Čísla

Návrat domů - květen 2017

2. května 2017 v 18:13 | Neri
Jaro je obdobím nových začátků, radosti, inspirace. Po dlouhé zimě si zase můžeme užívat tepla a hlavně přírody, která se probouzí a celá rozkvétá. Ideální čas pro to se jí zase začít věnovat, chodit ven a také - chránit ji. Matka Země je domovem nás všech a je chybou zapomínat, jak nerozlučně jsme s ní spjati. Venku mezi stromy, hlavně daleko od dalších lidí, se s ní můžeme spojit a vnímat, jak je stará - mnohem starší než my - a moudrá. Jak je s ní vše provázáno, včetně nás. Můžeme načerpat novou energii nebo přijít na nové myšlenky. Přecejen, už ve starých dobách lidé chodili najít moudrost, vnitřní klid a sami sebe hluboko do přírody. Dodnes to tak někteří dělají.

Co je tedy domovem, o kterém titulek tohoto magazínu mluví? Je to naše Země, příroda a je to také místo v nás, naše nitro, skutečné já, které si někdy neuvědomujeme a utíkáme před ním. Sami před sebou. Je to naše duše a je to vědomí všech a všeho kolem. A je na čase se tam zase vrátit.

PS: Příští čtyři týdny nebudou nové články - jednoduše proto, že vy teď máte článků za dva měsíce a já potřebuji věnovat čas jiným věcem :-)


OBSAH:

Citlivý rak - série charakteristik znamení horoskopu
Tvůrce ISFP - MBTI typologie
Beltaine - jarní pohanský svátek
Oonagh - hudba pro víly
Ekologické stravování - tipy, jak zlepšit své návyky
Dopis víl lidem - připomenutí staršího článkuUžitečné články, které vyšly před magazínem:

Cesta k dobrému vztahu je pro každého jiná - máme se trápit, když máme vyšší požadavky než ostatní?

Odvrácená strana - prosinec 2016

22. prosince 2016 v 16:36 | Neri

Zima a konec roku celkově je období temnoty, únavy a nutné sebereflexe. Vše se ponořuje více do sebe, dochází k různým uvědoměním, propouštění starého a přípravě na změny. Je to také ideální období k sebepoznávání, a protože součástí náš samotných i světa kolem nás je také všechno to označované za "špatné", temnota, zlo, bolest, smutek a všechny formy ubližování a trápení… toto číslo se bude (v oblasti seberozvoje docela netradičně) zabývat právě vším tím temným, zatracovaným a tabuizovaným. Takže lákavým :-) Výzvou tohoto čísla je poznat a přijmout i to špatné (v sobě) a podívat se do očí ne vždy krásné a příjemné pravdě. Takže pozor! Žádný přehnaný optimismus a "spiritual bypassing" vás nečeká a pokud nesnesete slyšet ani slovo o čemkoli méně příjemném, ani nečtěte.

V opačném případě si užijte trochu toho zakázaného ovoce :-)

PS: Případně si to nechce na později, až vás přejde vánoční nadšení a optimismus a začnete se nervovat z toho, že neplníte předsevzetí a celkově v životě opět selháváte.


OBSAH:

Poznejte své démony - aby vás nemohli sežrat
Temná noc duše - nejhorší propad na spirituální cestě
Umění z bolesti - proč se bojíme, že bolest ztratíme?
Průzkumník ISTP - další z MBTI typů
Odvrácená strana osobností MBTI: INTJ a INFJ - jací by byli zločinci a jak jednají ve stresu?
Pšššt, o tom se nemluví! - tabu v dnešní společnosti
Provinilé slasti... BDSM - je sex špatný? A co je vlastně BDSM?
Všestranný blíženec - série charakteristik znamení horoskopu


Články, které vyšly před magazínem:


Princezny, víly a čarodějnice - říjen 2016

25. října 2016 v 14:41 | Neri

Právě čtete říjnové číslo Vílího magazínu. Já vím, už jste ani nedoufali, že v dohledné době nějaké bude! Ale teď je tady, tak se podívejme na to, co vás v něm čeká. Název čísla je tentokrát "Princezny, víly a čarodějnice" a to proto, že mě k němu inspirovala má úvaha v jednom z předchozích článků. Přála bych si, aby všechny jedinečné ženy, všechny ty princezny, víly, čarodějnice (ale také princové, víláci a čarodějové a všichni další zvláštní lidé a nelidé…) mohly volně chodit po ulicích a být samy sebou. Všichni by měli být sami sebou a to je takovým posláním tohoto čísla. Ukázat, že být sami sebou je v pořádku a snad i nutné. Ano, skutečně, v dnešní době, kde skoro každý lže a přetvařuje se, máme být sami sebou. I přesto, nebo naopak právě proto. Ukažme těm hercům, že autenticita je lepší než jakákoli role. O spoustě věcí k tomuto tématu jsem již psala, proto je nebudu v tomto čísle opakovat, ale dole máte odkazy na další články k problematice autenticity a pravdivosti.

A mimo to vás samozřejmě čeká pravidelné představení povahy jednoho astrologického znamení, tentokrát býka, a několik "kulturních vložek". A opět bude i borec na konec :-) Přeji příjemné počtení.

P.S.: Pokaždé, když píši toto úvodní slovo, si vzpomenu na post šéfredaktorky školního časopisu ze střední školy, a jak jsme editoriál překřtili na Předkec a konečné slovo na Zákec. Tímto své bývalé spolužáky pozdravuji, pokud náhodou některý z nich čte (ale doufám, že ne, můj blog byl velice tajný :-)).

P.S.S.: Nemůžu uvěřit, že jsem to vážně stihla! Polovinu článků jsem napsala za dva dny mezi půlnocí a třetí ráno, takže pokud najdete nějaké chybičky, pouze m jemně upozorněte v komentářích. Díky :-D

Obsah čísla:

Neústupný býk astrologie
Kouzlo odtažitých manipulátorů proč milujeme ty, co lásku dávat neumějí?
To ONI za to můžou! nesou veškerou vinu za naše problémy rodiče?
Nevděčná role poslíčků a učitelů proč dělám, co dělám?
Vědátoři INTP typologie MBTI


Bonusy

(články, které vyšly před magazínem)
Když princ nejede a nejede - a jak ho přimět, aby přijel?
Být rebelem není vždy věcí volby - nebaví mě vyčnívat, prostě musím
Celistvost vs láska - je lepší být šťastný jen sám? Chcete pak ještě vůbec vztah?
Čarodějnický podzim - moje nová kolekce pro všechny čarodějky :-)
Lekce, které vás potkají na cestě životem - pokud chcete vědět,
co vás vaše problémy aktuálně mají naučit, tento článek rozhodně nevynechejte!

Vílí speciál - Dvojpaprsky

25. února 2016 v 23:11 | Neri
Tento díl bude kratší a půjde o speciál, neboť bude celý věnován pouze jednomu a to velmi specifickému tématu a tím jsou dvojpaprsky. Co to je? Zjednodušeně řečeno, dvojpaprsek je ten pravý/ta pravá partner/partnerka pro vás, nejen na fyzické, ale i na duchovní úrovni. Je to osudové setkání, které člověku dokáže změnit život. Láska, po jaké mnozí touží a další se jí i podvědomě obávají. Pro všechny, které toto téma zajímá, kteří svého vyvoleného nebo svou vyvolenou teprve hledají, či už ji našli a chtějí vědět, jestli mají pravdu anebo se mýlí… případně jim to stále nějak nevychází a jsou z toho zoufalí… je tento speciál, kde si objasníme, jak to tedy s dvojpaprsky je, jak je hledat (a máme je vůbec hledat?) a co si s nimi počít a také si zodpovíme otázku - jsme normální, když nejsme zázračně šťastní?Články:
Cesta nahoru - únor 2016

21. února 2016 v 15:29 | Neri


Vážení čtenáři,

jsem si jistá, že toto číslo magazínu je pro vás velkým překvapením! Aby také ne, když se tu objevilo téměř rok po tom posledním. Tenkrát jsem vám oznámila, že další čísla už pravděpodobně nebudou. A přece, jedno tady máme. Nechci vám slibovat, že teď začnu opět psát a vydávat nová čísla pravidelně. Moje chuť ke psaní vstává z popela velmi pomalu a nejsem si jistá, jestli se jí to ještě někdy podaří úplně. Třeba je toto číslo jen takový výkřik do tmy, než přijde další rok ničeho. A třeba ne. Pokud budu mít chuť, nějaká další čísla se mohou objevit, ale slibovat nic nechci a nebudu.

Ať už tak či onak, toto číslo bude jen málo vílí, zato dost transformační. Je určené především pro ty, kteří trpí - ať už depresemi, nenávistí ke svému životu, či jakýmkoli jiným typem psychické bolesti. Nemůžu pomoci všem a nemám patent na rozum, ale pokud alespoň jeden člověk najde alespoň jednu věc, která mu pomůže, budu velmi ráda.

Tato cesta nahoru není o stoupání na rozhledny, nýbrž spíše o cestě ke světlejším zítřkům. Od hlubin zoufalství až na povrch, k novým začátkům. Možná se cítíte skvěle a nemáte tuto cestu zapotřebí. Pak gratuluji a navrhuji, abyste si vybrali články, které se zabývají obecnějšími věcmi, třeba dalším dílem astrologických znamení.

Pro vás trpící: Nevím, jestli se na tuto cestu vydáte se mnou, ale pokud ano, přeji hodně štěstí, odhodlání a pevné nervy - neboť vykročit není nikdy snadné!


Obsah

Energický beran - série Zvěrokruh, charakteristika znamení

Bonusy

(články, které vyšly před magazínem)

Proč si píšu deník - a proč byste si ho měli psát i vy!
Příčiny a prevence deprese - maturitní práce
Je možné vyléčit osamělost? - tentokrát jen úvaha, žádné návody
Povídka, aneb definuje nás to, co děláme?

Probuzení - březen 2015

3. března 2015 v 22:59 | Neri

A máme tady březnové číslo, tentokrát na téma "Probuzení". Proč takové téma? To je jednoduché. Je začátek jara, vše se nám probouzí, především příroda, ale také my. Znovu začíná svítit slunce, teploty se zvyšují a v mnoha lidech se objevuje nová chuť začít - neboť jaro je časem začátků - s novými projekty, změnami a plány. Všechno se rozjíždí, jak uvnitř, tak vně a proto se budeme rozjíždět i tady. Tento díl je více zaměřený na přírodu než byly ty předchozí, spíše seberozvojové, ale objeví se i stará známá témata, jako šití, astrologie a od minulého čísla také MBTI. Představíme si první typ, a pokud se v něm někdo najdete, nebojte se pod komentáře přihlásit, jestli to sedí/nesedí (samozřejmě pro účely analýzy, milí INTJ ;-)). Dočkáte se i slíbeného článku o tanečním stylu Gothic Bellydance a recenzí na knihu a hru s fantasy tématikou. A pro dámy opět šití a něco málo k oblékání.

Přeji hezký počátek jara a samé slunečné dny

Neri


Obsah:

Past jménem duchovno a jak do ní nespadnout
Snivá a soucitná ryba - pravidelné astrologické okénko
Propojení s přírodou - co to je a jak ho získat
Nejlepší přítel člověka - jak si vybrat zvíře?
Potěšení z přirozené zahrady bez chemie a monokultury
4 ženy v lásce - jaký vliv má ženský cyklus na jejich pojetí vztahů?
Hledání vlastního stylu - který fantasy styl je ten váš?
Daň peklu - recenze knihy
Neverwinter aneb představení jedné hry
Z čeho šít, to je oč tu běží! tentokrát o materiálech
Knězova večeře - irská pohádka

Únor 2015 - Veni, vidi, vici

2. února 2015 v 19:55 | Neri

Právě máme únor, druhý měsíc nového roku, a už uběhlo dost času na to, abychom zhodnotili, jak postupujeme s plněním svých plánů na tento rok, s předsevzetími a podobně. Je pravděpodobné, že ti, kteří se vrhli do všeho po hlavě, už skončili. První týden vydrželi cvičit, další týden už se jim nechtělo a za další týden to vzdali. Toto číslo je pro ty, kteří už hodili flintu do žita a také pro ty, kteří to ještě neudělali. Dočtete se pár tipů a rad, jak si jít za svým a možná se i dozvíte, jestli jdete za těmi správnými věcmi a proč. V neposlední řadě třeba pochopíte, že stejně jako v domě i v životě je třeba uklízet a na to se počátek roku velice hodí. Nové návyky, nové plány, nové důvody, proč si za tím jít. Přišli jste sem, podívejte se - a zvítězte J

Vím, že Vílí magazín se teď poněkud odklonil od tématiky víl, ale není to napořád. Zima není zrovna obdobím, které by vílám přálo, zato se výborně hodí ke zkoumání hlubin vlastní duše - a ostatně i víly si přejí, aby lidé byli šťastní a plnili si své sny. S příchodem jara se tématika článků v časopisu posune zase jinam. A nevím, jak vy, ale já už se na to docela těším.

Neri

Obsah:

Zvědavý vodnář - série znamení zvěrokruhu
Potěšení je nutnost! pro naše psychické zdraví
Úklid nezbytný pro život - ukliďte si uvnitř i vně
Dostaneš tolik, kolik si dovolíš - proč se nám někdy nedaří změnit věci k lepšímu?
MBTI pro život - jedna z nejlepších psychologických typologií
Recept na správné stravování si každý nosí sám v sobě
Nespoutaná cikánka - série fantasy styly
Tanec jako terapie - aneb proč by každý tančit měl
Umění nicnedělání - tentokrát o odpočinku
Proč vznikají závislosti - je všechno tak, jak nám tvrdí "specialisté"?


Leden 2015 - Cestou bohyní

3. ledna 2015 v 14:21 | Neri

Úvodník


Máme tady první číslo tohoto roku a tentokrát bude zaměřeno spíše pohansky a hlavně - žensky. Tématem tohoto čísla jsou totiž bohyně a to nejen ty pohanské, ale i bohyně ukrývající se v každé ženě. Znamením měsíce prosince a ledna je kozoroh a tak nebudeme rušit tradici, i o něm si počtete. A jelikož počátek rou je vždy obdobím nových začátků, začnete se svým prvním tarotovým výkladem, prvním pokusem o šití a možná, kdo ví, zkusíte i zlepšit své sebevědomí. Opět něčím přispěla i spoluredaktorka Vénya Lunová, tedy se máte určitě na co těšit!Prosinec 2014 - Pohanské Vánoce

3. prosince 2014 v 12:10 | Neri

Poslední číslo tohoto roku přináší ryze vánoční tématiku, od úklidu a pečení, přes jídlo až po pohanská i nepohanská zamyšlení. Dočtete se, jak slavit Vánoce v klidu a pohodě, jednoduše, bez starostí, ne až tak tradičně, jak jste možná zvyklí. Především dámy, které budou ve svém týdnu stařeny, by se měly šetřit. Pak tady máme nahlédnutí do Malé arkány v tarotu, neboť si jistě rádi v novém roce uděláte svůj první výklad. Jeden z článků se také bude zabývat plněním našich snů, přání, předsevzetí a proč Tajemství ne vždy funguje.

Co se týče lednového čísla, kvůli vánočním svátkům může dojít ke zpoždění v jeho vydání, je tedy možné, že se objeví až v půlce ledna anebo nebude vůbec, popř. únorové číslo bude dvojité.


Obsah:Listopad 2014 - Po stopách minulosti

2. listopadu 2014 v 12:46 | Neri


Editoriál

Máme tady listopad a s ním další číslo Vílího magazínu. Tentokrát se podíváme trochu do historie, či přesněji na její odkaz, který přetrval do dnešních dob. Třeba takové pohanství, náboženství staré skoro tak, jako samo lidstvo a dnes stále ještě oblíbené. A pokud byste chtěli vzpomínat na staré časy živěji, můžete navštívit larp nebo dřevárnu. Že nevíte, co to je? To a mnoho dalšího se v tomto čísle dovíte. Najdete své totemové zvíře, přečtete si recenzi na knihu inspirovanou keltskou mytologií a u Keltů na chvíli zůstaneme i v historicky prvním videočlánku. Aby těch novinek nebylo málo, do tohoto čísla přispěli také další dva "redaktoři". Jedním z nich je (mimo jiné i hudebnice) Vénya Lunová, která se vám sama představí. A nebojte, ani o své oblíbené seriály nepřijdete. Další část výkladu tarotu, článek o zrozencích štíra a třetím týdnu ženského cyklu přece nesmí chybět!


Říjen 2014 - Mezi smrtí a životem

5. října 2014 v 0:32 | Neri

Úvodem

Vzhledem k blížíc se zimě a nadcházejícímu Samhainu (či Halloweenu) opustí Vílí magazín pro tentokrát "sluníčková" témata a podívá se na hranici mezi létem a zimou, životem a smrtí. Pro některé to může znít depresivně, ale to není pravidlem. Dozvíte se, odkud se berou duchové a jak se před nimi skrýt, když vyjdou do ulic J Přesněji tedy, jak vznikl Halloween. Samozřejmě nesmí chybět ani série z minulého dílu, znamením tohoto měsíce jsou váhy a další fáze ženského cyklu je týden matky. Novinkou tohoto měsíce je kurz šití. Začne se od základů a postupně se naučíte šít i složitější věci. Těšit se můžete také na výklad tarotu.

Obsah

září 2014 - Víly mezi námi

7. září 2014 v 16:05 | Neri

Úvodem


Existuje vůbec holčička, která si nikdy nepřála být vílou, alespoň na okamžik? Která se netočila na louce v šatičkách a nepředstavovala si, že má křídla? Hádám, že jsou i výjimky, ale mnohé dívky opravdu mají tento sen. Pak vyrostou a sny jsou pryč. Ze života jim zmizí kouzla. Náhle mají všední starosti a už jim nezbývá čas, aby si hrály na víly. Přestanou vyrábět věnečky z květin, přestanou nosit šaty, někdy se přestanou i smát. A to je škoda.

Pak jsou tady snílci, jako jsem já, kteří se odmítají vzdát své pohádky bez ohledu na to, jak šedivý, krutý, nudný a vážný svět dospělých je. Snílci, kteří se pořád chtějí smát a bavit, chtějí tančit na louce, chtějí v životě najít kouzlo a obklopují se věcmi, jako z říše pohádek. Kteří věří na víly, anděly a magii a vidí ji ještě stále kolem sebe, bez ohledu na to, jak slabé jsou její stopy. Naštěstí nejsem jediný snílek.

Když shrnu své důvody, proč jsem kdysi založila tento blog a nyní časopis, do jednoho, vyjde mi, že jsem chtěla prostě vytvořit místo pro snílky. Místo, kde si mohou číst o pohádkách a třeba i diskutovat. Místo, kde zjistí, jak se obklopit kouzly a přivést si je do života. Místo, kde všichni ti divní alternativní lidé najdou informace o věcech, které je zajímají. A také - místo pro víly. Právě proto se to snad jmenuje Vílí magazín. Ne, nebude tady počtení jen o vílách, ačkoli hlavně ze začátku se na ně hodně zaměřím. Budou zde vážné články o alternativním životním stylu, sebepoznání, přírodě, ekozemědělství, magii, ale také nevážně o módě a bydlení, to vše ve stylu kouzelných pohádek.

Inspirací pro tento projekt mi byl zahraniční časopis Faerie magazine, s jehož úrovní se bohužel nemůžu rovnat, ale budu se k ní snažit alespoň přiblížit - časem. Jinak bude mezi mým a tímto časopisem spíše více, než méně, podstatných rozdílů. Tak např. - ten můj je zcela zadarmo dostupný online a teprve v začátcích. To poslední se změní, to první s velkou pravděpodobností ne.

Nakonec ještě dodám, že časopis bude vycházet měsíčně a vždy bude tematicky zaměřen. Tento díl má téma "Víly mezi námi". Podíváme se na problematiku vtělených víl, povíme si pár základních informací o vílách obecně, jak je přilákat do své zahrady, a objevíte první články o znameních horoskopu a ženském cyklu, které budou na díly vycházet pravidelně každý měsíc.

PS: A nebojte se. Příště už úvodní slovo nebude tak moc dlouhé ;)

Obsah

 
 

Reklama