Citlivý rak (22. června až 22. července)

2. května 2017 v 18:09 | Neri |  Astrologie
Raci jsou snivá, emocionální, citlivá stvoření a rodinné typy. Jejich nálady se proměňují stejně jako počasí a z nadoblačných výšin padají do nejhlubších propastí melancholie. Často jim stačí málo, aby byli ranění a uražení. Raněný rak mlčí, ignoruje, případně je pasivně-agresivní. Stejně jako se člověk v depresi vyhýbá kontaktu s lidmi, rak se drží v ústraní, když ho přepadne melancholie. Své slzy si schovává do soukromí, nerad o svém utrpení mluví. Vlastně vůbec nerad odhaluje jiným hlubiny svého nitra. Má mnoho tajemství a mnoho si nechává pro sebe - ač cizí tajemství poslouchají raci rádi.


Také bývají poměrně tolerantní a empatičtí. Alespoň do té doby, než se vaše problémy nějak dotknou jejich štěstí. Nemají ostatně rádi, pokud něco považují za své a záleží jim na tom a někdo se pokusí jim jejich věc (či osobu) sebrat. Pak se v nich probudí nečekaná houževnatost. A pokud o něco teprve usilují, většinou si za svým jdou tiše a nenápadně, jakmile však dojdou dost blízko cíli, rychle shrábnou odměnu. Sami neradi dávají, pokud nemusí, ale vidí-li někoho v nouzi a vidí, že nikdo jiný už mu nepomůže, mohou být těmi velkorysými - ostatně, jejich soucit by jim nedovolil nechat někoho příliš dlouho trpět.Raci jsou těmi typy, co si schovávají věci z dětství a rádi se občas utápí ve vzpomínkách. Milují svůj domov a jsou vyloženě mateřské typy (i muži), pečovatelé.Někdy možná až moc starostliví. Důležitý je pro ně také pocit bezpečí, kterého však málokdy dosahují. Neustále si dělají starosti s budoucností, bojí se nedostatku a ztráty, proto šetří na horší časy, potřebují se ujišťovat o partnerových citech a nevrhají se do žádného podniku, který není dost rozumný a promyšlený. Na druhou stranu mají měkké, citlivé jádro snílka a potřeštěnost klauna a dokáží překvapit husarským kouskem v ten nejméně vhodný moment.

Muži v raku jsou gentlemani, navenek rozumní (peníze si umí spočítat, také většinou slušně vydělávají a nebudou rozhazovační - ačkoli za kvalitu si rádi připlatí), ale pod povrchem romantici a snílci. Očekávají, že ve své ženě budou mít něžnou dámu, o kterou mohou pečovat - a která bude pečovat o ně, jako to dělávala jejich maminka, neb maminku často velmi milují a jejich partnerka se jí nejspíš nikdy nevyrovná. Proto by s ním měla dobře vycházet. Raději. Jelikož se raci nevrhají do nebezpečných podniků a mívají na partnerku vysoké nároky, často jim trvá, než se zamilují, a když už milují, mají strach, že jim jejich milovaná uteče - taková ztráta by je totiž mohla ranit na hodně dlouho. Na druhou stranu se nemusí hnát do ženění, vlastně ani do intimností, neboť se rádi nejprve ženě dlouho dvoří. Když už se však rozhodnou a drahá začne mít pochybnosti, stanou se značně vytrvalými a ne neberou jako odpověď. Jednou z jejich kvalit je vřelý vztah k dětem, občas příliš ochranitelský, ale jinak jsou dobří otcové a se svými dětmi rádi tráví čas a jsou na ně patřičně hrdí.


Ženy v raku mají k financím stejný přístup, jako muži, takže rády spoří a dávají přednost muži, který dokáže také spořit a vydělávat, jinak se vážně obávají o zabezpečení své rodiny. Bývají dobré kuchařky, bez řečí se starají o muže i o domácnost (a samozřejmě o děti). Milují svou matku a o tchýních se nežertuje - alespoň ne v jejich přítomnosti. Bude si držet svá tajemství a často i svou snivou povahu projeví teprve tehdy, když podlehne kouzlu okamžiku. Může působit stydlivě, jako křehká víla, a nechat muže, aby si ji pomalu získal. Také si může nějakého vybrat a pověsit se na něj s otravnou neodbytností. Jen těžko pak může takový muž račici přesvědčit, že to má marné. Častěji přesvědčí račice okolí, že spolu opravdu něco mají.

Většina žen v raku je dost nejistá. Nepřipadají si dost krásné, dost chytré a dost milované a potřebují časté ujišťování. Jsou schopné sehrát dramatický pocit ublížení a ohromný smutek, jen, aby si získaly lítost a ochranu, po které touží. Ač dokáží být dost samostatné, muži se s nimi obvykle cítí jako nepostradatelní hrdinové - což, přiznejme si, spousta mužů chce a lichotí to jejich egu. Račí výkyvy nálad naopak dohání muže k šílenství, neboť je mívají horší než většina ostatních žen. Některým mužům by to mohla vynahradit její oddanost, která je stálá a změnám nepodléhá. Žena v raku se po rozvodu málokdy vzpamatuje, stále bude lpět na starých vzpomínkách a tiše truchlit po ztracenou lásku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vénya Vénya | 3. května 2017 v 6:39 | Reagovat

Svatá pravda (jsem račice, tak můžu potvrdit, i co se týče raků-mužů, mám jednoho velmi blízkého v rodině :)). Odkud čerpáš tyto informace o znameních? Zdají se mi velmi podrobné a pravdivé, pokud to mohu srovnat se známými lidmi.

2 Nerisa Nerisa | E-mail | Web | 3. května 2017 v 11:23 | Reagovat

Pokud vím, tak úplně původním zdrojem je kniha Sluneční znamení, autorka myslím Amanda Goodman :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama