Listopad 2016

Život je hra - aneb jak funguje duchovní růst z pohledu hráče

29. listopadu 2016 v 13:14 | Neri |  Duchovní cesta

Návod na hru The Life od společnosti Universe


Milí hráči,

jsme rádi, že jste se právě rozhodli pustit do hraní naší hry The Life a přinášíme vám stručného průvodce, který vám pomůže se ve hře rychle zorientovat a pochopit její základní zákonitosti. Návod bohužel nemůže obsáhnout všechno, např. způsoby plnění jednotlivých questů, ale ve hře bude k dispozici nápověda, kterou doporučujeme se řídit, jinak hrozí velmi pomalý postup k dalším levlům či dokonce konec hry. Doufáme, že i tento návod vám pomůže se se hrou seznámit a těmto případům zamezit.

Tým The Universe
Start hry

Po spuštění hry zvolte položku "Nová hra". Tímto začíná váš virtuální život. Ve virtuálním světě se budete pohybovat prostřednictvím avatara, jehož podobu a schopnosti si vybíráte právě teď. Nejprve ale musíte zvolit svou cestu, řekněme, hlavní questovou linii, kterou se budete snažit v průběhu hry splnit. Dle výběru vaší questové linie si pak vybíráte již zmíněné vlastnosti svého avatara. Začínajícím hráčům doporučujeme, aby si zvolili jednoduché questové linie na úrovni very easy. Bude pro vás tak jednodušší nastavit vše proto, aby se úkoly podařilo splnit a hru úspěšně dohrát. Pokročilí hráči už samozřejmě vybírají pokročilejší questy a věříme, že si dokáží nastavit po svých předchozích herních zkušenostech svého avatara správně sami. Ještě připomínáme, že jednotlivé questové linie je možné opakovat pouze tak dlouho, dokud je úspěšně s některým avatarem nesplníte, poté se uzamknou. Každý hráč smí mít pouze jeden herní účet, ale někdy je možné hrát najednou s více avatary. Tito avataři by pak měli mít ideálně podobnou questovou linii, aby si v ní mohli navzájem pomoci.

Vzhled vašeho avatara se může v průběhu hry měnit s ohledem na různé přídavky typu barvy na vlasy, kalorické jídlo nebo nehody. Při tvorbě avatara si můžete samozřejmě také nastavit jak velké má sklony podobné proměny podstupovat nebo i detaily jako, jak snadno přibere. Jde o velmi realistickou hru a jsme na to hrdí! Ovlivnit předem můžete také jak zhruba bude postupovat stárnutí avatara. Připomínáme, že mnohé události ve hře mohou negativně působit na psychiku a tímpádem i chování a vzhled avatara. Vlastnosti jeho psychiky ale nastavujete vy, stejně jako jiné věci. Nezapomeňte na to, že každá questová linie má určité nutné povahové a jiné požadavky, které se pro vašeho avatara zatrhnou automaticky při jejím výběru.

Dále si vybíráte prostředí, do kterého se avatar narodí, jeho rodinu a ostatní hráče, se kterými se během života pravděpodobně setká. Toto všechno je klíčové pro úspěch či neúspěch vámi vybrané questové linie.

Hra je časově omezena. Můžete si vybrat kratší nebo delší časový limit s ohledem na vaše preference. Hru je možné předčasně ukončit, ale ztratíte veškerý dosavadní progress a musíte hrát znovu od začátku.
Ke štěstí JE potřeba mít důvod

22. listopadu 2016 v 9:21 | Neri |  Sebepoznání
Dovedu si představit ty zástupy lidí, kteří se poctivě zabývají seberozvojem, čtou všechny chytré články a říkají: Ne, štěstí není možné získat vnějšími věcmi! Štěstí je uvnitř! Není k němu třeba důvod! Jo, no, dobrá, sluníčkoví lidé. Pokud jste o tom opravdu přesvědčení, radši vůbec nečtěte dál. Protože já si o tom myslím něco jiného.

Vážně nepatřím mezi sluníčkové lidi. Strávila jsem měsíce v depresích. Promyslela jsem si do detailu svoji sebevraždu, protože můj život byl takové utrpení, že se to nedalo vydržet. Teď jsem z toho poprvé po letech venku. A ano, jsem šťastná. Změnila jsem svůj stav mysli, náhled na život, osvítilo mě poznání, jak se mám vlastně dobře? Hm, ne, to se nestalo. Za zlepšením mého psychického stavu stojí z 90% změny vnější. To jste nečekali, že? Spousta lidí vám řekne, jak je třeba začít odpouštět, být vděčný, nepřipouštět si negativní myšlenky a pak se stanete šťastnými, protože jim to vyšlo. Tak půjdu trochu proti proudu. Pokud jste nešťastní, něco s tím udělejte. Začněte u sebe... ne, změňte svět kolem. Protože víte co? Sebe moc nezměníte.


Ale jo, začněte u sebe. Poznejte sebe. Snažit se změnit není moc reálné, ale je třeba vědět, jaký je ten nástroj, se kterým jdete měnit vnější svět - ten nástroj = vy. Podle mě to, jak je člověk šťastný, ovlivňují dvě věci. 1. Jeho vrozená povaha, která se v životě nějak vyvíjela, ale v jádru se nijak nezmění. 2. Jaký žije život a jestli mu vyhovuje.

Víte, proč někteří lidé umí být šťastní i přesto, že bychom jejich život neoznačili za zrovna ideální? Protože oni jsou spokojení s tím, jaký je. Někdo prostě ke štěstí potřebuje málo. Někomu stačí mít co jíst a kde bydlet a je mu jedno všechno ostatní. Nápověda: To, že lidé říkají, že máte být spokojeni s málem a být skromní neznamená, že když se budete nutit takoví být, budete šťastní. Právě naopak. Pokud máte velké nároky, budete je mít pořád, jen je v sobě budete potlačovat a budete nešťastní a ještě nebudete vědět proč (vždyť říkali, že skromnost je štěstí!).

Někdo má všechno, co společnost považuje za důležité věci, tedy rodinu, peníze, zdraví, atd. - a šťastný není. Proč? To má tak nešťastnou povahu? Ano i ne. Pochopte, když někomu ke štěstí stačí málo, většinou nemá to "všechno". Nemá hromadu peněz, protože nemá ambice je vydělávat. Nač? Prostě si žije skromný život a je mu dobře. Na druhou stranu někdo pořád dře, aby měl hromadu peněz a štěstí mu nepřináší. Proč? Protože očividně jeho definicí štěstí nejsou peníze, jen uvěřil, že když je všichni chtějí, tak díky nim bude šťastný. A zapomněl se nejdřív zeptat, co dělá šťastným jeho a co může nebo nemůže obětovat, aby šťastným zůstal.

Typy empatů

15. listopadu 2016 v 11:28 | Neri
Vzpomínáte ještě na článek, kde jsem psala o empatech a velmi citlivých osobách? Narazila jsem na toto téma nezávisle na sobě na několika webech zabývajících se seberozvojem a tak jsem se rozhodla o něm psát také. Dnes chci ještě navázat představením různých typů empatů, abyste chápali, že neexistuje jen jedna verze intuitivního chápání. Našla jsem na toto téma článek, který vše stručně shrnul a proto jej tentokrát jen přeložím a nebudu psát vlastní. Stejně bych příliš nového nepřidala :-) Pokud si jej chcete přečíst v originálu a celý (překládám pouze seznam, nikoli vysvětlení, co je empat, na to už článek byl), najdete jej zde: https://lonerwolf.com/what-type-of-empath-are-you/ Také jsou tam různé testy, myslím, že i přímo nějaký na zjištění svého typu. Ale to myslím odhadnete i z popisů. Osobně si navíc myslím, že je možné mít více typů "empatického cítění", někdo má jeden a někdo hned několik, které jsou vzájemně provázané. Tak jdeme na to!


Vědoucí empat
Tohoto empata většinou poznáte dle toho, že zkrátka , co je třeba udělat, co je pravda a co nikam nevede. Nemá k tomu žádné logické důvody a vysvětlení. Prostě ví, co je správné, co správné není, co je lež a že ten druhý něco skrývá.


Pocitový empat
Většina empatů silně vnímá emoce ostatních, "nasávají" je a dokáží je fyzicky i emočně cítit ještě před tím, než je druhá osoba vůbec dá najevo.


Dotekový empat
Spousta empatů také dokáže cítit fyzické symptomy ostatních, jako jsou nemoci a různé bolesti. Dokáže dokonce tyto projevy cítit na svém vlastním těle a využít je jako součást léčícího procesu.Zvířecí empat
Tento typ empata dokáže slyšet zvířata a cítít jejich pocity a velmi dobře s nimi vychází.


Rostlinný empat
Tento empat dokáže komunikovat s rostlinami a dostává od nich fyzické a emocionální signály.


Zemský empat
Dokáže zaznamenat signály a energie vycházející ze země a předpovídat živelné pohromy dříve, než k nim dojde.


Médium
Dokáže buď vidět, slyšet nebo vycítit (nebo třeba i slyšet i vidět) duše, většinou hlavně duše zemřelých.


Psychometrický empat
Díky svým schopnostem dokáže získat informace, energie a dojmy z fyzických objektů, např. fotografií, oblečení, šperků, nářadí, apod.


Věštecký empat
Dokáže vycítit, že se něco stane ještě předtím, než k události skutečně dojde. Většinou skrze sny anebo jako pocity typu strach, úzkost nebo nadšení, které se objevují bez zjevné příčiny.


Telepat
Jeho specifickou schopností je znát něčí myšlenky, aniž by je jakkoli vyjádřil.

Měly karty pravdu?

8. listopadu 2016 v 11:53 | Neri |  Věštění
Pamatujete ještě na článek z lednového magazínu, kde jsem dávala ukázkový tarotový výklad? Když jsem dělala před dvěma týdny menší pořádek na blogu, kontrolovala staré články, jestli mají perexy, apod., opět jsem na tento článek narazila. To je povedené, říkám si. V lednu jsem si vyložila tarot na to, co mě čeká v tomto roce. Schválně se podívám, jestli se něco z toho vyplnilo. A tak jsem si rozdělila rok na ony tři třetiny (tzn. co 4 měsíce, tj. leden-duben; květen-srpen; září-prosinec) a zamyslela se nad tím, co mě letos potkalo.

První čtvrtina roku byla hektická, protože jsem musela uzavřít poslední pololetí na střední škole a odmaturovat. Příliš jsem si nevěřila, bála jsem se, že tu maturitu nezvládnu a nebyla jsem skoro ani schopná se na ni naučit. Ta hlavní nervozita opadla až týden před ní, kdy jsem měla hotové souborné zkoušky (podmínka připuštění k maturitě), odevzdanou maturitní práci a už bylo příliš pozdě na to, abych ještě zachránila, co se nestihlo. Zkrátka jsem to vzala ve smyslu kostky jsou vrženy. Navíc už mě dost rozčilovala spolubydlící a celkově mě potkávaly spíše těžkosti.

První třetina roku pro mě bude ve znamení Mága. Může také znamenat, že mi bude chybět sebevědomí a sebejistota nutná pro to pohnout se dál...

Maturitu jsem v květnu nějakým zázrakem udělala na samé jedničky a následovalo spěšné stěhování z intru zpátky k rodičům. Přijímačky na VŠ, další velký strašák, také nějakým zázrakem prošly, i když jsem se díky určitým zmatkům učila až den předem. Začala jsem s tvorbou první kolekce, úspěšně ji dodělala, nafotila a v červenci si vyřídila živnostenský list. Následující měsíce byly docela pracovní, snažila jsem se co nejlépe zařídit Fler profil a pak také začala s druhou kolekcí. V září jsem se stěhovala na koleje a první měsíc jsem byla ještě ze všeho hodně zmatená a na nervy, říkala jsem si, jak to vůbec zvládnu...

Druhá karta je Poslední soud. Tato karta říká, že po těžkém období přijde velká změna a bude změnou k lepšímu. Staré musí umřít a nové se zrodí. Je nutné následovat volání srdce a jít si za svými sny, především pak naplnit své poslání. Pokud vše půjde jak má, uprostřed roku tedy přijde zvrat a věci se začnou zlepšovat.

Vstoupila jsem do poslední třetiny tohoto roku a samozřejmě ještě nevím, jak skončí. Asi před týdnem se všechno nějak uklidnilo. Zvykla jsem si na svůj nynější pokoj a jsem za něj ráda, resp., jsem moc ráda, že bydlím sama a mám svůj klid a můžu se soustředit na práci, odpočívat a všechno. Ve škole po počáteční hrůze možná začíná přicházet zvrat, ale ještě je dost nejisté, jak mi to dále půjde a jestli v pořádku zakončím semestr a udělám všechny zkoušky. Přes tu nejistotu a všechno jsem nějak... klidná. Dokonce asi šťastná. A je to pro mě divný pocit a pořád si říkám, jestli něco nepřehlížím, jestli je mi vážně tak dobře, jak jsem roky myslela, že mi už nikdy nebude. A samozřejmě si přeji, aby to jen tak neskončilo. Cítím se teď velmi dobře sama se sebou a stále chci, aby se v podnikání dařilo a aby mi studium nějak vydrželo, protože se mi asi líbí, jak teď žiju... ale v zásadě mi nic nechybí. A to je moc divné a nezvyklé. Ale taky hezké.

Třetí karta je jednou z nejpozitivnějších, rok uzavírá Mírnost. Vypovídá o klidu, ne klidu před bouří, ale spíše tom po něm. Po Posledním soudu se věci uklidní a nastane klidná, příjemná rutina. Karta slibuje, že se vše začne zase dařit.


Tak co, myslíte, že se předpovědi vyplnily? Mně se zdá, že docela ano - a nečekala jsem to, protože to byl jen takový zkusmý výklad na ukázku.