítit lépe a více sami sebou, ale také na první pohled rozpoznají další spřízněné duše. A věnuji se tomu tím víc, že navrhuji a šiju oblečení pro ženy duchovnějšího ražení a milovnice fantasy, kterým zkrátka nevyhovuje nabídka běžných obchodů, protože oblečení tam není vyhovující; neříká, kým jsou. V zásadě tedy podnikám a k tomu studuji vysokou školu a píšu blog a zabývám se dalšími věcmi, které mě zajímají. A o většině těch věcí tady píši.Zajímavosti:
  • Krom ryb nejím žádné maso (a už jen jeho zápach mi vadí).
  • Nemám nejoblíbenější jídlo, ale potrpím si na kvalitní (nejlépe bio) suroviny.
  • Nejradši nosím šaty a sukně, kalhoty jsem jako dítě úplně odmítala s tím, že nejsou dost "holčičí".
  • Nemám ráda růžovou barvu, ačkoli jako dítě jsem ji nosila skoro pořád.
  • Na levé straně břicha mám vytetovaný symbol svého astrologického znamení, i přesto, že nesnáším jehly a pohled na krev.
  • Vlasy mám dlouhé až po zadek a neostříhala jsem si je od šesti let.
  • Vystřídala jsem čtyři střední školy, než jsem na poslední konečně odmaturovala. Teď jsem na VŠ a podnikám.
  • Dokončila jsem román, který jsem ale nikde nevydala. Ani jsem se o to nepokusila.
  • Momentálně mám několik let rozepsanou další knihu, ale sama nevím, jestli ji někdy dokončím.

O autorce - podrubriky

17. srpna 2014 v 23:15 | Neri


Články především z dob, kdy zde byl můj osobní blog a vyjadřovala jsem se k různým tématům.

Archiv mých úvah a názorů

Mé deníkové zápisky

Mé duchovní zážitky

 
 

Reklama

Rubriky