Astrologie

Citlivý rak (22. června až 22. července)

2. května 2017 v 18:09 | Neri
Raci jsou snivá, emocionální, citlivá stvoření a rodinné typy. Jejich nálady se proměňují stejně jako počasí a z nadoblačných výšin padají do nejhlubších propastí melancholie. Často jim stačí málo, aby byli ranění a uražení. Raněný rak mlčí, ignoruje, případně je pasivně-agresivní. Stejně jako se člověk v depresi vyhýbá kontaktu s lidmi, rak se drží v ústraní, když ho přepadne melancholie. Své slzy si schovává do soukromí, nerad o svém utrpení mluví. Vlastně vůbec nerad odhaluje jiným hlubiny svého nitra. Má mnoho tajemství a mnoho si nechává pro sebe - ač cizí tajemství poslouchají raci rádi.


Také bývají poměrně tolerantní a empatičtí. Alespoň do té doby, než se vaše problémy nějak dotknou jejich štěstí. Nemají ostatně rádi, pokud něco považují za své a záleží jim na tom a někdo se pokusí jim jejich věc (či osobu) sebrat. Pak se v nich probudí nečekaná houževnatost. A pokud o něco teprve usilují, většinou si za svým jdou tiše a nenápadně, jakmile však dojdou dost blízko cíli, rychle shrábnou odměnu. Sami neradi dávají, pokud nemusí, ale vidí-li někoho v nouzi a vidí, že nikdo jiný už mu nepomůže, mohou být těmi velkorysými - ostatně, jejich soucit by jim nedovolil nechat někoho příliš dlouho trpět.Raci jsou těmi typy, co si schovávají věci z dětství a rádi se občas utápí ve vzpomínkách. Milují svůj domov a jsou vyloženě mateřské typy (i muži), pečovatelé.Někdy možná až moc starostliví. Důležitý je pro ně také pocit bezpečí, kterého však málokdy dosahují. Neustále si dělají starosti s budoucností, bojí se nedostatku a ztráty, proto šetří na horší časy, potřebují se ujišťovat o partnerových citech a nevrhají se do žádného podniku, který není dost rozumný a promyšlený. Na druhou stranu mají měkké, citlivé jádro snílka a potřeštěnost klauna a dokáží překvapit husarským kouskem v ten nejméně vhodný moment.

Muži v raku jsou gentlemani, navenek rozumní (peníze si umí spočítat, také většinou slušně vydělávají a nebudou rozhazovační - ačkoli za kvalitu si rádi připlatí), ale pod povrchem romantici a snílci. Očekávají, že ve své ženě budou mít něžnou dámu, o kterou mohou pečovat - a která bude pečovat o ně, jako to dělávala jejich maminka, neb maminku často velmi milují a jejich partnerka se jí nejspíš nikdy nevyrovná. Proto by s ním měla dobře vycházet. Raději. Jelikož se raci nevrhají do nebezpečných podniků a mívají na partnerku vysoké nároky, často jim trvá, než se zamilují, a když už milují, mají strach, že jim jejich milovaná uteče - taková ztráta by je totiž mohla ranit na hodně dlouho. Na druhou stranu se nemusí hnát do ženění, vlastně ani do intimností, neboť se rádi nejprve ženě dlouho dvoří. Když už se však rozhodnou a drahá začne mít pochybnosti, stanou se značně vytrvalými a ne neberou jako odpověď. Jednou z jejich kvalit je vřelý vztah k dětem, občas příliš ochranitelský, ale jinak jsou dobří otcové a se svými dětmi rádi tráví čas a jsou na ně patřičně hrdí.


Ženy v raku mají k financím stejný přístup, jako muži, takže rády spoří a dávají přednost muži, který dokáže také spořit a vydělávat, jinak se vážně obávají o zabezpečení své rodiny. Bývají dobré kuchařky, bez řečí se starají o muže i o domácnost (a samozřejmě o děti). Milují svou matku a o tchýních se nežertuje - alespoň ne v jejich přítomnosti. Bude si držet svá tajemství a často i svou snivou povahu projeví teprve tehdy, když podlehne kouzlu okamžiku. Může působit stydlivě, jako křehká víla, a nechat muže, aby si ji pomalu získal. Také si může nějakého vybrat a pověsit se na něj s otravnou neodbytností. Jen těžko pak může takový muž račici přesvědčit, že to má marné. Častěji přesvědčí račice okolí, že spolu opravdu něco mají.

Většina žen v raku je dost nejistá. Nepřipadají si dost krásné, dost chytré a dost milované a potřebují časté ujišťování. Jsou schopné sehrát dramatický pocit ublížení a ohromný smutek, jen, aby si získaly lítost a ochranu, po které touží. Ač dokáží být dost samostatné, muži se s nimi obvykle cítí jako nepostradatelní hrdinové - což, přiznejme si, spousta mužů chce a lichotí to jejich egu. Račí výkyvy nálad naopak dohání muže k šílenství, neboť je mívají horší než většina ostatních žen. Některým mužům by to mohla vynahradit její oddanost, která je stálá a změnám nepodléhá. Žena v raku se po rozvodu málokdy vzpamatuje, stále bude lpět na starých vzpomínkách a tiše truchlit po ztracenou lásku.

Všestranný blíženec (21. května - 21. června)

24. ledna 2017 v 15:26 | Neri
Blíženci jsou často popisování jako lidé dvou tváří. Nebo ještě přesněji - velmi mnoha tváří. Rozhodně umí překvapit. Někdy nemile, ale jejich přirozené charisma jim obvykle pomůže se z takové situace jednoduše vykecat. Debaty s nimi jsou předem prohrané, mají pohotovou odpověď na všechno a nelze je zastihnout nepřipravené. Odpustíte jim všechno a ani nevíte jak. Blíženec je přesně ten typ člověka, který se pro něco spontánně rozhodně, navrhne schůzku nebo vás zatáhne do jiného plánu, který nakonec zruší, protože musel odběhnout jinam. Klidně potká bandu přátel a místo do obchodu s nimi půjde podniknout něco jiného, než původně plánoval. Vrátí se pozdě, bez rohlíků, lehce přiopilý a tak šťastný a okouzlující (jako obvykle), že mu to manžel/ka stejně odpustí. Možná má nějakou kouzelnou moc.

Blíženec dokáže měnit šaty, zaměstnání, milence nebo domov stejně rychle, jako mění svá rozhodnutí, což je zatraceně rychle.


Zkrátka - blíženci jsou nevypočitatelní, spontánní, chaotičtí, náladoví a stabilním zemským znamením jako jsem já lezou na nervy :-) Samozřejmě (jako u každého znamení) nezáleží naše povaha jen na postavení slunce při narození, vliv mají také scedenty a jiné planety, takže někdo může být zcela typický představitel svého znamení a někdo navenek ukazuje viditelněji vlastnosti třeba ascedentu a nikdo by mu jeho znamení nehádal. Ale zpátky k blíženci.

Dá se říct, že nemají moc trpělivosti a neradi se zdržují "zbytečnostmi". Chtějí všechno hned, mají rádi změny a rychle se začnou nudit. Jde jim výborně multitasking, protože ten jejich tělo a mysl dostatečně zaměstnává. Také rádi a jednouše komunikují s lidmi a nejlépe se uplatní na pozicích, kde tyto své kvality využijí. Manažeři, sekretářky, tiskoví mluvčí, ... a kdokoli, kdo musí zařizovat spoustu věcí naráz, rychle a efektivně. Také mohou být výtečnými baviči, řečníky, herci, zpěváky - právě díky své schopnosti rychle měnit masky. Ne, že by se nutně schválně přetvařovali, jsou prostě nestálí. A na divadle to výborně využijí, protože přepínat mezi rolemi je pro ně velkou zábavou. Pokud jste někdy viděli excentrického herce, který dokázal odehrát představení o pěti postavách zcela sám, nejspíš to byl blíženec. Jsou také nepřekonatelní prodejci.

Ještě jednou to zdůrazním - mají opravdu rádi svobodu a změnu. Zkuste dát blížence do klece a uteče tak rychle, že nestihnete zamávat. V tomto se podobají vodnáři, se kterými si často výborně rozumí. Umí ovšem překvapit. Většinou je u nich nečekaným překvapením to, že udělají, co měli, přijdou, jak je domluveno a vůbec se zachovají jaksi nezvykle spolehlivě a zodpovědně. Jinak jsou ale věčně mladí idealisté a se závazky si příliš hlavu nelámou.

Muži v blíženci jsou, stejně jako ve všem, i v partnerství značně nevypočitatelní a nikdy s nimi nevíte, na čem jste. Mění nálady a povahy tak rychle, že si jejich milá může být jejich city jeden den naprosto jistá a druhý den myslí, že ji začal z ničeho nic nenávidět. Aniž by mu cokoli udělala. Takže pokud chce někdo chodit s blížencem, potřebuje velký vnitřní klid, nadhled, sebejistotu a samostatnost. Vlastně je to většinou život 1+ 1/2, protože občas tady je a občas není, dle toho, jakou má náladu a vůbec a spoléhat na něj je nesmysl. Když tady je, dokáže udělat každý okamžik novým, skvělým a zajímavým a tomu kouzlu mnohá žena podlehne. A když není, tak je víceméně sama. Blíženec je vhodný přítel, pokud chcete někoho, s kým se budete bavit, podnikat dobroružství, začínat nové věci a nechcete se nudit, nikoli stabilní partner do života pokud potřebujete splácet hypotéku a pomáhat v domácnosti. Ač nestabilní, není nutně nevěrný, jeho idealismus většinou přichází s určitou morálkou a smyslem pro poctivost. Pokud zakotví s někým, kdo mu (dle jeho názoru) rozumí, tak si nepotřebuje kompenzovat nedostatky svého vztahu jinde. Pokud zakotví. To je ten problém. Nelze si ho přivázat snahou si ho přivázat, naopak, potřebuje někoho, kdo mu svobodu rád dá a třeba ji i sám potřebuje. Také mají rádi ženy, které se jim vyrovnají a dokáží je "intelektuálně stimulovat".

Žena v blíženci je takový malý harém. V jednom. V mládí jsou pro ni vztahy spíše hra a dobrodružství, usadit se může až později, ale většinou jí v tom brání jakási touha po dokonalosti. Znáte ty typy lidí, kteří nejsou být schopni s jedním člověkem, protože mu něco chybí a tak mají dalšího, který to má, ale zase nemá to, co ten předchozí...? Zkrátka než se smířit s 90%, radši jednoho s 60% a druhého se 40% nebo i tři... hlavně, aby bylo s kým podnikat všechny ty roztodivné zájmy, vyžadující snad zcela odlišné povahy, které se všechny spojují v jedné ženě znamení blížence. Pokud se oprostí od společenských konvencí, bude kromě více mužů a zájmů vyhledávat také více různých zaměstnání, projektů a věcí, ve kterých by se mohla realizovat. Řekněme, že slavná žena v blížencích by byla herečka, zpěvačka, k tomu hájila lidská práva, rozjížděla vlastní značku oblečení a parfémů a sportovní družstvo. A to vše během jednoho měsíce, než si najde zase jiné, klidně i zcela opačné zájmy. Není domácí hospodyňka, radši pronásleduje své sny a ideály - ovšem s bystrou myslí až určitou vypočítavostí. Nenechte se zmást jejími šatičkami a sladkým úsměvem, může být stejně nebezpečná na hřišti, jako v obchodním vyjednávání nebo intelektuální debatě. Bude hrát roli, která se jí hodí (nebo na kterou má zrovna náladu), ale to neznamená, že je taková pořád. Rozhodně ne. A stejně jako muž v tomto znamení se nenechá spoutávat, potřebuje svobodu jít za svými vizemi, zájmy a stejnou svobodu dává dětem. Určitě častěji, než teplou večeři, pokud ji ovšem neobjedná z restaurace. Svého muže, pokud jej miluje, podpoří v čemkoli a nikdy si nestěžuje, že je něco příliš riskantní - změna je ostatně alfou a omegou jejího života.


Neústupný býk

25. října 2016 v 14:33 | Neri

Býk je jedním z těch znamení, která se svým zvířecím protějškům velmi podobají nejen vzhledově, ale i povahově. Obvykle je klidný, rozvážný, až trochu přízemní. Cení si domova, zázemí, má rád přírodu, jídlo a umění, především hudbu.


Je velmi praktický a skvěle se uplatní třeba jako bankéř.


Své finance a domov má obvykle pod kontrolou a dříve či později si vydělá dostatek peněz na to, aby žil dle svých standardů. Pořídí si velký dům a oddanou manželku (ženy v býku samozřejmě manžela) a bude si užívat společnosti svých dětí a tepla rodinného krbu.


Býk je domácký a tuto svou vlastnost má společnou s kozorohem. Aby také ne, když je také zemským znamením. Býci a kozorozi jsou prý skvělými partnery, protože umí ocenit praktičnost druhého a sdílí svou lásku ke klidnému domovu.


Další z oblíbených věcí býka je jistě pohodlí. Býci neradi dělají věci, které jsou jim nepohodlné a pokud se jim něco nelíbí, hodně štěstí se snahou je k tomu donutit. To se vám nepodaří. Jejich paličatost je legendární. Politicky korektně řečeno, prostě si stojí za svými názory a rozhodnutími. Rozhodují se pomalu, ale jejich stanovisko je konečné a už jej nejspíš nezměníte. Býk se nepotřebuje cpát do popředí. Je spokojený tam, kde je a pokud není, tak se přesune. A tam, kde spokojený je, vroste do země a nikdo s ním nehne. Nikdo.


Muži v býku umí být dokonale romantičtí, ač by to nikdo přes jejich navenek klidné vzezření a obvyklý ledový klid nikdo neřekl. Vezmou svou vyvolenou na večeři se svíčkami, procházku při měsíčku, koupí jí květiny i kožešiny, pokud na to mají, rozhodně nebudou šetřit. Chtějí, aby je jejich žena reprezentovala. A to je právě kámen úrazů pro ženy, které se necítí dobře v "tradiční" poddajné ženské roli. Býk nechce zatvrzelou feministku, která se s ním bude hádat na veřejnosti. Chce dobrou manželku. Přesněji tedy manželku jako z období první republiky nebo dob ještě starších, která jej bude plně respektovat a bude poslušná a věrná. Je žárlivý a nesnese, aby pomrkávala po jiných. Málokdy se opravdu rozzlobí, ale pokud ano, přestává se ovládat a vidí rudě. Obvykle se to stává právě tehdy, když jeho žena snižuje jeho vážnost v očích ostatních anebo pokud si na ni dovoluje jiný muž. Býk umí dát dost ostře najevo, čí žena to je a kdo je tady pánem. To je ta méně romantická stránka muže býka.


Žena v býku je silná. Vůbec to ale neznamená, že by nebyla ženská, právě naopak. Je prototyp dokonalé manželky a hospodyňky, takový, o jakém většinou sní její mužské protějšky. Obvykle má ráda dobré jídlo a dokáže výborně vařit, téměř nikdy neztrácí nervy, bez stížností a pláče snese veškeré životní rány a domácnost povede s citem pro detail. Je velmi zaměřená na smyslové prožitky, miluje krásné květiny a příjemné vůně a být v domácnosti jí obvykle zcela stačí. Nepotřebuje se prosazovat, nepotrpí si na intelektuální debaty. Dá přednost muži, který ji zabezpečí, ale bude klidně pracovat, pokud je třeba. Nejde jí o peníze, ale o náruč muže, na kterého se může spolehnout. Bývá dobrou, občas však přísnou matkou. Stejně jako muži v býku totiž nesnáší nedbalost a neposlušnost.

Energický beran (21. března - 20. dubna)

21. února 2016 v 15:29 | Neri
Série horoskopy, Beran, 21. března - 20. dubna

Znamení berana je řízeno živlem ohně a užádného jiného ohnivého znamení to nebude tak patrné, jako právě u něj. Chcete-li si s ním hrát, nezapomeňte ani na jeho ostré rohy. A že chce mít vždy pravdu. Berani jsou tvrdohlaví svým vlastním způsobem, který občas připomíná dokonce ignorantství. Věří, že to, co si myslí oni je to správné a nezajímají se příliš o názory ostatních, což z nich dělá sebejisté, ale někdy i bezohledné nadřízené. V hádkách jsou velmi ostří, vzplanou jako suché chrastí a do krve budou ostatním vnucovat svou vůli. Beran je panovačný. Myslete na to, než se s ním začnete více sbližovat. Je zvyklý si jít přímo za svým. Když ho urazíte, dá vám nepokrytě najevo, co si o vás myslí. Naštěstí jeho vztek není příliš trvalý. Jistě, že mají i své světlé stránky.

Stejně jako své názory jsou ochotni hájit jakýkoli ideál, kterému skutečně věří.

Mají odvahu a schopnost překonávat překážky. Zde jim jejich zatvrzelost slouží ke cti. Půjdou za svými sny a nezastaví se na první větvičce položené přes cestu. Prostě ji odkopnou stranou (i kdyby to byla zatraceně velká větev). Mají problémy s diplomacií. Rozhodně se větve nezeptají, jestli ji smí laskavě odsunout. Naštěstí je chrání jejich velký optimismus. Málokdy trpí malomyslností a pocity beznaděje, a když už, musí je předtím potkat velká životní rána. V mládí ale k pesimismu sklony nemají.

Muži zrozeni v beranu jsou aktivní, ctižádostiví, rychle jim to myslí a rychle a bezhlavě konají, což se může a nemusí vyplácet. Umí být velmi štědří. V lásce jsou idealisté. Hledají dokonalý vztah a krásnou princeznu, kterou zahrnou vášní, láskou a romantikou, budou dojemně věrní a ochotni vztah zachraňovat, dokud s konečnou platností neumře. Pak se posunou dál a na svou starou lásku zase rychle zapomenou. Hledají přece novou, teď už tu skutečnou a pravou, a opět do vztahu spadnou po hlavě, aniž by se ohlíželi na cokoli. Dokáží milovat, jako by nikdy nebyli zraněni a zapomenout, jako by nikdy nemilovali.

Žena v beranu je… jiná. Ne, že by nesnila o skvělém muži a neuměla být dojemně oddaná, ale docela dobře se bez něj obejde. Vlastně asi nejlépe ze všech žen všech znamení. Je rázná, cílevědomá a umí se o sebe postarat. A tím "umí se o sebe postarat" myslím naprosto ve všem. Sama si navlékne kabát, zaváže boty, sedne si za volant auta a pojede třeba na túru. Proč ne? Nestojí o muže, který by na ní příliš visel. Naopak, její srdce si většinou získá muž, který o ni nejeví zájem. Nevadí jí převzít iniciativu. Ráda ve vztahu vede. A ráda je také vedena. Konflikt? Ano a sama neví, jak jej vyřešit, proto často zůstává sama a sní o rytíři, který bude dokonalý, aniž by si uvědomila, že takový neexistuje.

Snivá a soucitná RYBA

3. března 2015 v 22:48 | Neri
Série horoskopy, Ryby, 20. února - 20. března

Možná by se to hodilo říct spíše o blíženci, ale i ryba je znamením mnoha tváří, či spíše - emocí. Bývají z nich dobré herečky, protože dokáží proniknout pod povrch, až do hlubin, ve kterých jsou doma. Ryby jsou snílci a dokáží se ve svých představách situovat do různých rolí. Ryba má sen a nebude spokojená v obyčejné a stereotypní práci, potřebuje plout na vlnách své fantazie, proti proudu, tam, kde je tráva zelenější, nebe modřejší a spousta květin kolem pobřeží. A když se nedaří do těch krajin doplout, tak se uzavře do sebe a představuje si, že už tam je. Ryby mají tak trochu problém přijmout krutou realitu, radši se schovají za své iluze.

Někdy jsou to pestré rybičky a ozdoby společnosti, natřásají ploutvemi a popíjí víno, zatímco myšlenkami jsou někde jinde, na podmořské výpravě za hledáním mořských panen. Záměrně píši v metaforách.

Rybám je těžko rozumět pouhým rozumem, mají "něco", takové to něco uchopitelné pouze intuicí a pocity, auru tajemna, kterou většina ostatních znamení nedokáže proniknout.

Ryby moc ze svých pravých emocí neukazují, ani pořádně neví, které to jsou, ale (a to mají s námi kozorohy společné) uvnitř jsou velmi citlivé a zranitelné, to je to nitro, které ze zcela praktických důvodů schovávají, aby se vyhnuly ublížení. A tak o svých snech jen sní a neplní si je, protože jim někdy někdo něco vyčetl a ony se bojí, že se to stane zase. Omezují svou přirozenou obětavost, soucit a touhu pomoci, aby nebyly využívány. Ano, jsou to umělci a někdy třeba i zdravotníci nebo kněží. A jsou výborní umělci. Jen je smutná pravda, že díky své nestálosti a nezájmu o materiálno mají často nezaplacené účty a problémy s penězi. Mohou dělat práci, která je nenaplňuje, ale myslíte, že dokáží šplhat po kariérním žebříčku a být s takovým životem spokojené? Odpovědí je prosté ne.

Muži v rybách mohou být velmi romantickými partnery nebo notorickými starými mládenci, protože pro samé pronásledování svých snů jim nezbude žádný čas a prostor pro ženu. Krom toho je dost pravděpodobné, že by ji neuživil. Ryby buď najdou svůj směr a šťastnou hvězdu do třiceti… anebo vůbec. Pokud si nenajde směr, který ho uživí a nestane se význačným a bohatým, pravděpodobně zůstane chudým a spokojeným, protože to mu ke štěstí stačí. Jeho sny, něco k jídlu a střecha nad hlavou. Třeba se najde nějaký mecenáš nebo známý, co se o něj postará. Anebo žena. Bohatá žena, které dělá potěšení svého muže živit, by mohla být šťastná i s neúspěšnou rybou. Možná. Většinou si ženy přejí být zabezpečeny a chráněny mužem. Ne naopak.

Ženy ryby po takovém muži určitě touží. Jsou křehké, ženské, obvykle nemají chuť muži vládnout a s radostí ho budou obdivovat, pečovat o něj a na oplátku chtějí jen tu ochranu a zabezpečení. Sen každého odpůrce feminismu. Jen málo mužů by se odmítlo oženit se ženou, která je bude vždy podporovat, snášet jejich nálady a omlouvat jejich chyby. Alespoň do svatby. A pak, no, trocha kritiky se vždycky snese. Žena ryba toho také snese hodně. Ustojí i bouři a stále u toho vypadá jako andílek. Existují samozřejmě i ryby, které muže ponižují a odmítají a snaží se si hrát na nezávislé feministky, ale pravdou je, že je to jen hra. V každém znamení je pár takových žen, zklamaných životem a s raněným srdcem, které potlačí svou přirozenost a radši zapomenou, že nějaké srdce vůbec mají. A přesto, hodně hluboko, chtějí k někomu patřit a čekají, až je vysvobodí, jako zakletou princeznu z věže.

Zvědavý VODNÁŘ

2. února 2015 v 19:46 | Neri
Série horoskopy, Vodnář, 21. 1. - 19. 2.


Jakožto zrozenci znamení větru mají vodnáři mnoho rozumových kvalit spojených se snílkovstvím a přelétavostí. U typického vodnáře je těžké odhadnout, jestli žije jen ve svém světě anebo se naopak zajímá o vše a všechny kolem, pitvá je jako pod mikroskopem a snaží se s velkým zájmem odhalit veškerá tajemství lidí kolem sebe… všech lidí… a když nemá co objevovat, jde dál. On je totiž obojí, snílek i badatel.

A ta přelétavost. Vodnáři mají mnoho přátel a mnoho zájmů a všechny jsou si v jejich očích rovnocenné. Možná má větší prioritu to nové, neobjevené, ale po čase ta vyšší priorita opět spadne "na normál" a hledají zase něco jiného. Málokteré z jejich vztahů jsou opravdu hluboké. Vodnáři, stejně jako vítr, nemají čas někde setrvávat příliš dlouho. Potřebují jít dál.

Mezi jejich skvělé a obdivované vlastnosti patří například tolerance. Nemají sklony ostatním diktovat, jak mají žít (a sami si nic diktovat nenechají) a máloco je rozhodí nebo překvapí. Obvykle netrpí předsudky. Dokáží se výborně soustředit a pamatovat si. Obzvlášť, pokud jste momentálně středem zájmu vodnáře, brzy si všimnete, že si pamatuje téměř každé slovo, které jste kdy řekli a to hlavně, pokud jste říkali něco o sobě.

Jsou opravdu geniálními sběrateli informací a většinou tomu odpovídají i jejich studijní výsledky.

Vlastní jsou jim sklony k vizionářství, mají odvahu být nekonvenční a přicházet s originálními nápady, které pak i realizují. Předbíhají dobu a nezřídka jsou považováni za blázny a snílky právě díky své předvídavosti.

Ač "snílek", muž vodnář bývá v lásce velice neromantický. Přátelství je cit, který je mu mnohem bližší než láska a není mu až tak přirozené dávat dárky, vyjadřovat náklonnost nebo snad pomýšlet na to, že se usadí. Pokud v něm manželství nevyvolá podobou zvědavost, jako jiné ještě neprozkoumané věci, pravděpodobně bude zůstávat svobodný. Což může trvat velice dlouho. Není nijak zvlášť majetnický ani žárlivý a obvykle bývá i věrný. Na druhou stranu není moudré žárlit na něj, protože má 1. většinou příliš jiných věcí na práci než se poohlížet po jiných sukních a 2. si rád vymýšlí historky. On sám všechny zkoumá, ale nerad odhaluje zákoutí svého nitra, takže odpověď na nějakou vaši "šťouravou" otázku může vyústit ve fantastickou historku a vy nevíte, jestli si vymýšlí, anebo má s tou kráskou odvedle opravdu dva syny, kteří jsou černí proto, že se její babička spustila s černochem a… jistě si to dokážete představit. Navíc má talent vyprávět s tak vážným a nevinným výrazem, že pokud jeho přítelkyně tuto vlastnost dobře nezná, je ještě víc zmatená. Takže se radši ani neptejte. Pro něj to není lhaní, spíše takový žert, nic, co by zatěžovalo jeho svědomí. Lépe je brát jeho historky s rezervou, humorem a určitou zvědavostí (možná se stane dobrým zvykem vyprávět kamarádkám, co si zase vymyslel) a pak se vrátit k zašívání ponožek nebo co to zrovna potřebuje.

Žena vodnářka, podobně jako muž, potřebuje svobodu víc, než cokoli jiného. Nesnese omezování, nebude si hrát na domácí puťku, nebude žárlivá a žárlivost nebude ani tolerovat a vždy pro ni bude důležitější realizace nejnovějšího nápadu než klid v rodině. Má totiž svou vlastní morálku a nenechá si do ní zasahovat, drží se svých (vlastních) zásad s obdivuhodnou tvrdohlavostí. Je sentimentální, ale jen do určité míry. Na svou první lásku nikdy nezapomene, ale jinak si ve vztazích počíná spíše chladně a odtažitě. Umí být milá a něžná, ale vášnivá vrnící kočička z ní pravděpodobně nikdy nebude. Dá se popsat jednoduše jako "zvláštní". Její myšlenky putují nevyzpytatelnými cestami. Někdy mluví jako snílek, jindy jako tvrdý realista. Může se obléci jako dáma nebo jako cirkusačka. A nejvíce obdivuje muže, kteří něco dokázali. Něco, co je v jejích očích úžasné, jako letět na měsíc nebo přeplavat oceán nebo… kdo ví, co se jí zrovna honí hlavou? Jisté je jen to, že je plná překvapení.

Melancholický a zatvrzelý KOZOROH

3. ledna 2015 v 13:33 | Neri
Série horoskopy, Kozoroh, 22. prosince - 20. ledna

Kozorozi jsou často lidé, kteří nebudí až tolik pozornosti. Zapálení do své práce málokdy vystrčí nos někam ven mezi lidi, nepotrpí si na bujaré večírky a mají radši klid a pohodu domácího krbu. Jakožto zemní znamení si potrpí na pravidla, tradice, jistoty, finanční zabezpečení a ano, kariéru. To může dohromady znít, jako že každý kozoroh je nudný a zapšklý kariérista. Jsou i takoví, ale vůbec to není pravidlem. Kozorozi jsou totiž mnohem složitější, jen to jejich okolí často nepozná.

Typický kozoroh věří málokomu a své nejniternější emoce si schovává jen pro ty nejbližší.

Navenek působí chladně, silně, vyrovnaně, ale uvnitř to tak růžově nevypadá. Jsou to melancholici a často i kritičtí perfekcionisté. Stejně přísně (nebo ještě přísněji) jako okolí soudí i sebe.

Očekávají od sebe vysoké výkony, mohou mít problémy odpočívat a pracují přesčas, aby dosáhli svých cílů. Bojí se budoucnosti, proto jim tolik záleží na zabezpečení. Chtějí mít dost financí a nejlépe i dobré společenské postavení, aby se cítili v bezpečí. A přesto, stejně jako každé zemské znamení, mají na jenom z prvních míst i rodinu. Chtějí své úspěchy s někým sdílet a zanechat na tomto světě odkaz nejen ve formě uskutečněných pracovních projektů, ale i dobře vychovaných dětí.

Věřte tomu, že kozoroh dříve nebo později všech svých cílů dosáhne. Největší překážkou je mu pesimismus a sklony se vzdávat, někdy se ho zmocní i netrpělivost, ale většinou mezi jeho hlavní pozitiva patří právě trpělivost, odhodlání a ano, tvrdohlavost. Když si kozoroh něco usmyslí, tak to tak prostě bude. Navenek může vypadat, že si svůj nápad nechal rozmluvit, ale uvidíte, že to tak není. Je těžké je o něčem přesvědčit, mají rádi věci, na které jsou zvyklí, vše osvědčené. A své názory považují za osvědčené, však už jim nějakou dobu slouží. Mohou mít také sklony ustrnout v jakýchsi vzorcích myšlení společnosti a předků, ale jelikož jsou inteligentní, tvoří si i vlastní závěry. Tvrdohlavost je tedy výhodou hlavně v tom, že když se kozoroh usnese, že dosáhne nějakého postavení či cíle, tak udělá vše pro to, aby se jeho cíl splnil. Dokáže překonat překážky, stráví odmítnutí ostatních, jde dál i tam, kde už jiní nemohou. Jako jeho zvířecí protějšek překoná každý strmý kopec. Nakonec bude povýšen.

Ale nebude prosit. Kozorozi mají svou hrdost a mají velmi dobrou paměť. Jakmile je jednou urazíte, věřte, že si to budou pamatovat navždycky. Nejsou přímo mstiví, jejich zbraní je chlad a někdy i přesně a krutě mířená rána, které opravdu jsou schopni. Vidí vaše nedostatky a umí se trefit, když je raníte. A nepoznáte, že jste je ranili, to už jsme si řekli. Kozoroh své citlivé jádro chrání stometrovou zdí s ostnatým drátem. Z toho vyplývá, že je vybíravý při hledání přátel a ještě přísnější měřítka má na partnera. Až by se mohlo zdát, že láska je na druhém místě za seznamem logických požadavků. Nemusí to být mylné zdání. Přesto, když se kozoroh zamiluje, je ve své lásce stejně vytrvalý jako ve všem jiném. Svazek, který kozoroh uzavře je posvátný. Většinou je věrný a nechce v žádném případě rozvrátit rodinu. Ostatně, kozorozi dokáží být ke svým příbuzným asi nejvíc milující ze všech znamení.

Ženy kozorožky jsou často ty elegantní dámy, podnikatelky s ostrými lokty, které k lodičkám a dokonalému kostýmku (protože si potrpí na upravenost, i kdyby to měl být jen detail jako sladění barev) nosí brýle a pěknou dávku mužské průbojnosti. Pokud jste snili o poddajné kozoržce, zklamu vás. Tyto dámy jsou obvykle dominantní a pro některé muže i děsivé. Ne, že by neuměly být ženské. Ony to umí a umí být i křehké a zranitelné, jen musí najít muže, kterému důvěřují. Dokonce zahodí i kariéru a stanou se "pouhými" manželkami, prvními dámami, které nikdy nezanedbají vedení domácnosti ani výchovu dětí. Jen prostě potřebují cítit, že je o ně postaráno, jinak mají potřebu se postarat o sebe samy. Kdo by jim to mohl vyčítat? Ano, budou chtít manželství. Jsou přece tradicionalistky. Což neznamená, že žena v kozorohu si nikdy neužívá. Mnozí by byli překvapeni, kdyby věděli, jak vášnivá a smyslná tato žena pod povrchem je. Dokonce si, pokud je nezadaná, vybírá milence a zcela bez závazků a citů je střídá. To je ta část jejího života, kterou obvykle drží v utajení a neznamená pro ni nic vážného. Muže, pro kterého se rozhodne, si prostě chce vzít a tečka. Pak avantýry končí.

Muži v kozorohu jsou do práce ještě více zabraní než ženy, takže je snazší je poznat právě na pracovišti a možná ještě na obchodní cestě, než někde v baru. Jistě, mohou mít i své koníčky, třeba něco klidného, jako je golf nebo rybaření. Stále ne moc šancí. Ale když už na kozoroha narazíte, tak opravdu… narazíte. Přímo vrazíte do té stometrové stěny kolem srdce a to už jsme si říkali, je třeba trpělivost, ohleduplnost a velkých šplhacích schopností. Tím nikdo neříká, že máte podlézat. To kozorozi naopak nesnáší. Důležité je získat si kozorohovu důvěru a přátelství. Pro manželství mají radši inteligentní dámy, i když za jiných okolností jsou také jen muži se svými… potřebami. Stejně jako ženy tohoto znamení bývají dominantní a vyhovuje jim tradiční rozdělení rolí. Nesnesou omezování ve své práci a cílech, potřebují prostor. Nelze čekat, že to bude ten muž, co sedí celé dny doma (spíše bude celé dny v práci), ale dokáže být věrný a svou ženu zabezpečí, což je pro mnohé důležitější než cokoli jiného.

Netaktní STŘELEC

3. prosince 2014 v 11:54 | Neri
Série horoskopy, Štír, 23. listopadu - 21. prosince

Vezmeme-li to zkrátka, pokud znáte Švejka, znáte také střelce. Nejsem si jistá, jestli se pan Hašek zajímal o horoskopy nebo jen znal některého ze střelců osobně a inspiroval se jím pro tuto veselou postavu, ale není pochyb, že Švejk byl střelec. Střelci jsou totiž nezlomní optimisté a za svým naivním zevnějškem skrývají bystrou inteligenci. Ne, že by jejich naivita byla jen maska, oni opravdu nejsou vypočítaví. Jsou přímí, bolestivě upřímní a katastrofálně netaktní. Častým nešvarem je i jejich nešikovnost, rozhazovačnost, sklony k výbuchům vzteku a nestálost ve vztazích. Pak tady máme ty příjemnější vlastnosti. Ve skutečnosti mají střelci mnoho přátel a známých i přes svou netaktnost. Jsou opravdu věrnými přáteli, jsou společenští, komunikativní, až bodří a milují vyprávění vtipů. Většinou na něčí účet, ale pro jejich milý a nevinný zjev jim kde kdo odpustí. A všichni krom cíle vtipu se pobaví. Dokud se sami nestanou cílem dalšího.

Střelci mívají v oblibě nejen lidi, ale i zvířata. Jsou také klikaři, naštěstí. Jak bylo zmíněno, bývají nešikovní. Ztrácí věci. Jsou občas jako velké malé děti, roztomilí, ale nepoužitelní. Dokonce rádi riskují. Peníze se u nich dlouho neohřejí (až na výjimky), protože si rádi užívají všeho, od materiálních statků, přes jídlo až po dobrý pocit z pomoci příteli. Ale to štěstí!

Ať už cokoli pokazí jakkoli, nějakým podivným řízením osudu se všechno v dobré obrátí.

A pak jim nezáviďte. Navíc mají nezlomný smysl pro ideály. Jsou ohnivým znamením, což znamená, že stejně jako ostatní ohniví milují čestnost a pravdomluvnost a když se pro něco nadchnou, jejich zápal jen tak nepohasne. Co na tom, že jejich sny létají někde v oblacích, oni za nimi stejně půjdou. Střelec míří na cíl.

Mezi muži a ženami nejsou v tomto znamení velké rozdíly. Oba milují svobodu a nesnáší její omezování, jen těžko je dostrkáte před oltář a krom toho se i rozvádějí. Důležité pro ně je, aby měl partner pochopení pro jejich ideály, hroší kůži pokud jde o (neúmyslné) urážky a smysl pro upřímnost. Především ženy jsou uvnitř nečekaně citlivé na zahrávání si s jejich city, ačkoli to umí dobře skrývat. Jsou skvělé a přátelské hostitelky, vždy mají své velké teplé srdce na dlani… a pak už lze docela dobře přehlédnout, že domácí práce v nich tak velké nadšení nebudí. A divíte se jim?


Chladný a vášnivý ŠTÍR

2. listopadu 2014 v 12:25 | Neri
Série horoskopy, Štír, 24. října - 22. listopadu

O štírech se říká, že jsou vášniví, nebezpeční, pomstychtiví, přitažliví a mají hypnotický pohled. To všechno je pravda, ale není to tak snadné. K vášnivosti přidejte silné sebeovládání, se kterým vám předhodí ledově klidnou tvář. Může se vám zdát, že ten štír (nebo štírka) nemá žádné emoce, ale opak je pravdou. Štíři jsou všechno, jen ne klidní. Pod maskou lhostejnosti se skrývá emotivní, inteligentní, proměnlivá osobnost. Prohlédne vás během okamžiku, pohlédne až na dno vaší duše, ale sám ze své příliš neodhalí. Může vypadat jako tajemný cizinec, o jehož náruživosti si ženy potají šeptají anebo extrémně ženská femme fatale s grácií královny (i když zrovna mluví o fotbale a vyrovná se v tom každému muži…).

Pokud se štír pro něco nadchne, nezastaví ho naprosto nic. Ani společenské odmítnutí. Klidně bude bojovat proti všem a všemu a každý by si měl dvakrát rozmyslet, než se mu postaví do cesty. Štíři jsou nebezpeční. Ta milá štíří dívka se může rozzuřit tak, že se vyrovná i rozzuřenému býku a štír, ten ledově klidný muž, dokáže být tak krutě upřímný, že rozpláče i nejtvrdší osobnost jakou si dokážete představit. Nemyslí to vždycky zle, ale radši se dejte pozor. Štír musí vyhrát.

V lásce jsou stejně vášniví, oddaní a odhodlaní jako ve všech jiných záležitostech.

Jakmile se pro někoho rozhodnou, omotají si ho kolem prstu s elegantní samozřejmostí (radši začněte utíkat už, když na vás štír nebo štírka upře svůj hypnotický pohled), ale nesnáší žárlivost. Sami jsou velmi žárliví. Ale věrní, opravdu. Pohledy nic neznamenají, a jakmile jednou najde štír ženu či muže svého srdce, ostatní už nejsou důležití. To je dobrá zpráva, že? Takže pokud máte sílu na štírovu upřímnost, vášnivost, dokážete snášet oheň v něm a nespálit se a oceňujete jeho tajemnost, můžete být velmi šťastný muž nebo žena. Anebo také nešťastná oběť. Zkrátka si dejte pozor. Vážně. (Doufám, že po zveřejnění tohoto článku sama nedostanu výhružný dopis uraženého štíra, který si odmítá přiznat, že to na něj sedí…)

Na miskách VAH

5. října 2014 v 0:24 | Neri

Série horoskopy, Váhy, 24. září - 23. října


Váhy svému jménu dělají čest. Nejsou to lidé úplně nerozhodní, ale než se rozhodnou, nějakou dobu to potrvá. Nejvíce ze všeho milují debaty. Dokáží mluvit půl hodiny o jednom tématu, rozebrat to ze všech stran, poukázat na dobré i špatné stránky věci a obvykle se schválně postaví na opačnou stranu, než ten druhý… jen proto, aby mohly diskutovat. To není úplně špatně, prostě se jen snaží být spravedlivé. Pro ostatní znamení to ale může být únavné. Příkladem za všechny je jedna vyučující ve znamení vah. Má učit ekonomiku, ale vždy se do toho naprosto zamotá. Začne vyprávět nějakou příhodu, pak se to zvrhne ve filozofickou debatu o nějaké otázce, všechno třikrát zopakuje a mluví a mluví a nevšimne si ani, že už je dávno daleko od tématu hodiny a navíc vede monolog. Pak zazvoní a diví se, že to nějak rychle uteklo. Studenti v jejích hodinách dělají všechno, krom poslouchání, ale toho si dáma ve váhách ani nevšimne. Jedna slečna v beranu tvrdohlavě opakuje, že "ona se prostě ráda poslouchá." To je myslím případ za všechny.


Váhy jsou tedy bytosti rozumné a logické, nepotrpí si na sentiment a nerozumí emocím, všechno vidí spíše z praktického a teoretického hlediska.

Rády vynáší soudy. Krom toho bývají také velmi náladové. Ve svých emocích se propadnou z výšin do nejnižších hloubek a pak se to zase přehoupne zpět, jako na skutečných váhách. Proto se můžou lidé, kteří znají jen jednu jejich stránku, často divit, když po čase zahlédnou jinou. Kupodivu jsou váhy i umělecky založené.

Ženy v tomto znamení mohou být velmi ženské (a často i velmi zaoblené), ale jejich myšlení za mužskými protějšky nijak nezaostává. Potrpí si na fakta stejně, jako oni a upovídané jsou ještě víc (zkrátka, jsou to ženy…). A když partnera ubijí argumenty, promění se znovu v ta příjemná roztomilá koťátka se svým charakteristickým šarmem. Muži mají také něco z žen. Především se o nich říká, že si nepotrpí na iniciativu a přenechávají ji právě ženám. Pokud se muž z vah uchází o ženu, ona může mít pocit, že není schopný se k ničemu odhodlat. A tak to opravdu bývá. Pak je lepší, když přijde s jasným návrhem, co dál… a muž ve vahách se, po výměně názorů, podvolí.

Praktická a tichá PANNA

7. září 2014 v 15:58 | Neri
Série znamení zvěrokruhu, Panna (24. srpna - 23. září)

"Jsi panna?" zeptá se chlapec dívky.
"Ne, já jsem střelec."

Možná i ty z nás, kteří se setkali s někým ze znamení panny, spletly předsudky, které se k samotnému slovu "panna" vážou, ale pravdou je, že ať už si pod tímto slovem představíte cokoli, nejspíš se netrefíte do skutečné povahy muže či ženy tohoto znamení. Jejich patronem je živel země, což už o jejich povaze vypovídá o něco víc. Jsou to lidé rozumní a praktičtí, velmi často také perfekcionisté. Potrpí si na řád, pořádek, systém. Zvyk je pro ně důležitý. Chtějí mít věci pod kontrolou.

Dávají přednost kultivovanému vzhledu, heslo méně je více by odpovídalo, a často u nich najdeme smysl pro slušné společenské vystupování. Na druhou stranu, netouží po pozornosti. Jsou to spíš tiší introverti, drží se stranou a zabývají se svými věcmi - třeba prací, kterou berou velmi vážně. Podobně je to vlastně se vším v životě. Často a hodně si dělají starosti. S penězi zachází šetrně, pakliže jich nemají jasný nadbytek. Pak se trochu uvolní, ale pořád dávají pozor, jestli je koupě, ke které se chystají, dostatečně výhodná. Netrpí iluzemi. Dokonce i láska a partnerství je pro ně víc věcí rozumu, než srdce, ale tvrzení, že neumí být oddané a milující lze jen vyvrátit. Typická panna oddaně pečuje o nemocného přítele, zaběhne mu do lékárny, uklidí a ještě se tváří tak chápavě, že se nemocnému zákonitě musí alespoň trochu ulevit. Dokonce i ty peníze mu bez problému dá.

Romantika? Na tu většinou časem neplýtvá. Panny si životního partnera vybírají pomalu
a obezřetně. Čím víckrát se zklamou, tím opatrnější jsou.

Není snadné je získat a často se nevdají ani neožení. Ve vztahu chce panna upřímnost, kterou umí odměnit neobyčejnou oddaností. Jakmile se jednou zamiluje, může to trvat celá léta, i když je láska neopětovaná. Muži ve znamení panny jsou málokdy promiskuitní a dokáží hrát chladného tak dokonale, že to nejednu ženu zcela odradí. Smůla je, když odradí zrovna tu, kterou si nakonec vyvolí (jen jim rozhodování trochu trvalo). Naštěstí dokáží být velmi vytrvalí a neodbytní, aby její zájem získali zpátky.

Ženy ve znamení panny dokáží pro "dokonalou lásku" obětovat mnohé, včetně společenského postavení a předchozího manželství. Navíc to udělají tak chladnokrevně, že nikomu ani nepřijde na mysl, aby je považoval za naivní zamilované princezny. Panny jsou všechno, jen ne naivní nebo lehkovážné. Manželovy finance (pokud jim to ovšem dovolí) spravují s vypočítavou pečlivostí, stejně jako domácnost. Pevně v rukou drží i výchovu dětí a přes to všechno zůstávají ženami.

Samozřejmě nelze uplatnit jediný vzorec na všechny. Budou panny, které některé své vlastnosti mít nebudou a jiné budou nosit tak dokonalé schované, že bude potřeba lupy, aby je člověk prohlédl. Ostatně, údajně mají panny i skvělý herecký talent. Přesto vždy pátrejte po stopách pečlivosti, uhlazenosti, kritičnosti a nesobeckosti a nakonec zrozence panny v jeho charakteristice najdete. Jen mu to radši neříkejte.
 
 

Reklama