Tipy pro vtělené elementály

2. května 2017 v 18:07 | Neri |  Víly, bohyně a ostatní bytosti
Všechny vtělené bytosti, duše, které nejsou tak úplně lidské, mají společný jeden celoživotní problém, který jim přináší velké trápení - chybí jim domov. Už jako malé děti mají pocit, že jsou tady špatně, nikam nezapadají, patří úplně jinam a chtějí se tam vrátit. Stýská se jim. Touha po domově může časem ustoupit do pozadí, protože neví, co s ní a tak se ji naučí ignorovat, ale čas od času mohou pocítit prázdnotu, únavu, třeba i deprese a neví proč. Jen jim něco chybí. Nejlépe se to dá poznat ve chvíli, kdy se znovu spojí se sebou a s něčím, co jim připomíná domov. Najednou se cítí tak lehce a sami sebou a velmi se jim uleví. Jako by konečně našli, co hledali, aniž by věděli, že to hledali. Svůj střed, vnitřní klid… a nepotřebovali meditace, jen se spojit s domovem. Připomenout si, kdo skutečně jsou. Na chvíli se oprostit od tíhy lidské existence.

Ať už víte, že patříte ke vtěleným přírodním bytostem - vílám, skřítkům, elfům, apod., nebo jen obdivujete jejich svět a chcete se mu více přiblížit, našla jsem několik tipů, které vám k tomu mohou pomoci a ulevit od stesku po domově nebo alespoň přinést do života trochu toho kouzla z jiných sfér.


1. Přijměte, kdo jste a nebojte se to vyjadřovat navenek skrze věci, kterými se obklopujete.
Všichni se tak trochu snažíme zapadnout a málokdo by asi měl tu odvahu chodit kolem a říkat lidem, že je víla/elf/skřítek. To ale neznamená, že se musí snažit ze všech sil nacpat do lidských kolonek i ve vlastní hlavě. Vím, že jsou lidé, kteří s tím nesouhlasí, tvrdí, že i pokud nějaké vtělené bytosti jsou, mají být smířené s tím, že jsou teď lidmi a na svůj původ zapomenout - a možná to pro někoho funguje a je s tím tak v pořádku. Přesto… sama vnímám, že když dlouho tuto svou stránku přehlížím a žiju jen čistě v lidském stavu vědomí a řeším jen materiální věci a snažím se být "normální" (alespoň tak normální, jako lidé, co se zabývají spiritualitou), něco se ve mně vyčerpá, rozbije, těžko to popsat. Ztrácím nadhled, dobrou náladu, vnitřní klid - kotvu. Často tak přežívám celé měsíce, než si uvědomím, že jsem se zamotala do "nižších energií" a snahy tady něco dokázat a zapomněla, kdo jsem a ztratila kontakt se sebou a s domovem. A to mě vysává. Takže pokud možno, přijměte, kdo jste a dovolte si to projevovat, alespoň v soukromí nebo mezi nejbližšími chápajícími přáteli.A obklopujte se věcmi, které vám připomínají domov. Pokud možno žijte co nejvíce v přírodě. Pořiďte si rostliny, domácího mazlíčka, polodrahokamy. Vyzdobte si byt tak, aby připomínal domeček víly nebo skřítka - nebo oceán, domov mořské panny. Dejte si tam sošky, obrazy, mušličky, přírodní dekorace, nábytek,… zařiďte se zkrátka jako doma, co nejvíc to jde. A nezapomeňte ani na sebe, na to, co nosíte, jak se líčíte a oblékáte. Noste modrou, bílou, zelenou, hnědou nebo takovou barvu, která vám nejvíce připomíná, kdo jste. Šperky a doplňky s vašimi oblíbenými motivy. Autentickému oblékání podle duše věnuji celý druhý blog a pomáhám lidem najít ten jejich. Platí to pro vtělené přírodní bytosti stejně, jako pro lidi. Nechte svůj zevnějšek, aby odrážel vaši duši. Účesem, šaty, vším, co máte kolem sebe. Ano, třeba i diářem nebo povlakem na polštář :-) Můžete si také pořídit vykládací karty, např. já mám ráda Karty mořských panen nebo Delfíni a víly. Je mnoho andělských karet, ale mně byl vždy bližší "jazyk" a přístup víl. Karty mořských panen mají dokonce dvě karty, které se vztahují právě k tématu sebevyjádření; a myslím, že se právě hodí, abych je zde citovala:

Kouzelný cohellen druith: Je čas, abyste vytvořili symbol toho, kým jste ve svém vlastním srdci. Třeba si přejete nabarvit si vlasy nebo změnit nějakým způsobem svou vizáž. Nebo chcete zhubnout, změnit tvary svého těla pomocí zdravého cvičení, posilování či plavání. Je možné, že jste přijali mnohem konzervativnější podobu, abyste vypadali přiměřeněji svému "věku", své "práci" a tomu, co vám váš vývoj naznačuje, že je vhodné. Ale merrow a její cohellen druith vám říká, že je zcela na vás, abyste si určili, jak má vypadat váš vzhled, tělo, styl a bytí. Je čas vzít v úvahu delfíny, protože merrow jsou silné svázány s delfíny, včetně Fungiho, slavného delfína z irského zálivu Dingle Bay. A nastal správný čas, abyste si přesněji určili, s kým se budete stýkat. Merrow vám přejí, abyste druhým dávali najevo, kým jste, i svým oblečením nebo šperky, protože tak můžete snadněji najít svou duchovní rodinu. Symboly, mezi něž vzhled a oblečení patří, to mohou udělat za vás.

Jeřábí taška: Jeřábí tašky mají v sobě velkou léčivou a energetickou moc - možná je načase poohlédnout se po posvátných "ingrediencích", díky nimž vaše jeřábí taška začne kouzelně zpívat. Je čas projít skříně, tašky, kredenc a všechna ta místa, kde uchováváte předměty, které vás možná posilují nebo neposilují nebo vás dokonce zbavují síly. Nastal čas udělat pořádek a zvážit, co vás vyjadřuje na duševní úrovni a co je pro vás opravdu typické. Některých předmětů se možná budete muset zbavit nebo je přerozdělit nebo recyklovat. Ve všem je krása a všechno má svůj smysl, ale některé věci už nejsou energeticky propojeny - to je pro vás a vaši duši dobrá zpráva! Také možná pocítíte, že některé jiné symboly vám chybějí. Začněte se dívat na svět jako na živoucí jeřábí tašku… Lidé, bytosti, předměty i vaše auto, domov a ano, i vaše taška - ti všichni mají v sobě energii a sílu! Projděte všechno - od kapes až po vaši peněženku. Poznejte z energetického hlediska blíže to, co držíte. Pak to proměňte, přeorientujte a poté pocítíte, jak se ve vás rozhostí klid.

Zkrátka, buďte autentičtí. Obklopujte se věcmi (a lidmi), kteří odráží, kým jste, co milujete, jaké máte hodnoty. A také váš původ, ať už je jakýkoli. Dokonce i jako "čistokrevní lidé" můžete mít kolem sebe věci z přírody a předměty připomínající víly, pokud je máte rádi a ztotožňujete se s nimi :-) Proč by ne.


2. Věnujte se činnostem, které jsou typické pro vaši skupinu duší.
Přírodní bytosti milují přírodu a umění. A také zábavu. Jejich představa zábavy ale může být jiná, než je běžné u dnešních (nejen) mladých lidí. Co tedy můžete dělat, abyste se přiblížili světu víl? První věcí, co vás asi napadne, je chodit často do přírody. Ideálně tam, kde je málo lidí - do lesů, luk, polí, k vodě nebo na opuštěnou část pláže. Kam vás to nejvíc táhne. Pokud to není možné, tak alespoň na zahrádku nebo do parku. V zimě není tolik možností, jak se dostat k živým rostlinám, trochu pomůže alespoň pár pokojových rostlin, botanický skleník nebo oddělení zahrady někde v hobbymarketu. Krabičkou poslední záchrany jsou zvuky a záběry přírody, které lze najít na internetu. Činností, při kterých se lze dostat během roku do kontaktu s přírodou, je celá řada. Vyrábět kytice a dekorace z přírodních materiálů, zahradničení, péče o zvířata, turistika, stanování, plavení se po řece,… Můžete se zkusit dát na bylinkářství, sbírat různé rostliny a zkoušet z nich připravovat přírodní kosmetiku, čaje,… na internetu jistě existují návody. A pak je tady samozřejmě přírodní magie, kterou ještě zmíním později.

Zmínila jsem také zábavu a umění. Víly milují drobné (až kanadské) žertíky, snadno se urážejí (či to spíše z legrace předstírají), rády tančí, hrají improvizované divadelní scénky, zpívají, vypráví příběhy. A nejraději to samozřejmě provádí s ostatními vílami, spřízněnými dušemi. Co tedy dělat? Cokoli, co souvisí s uměním a vás osobně baví. Kreslete, zpívejte, tančete, hrajte na nástroje, vymýšlejte příběhy, choďte na improdivadlo, pečte dobroty, zkrátka, tvořte! A nebojte se žertovat, dělat si legraci i ze sebe a smát se. Je v povaze víl a skřítků rozesmívat sebe i ostatní a odlehčovat atmosféru, kam přijdou (a také mají v povaze být někdy pěkně drzí, což ostatní může trochu šokovat a čeřit vody - a někdy je to potřeba, vytáhnout na světlo nějaké to tabu).


3. Starejte se hezky o své tělo.
Vtělené přírodní bytosti špatně snáší chemikálie v potravinách i kosmetice. Většinou dávají přednost bio, eko a veganským výrobkům, často jsou vegetariány, vyhýbají se éčkům, může jim vadit alkohol a cigaretový kouř. Zkrátka a jednoduše, snažte se žít co nejvíce ekologicky, nejen pro své zdraví, ale také pro přírodu. Budete ze sebe mít lepší pocit a uleví se vám od vyrážek a podobných nepříjemností. Také je hezký nápad vybírat jídlo a kosmetiku, které připomíná domov víl či jiných bytostí. Např. mořské víly by mohly zkusit jídla zahrnující mořské řasy a vůbec kuchyni přímořských oblastí, používat speciální soli do koupele,… a vílám určitě neuškodí hodně ovoce a zeleniny a kosmetika s výtažky z jejich oblíbených rostlin.


4. Obklopujte se kouzly.
Kouzlo je důležitou součástí života přírodních bytostí. Zatímco ve svých domovských sférách dokáží zhmotnit téměř cokoli nejen pro sebe, ale i pro ostatní - třeba lidi, kteří s nimi mluví a oni jim pomáhají - tady se mohou cítit omezeni hmotou a svými negativními myšlenkami. Přesto mají většinou nadání na různou práci s energiemi nebo samotnou magii. Existují přímo odvětví Wiccy, které souvisí s vílami, případně lze zkusit přírodní magii jako takovou, druidismus, bylinkářství, práci s energiemi,… Cokoli se vám nejvíce zamlouvá. Klidně se zkoušejte učit telepaticky komunikovat s přírodou a vílami, vidět aury, apod.

A s tím také souvisí - obklopujte se kouzly. Čtěte a sledujte pohádky, pověsti, poslouchejte kouzelnou hudbu (vůbec jakákoli hudba s tématy přírody, magie, elfů,… keltská hudba, apod. připomíná domov), choďte na pohanské oslavy a akce, pokud vás to baví, už jen kvůli té atmosféře. Navštěvujte tajemná místa, jeskyně, zříceniny, hrady a zámky. Jeďte do zemí skřítků, jako je Irsko nebo Skotsko. Sněte a hrajte si. Třeba i s dětmi, které ještě nejsou zatížené dospěláckou vážností. Věřte na zázraky a očekávejte je. Přejte si něco, když padá hvězda. Nedovolte si upadnout do šedivé reality a zahořklosti.


5. Naučte se pracovat s energií.
Ačkoli jsem to psala již v minulém bodu, znovu zdůrazním, že víly (aspol.) mají přirozeně dobré schopnosti pro práci s energií, což může znamenat snadnější zhmotňování (dobrých i "špatných" věcí) a vlastně i rychlejší duchovní růst, ale také mohou být citlivé na cizí energie a snadno přebírat emoce a kdejaký energetický nepořádek ostatních. Proto je dobré, když se naučí používat energetické štíty, očistné techniky, možná vybalancovat čakry, cokoli cítí, že je potřeba.


6. Najděte si spřízněné duše.
Ať už budou v lidské podobě nebo to budou skuteční vílí průvodci, buďte v kontaktu s "těmi svými". Hledejte duše, které vám rozumí, můžete s nimi mluvit o všem i o tom, kdo jste a že se vám někdy stýská po domově. Mějte přátele, se kterými můžete chodit do přírody a zpívat nebo tančit u táboráku. Najděte si svoji smečku. Uleví se vám, když na to všechno nebudete sami.


7. Plňte své poslání.
Ať už je vašim úkolem zde cokoli, hledejte to a jděte za tím. Stejně jinak nemůžete, vždy vás to bude někam táhnout, nutit něco dokázat, dělat něco smysluplného. Pomáhejte přírodě, bojujte za práva zvířat, čistotu lesů a vody, třiďte odpad. Pracujte s lidmi, zvířaty či květinami. Nebo s dětmi. Kam vás srdce táhne. Na této Zemi je potřeba udělat mnoho práce v mnoha různých oblastech. Někdo je známým umělcem a je díky tomu vidět a může upozorňovat svými slovy i uměním na problémy planety. Někdo pomáhá lidem, aby byli šťastnější a měli menší potřebu využívat zbytečně moc přírodních zdrojů. Není to lehké, někdy máte možná pocit, že je toho tady na vás moc a chcete pryč, domů. Rozhodli jste se sem ale jít, protože jste byli silní a odvážní a věděli jste, že je to potřeba. Podobně jako Frodo nesl prsten, i když nechtěl být hrdinou, přišli jste sem, abyste pomohli svému domovu. A na to nikdy nezapomínejte. Má to smysl. Všechno tohle má smysl; a vy to zvládnete. Narodili jste se pro to.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama