Vybrali jste si magii nebo si vybrala ona vás?

25. října 2016 v 13:27 | Neri |  Magie
Věříte v magii? Pokud ne, tento článek pro vás možná nebude úplně zajímavý. Ani vás nehodlám přesvědčovat, abyste změnili názor. Možná bych mohla. Možná by vás přimělo k zamyšlení oznámení, že magie má mnoho podob a není to jen soubor rituálů a zaříkání k dosažení určitého cíle. Magie je víra, je to láska, je to přírodní síla, která je neuchopitelná, ale všude kolem nás. Ovládat magii znamená ovládat energii všude kolem nás a v nás. Usměrňovat ji a tvarovat dle své vůle, ačkoli i to má své hranice. Zákon zachování energie je nejen fyzikální zákon, je to zákon fungující v celém vesmíru. Energie se nikdy neztratí, vždy se pouze přeměňuje. Myšlenka je také energie, pocit je určitá energie, láska je také energie. Pokud něčemu věříte, dáváte tomu svou energii a tak vlastně čarujete. V magii nemusíte věřit, stejně bude. A pokud v ni věříte, čtěte dál, protože si povíme něco o tom, jak ji v sobě najít a také kdo ji najde ještě snáze než jiní.

Lidé, kteří se zabývají magií, mohou nosit různá přízviska. Mohou to být čarodějové, zaklínači, druidové, šamani, knězi pohanských bohů nebo mágové. Každý preferuje něco jiného a je to čistě osobní záležitostí, jestli se někdo cítí jako šaman nebo jako mág. Navíc je možno s magií zacházet různými způsoby. Někdo splňuje představy tradičního zaříkávání a pálení bylin, někdo nedá dopustit na hluboké spojení s přírodou a někdo praktikuje asketismus a snahu o dosažení duchovní dokonalosti. Také dnes existuje velké množství odvětví a uskupení. Mě osobně třeba zaujalo, že existují vyznavači chaos magie nebo faerie magie (tedy vílí).


Co chci ale říct je, že ať už tito uživatelé magie nosí jakékoli jméno, dělí se na dvě skupiny. Na ty, kteří si zvolí magii a na ty, které si vyvolí magie. Nechci tady zavádět nějaké kastování a dohady o tom, kdo je ten pravý mág zrozený pro své "řemeslo" a kdo jen "mudlovský šmejd". Obě skupiny jsou stejně hodnotné a patřit do nich má své výhody a nevýhody. Ti, kteří si magii vyberou, jí obvykle věnují mnoho času a úsilí, jsou jí nadšení a tím dohání onen drobný nedostatek talentu. Sami si ji vybrali a sami s ní mohou kdykoli skončit. Dá se říct, že jsou svým způsobem i vděčnější, protože… Druhá skupina možná o žádnou magii ani nadání k ní nestála. Možná to bere i jako životní komplikaci a raději by si její existence vůbec nevšímali.

Narozdíl od prvních si ale nemůžou tak úplně vybrat, že čarodějové nebudou. I když nebudou záměrně nic studovat, praktikovat rituály a plnit si svá přání přímými magickými prostředky, stejně budou minimálně podvědomě sem a tam energii přeměňovat, aby bylo po jejich. Navíc je bude vše magické vždy i proti jejich vůli přitahovat.Sem tam zkrátka vezmou do ruky tarotové karty v obchodě, jen pro ten pocit něčeho trochu zakázaného a hodně přitažlivého. Vykompenzují si svou přirozenost v počítačových hrách, čtením knih nebo seriálem. Pravděpodobně už v nižším věku narazí na nějaké magické knihy či web a nějakou dobu se budou magií přímo zabývat. Pak s tím mohou skončit, ale nikdy ji ze sebe nedostanou. Mají magii prostě v krvi. Je známá, je domov a je jejich součástí. Někteří z vás možná už teď přesně ví, jak to myslím.

Lze nějak přesněji poznat, koho si magie vybrala, kdo ji v sobě má a nikdy jí neuteče? Jelikož existuje vícero druhů magie, existuje také více jejích "nositelů". První skupina jsou různé vtělené bytosti (duše ne-lidských bytostí žijících aktuálně v lidském těle), např. andělé mají určité schopnosti (ale to je spíše intuice a nadpozemská empatie než přímo magie). Víly mají magii stoprocentně, stejně jako mnoho dalších přírodních bytostí. Možná si nedokážete obraz čarodějnice srovnat s obrazem víly, ale nezapomínejte, že i v mnohých pohádkách jsou víly kouzelné bytosti, které umí plnit přání, uzdravovat zvířata a rostliny a někdy i pomáhat v lásce. Víly kmotřičky nejsou ve skutečnosti od reality až tak daleko. Víly často plní přání za odměnu lidem, kteří se hezky chovají k přírodě a získají si jejich oblibu a úctu. V lidském těle/životě mají schopnosti omezené, ale dokáží si i tak svým podvědomým nadáním utvářet život - ať už takový, jaký chtějí nebo úplný opak, pokud neumí svůj dar ovládat. Samozřejmě, že tohle umí i lidé, jen je pro ně o dost těžší se to naučit ovládat než pro víly.

Druhá skupina jsou lidští mágové. Magie je zkrátka součástí jejich osudu a životní cesty a proto ji v sobě tak snadno a brzy objeví. Někdy ji mají jakožto pozůstatek minulých životů, ve kterých jí zasvětili život a toto spojení přetrvalo i reinkarnaci. Často se stává, že toto spojení s magií trvá více než dva životy, klidně několik nebo téměř všechny. Už jim tak nějak přešlo do duševní paměti či jak to nazývat. Nejsou oproti ostatním lidem až tak jiní a výjimeční, pouze mají nadání pro magii takříkajíc v krvi. S tím se pojí také zvýšená intuice. Dokáží dobře číst v kartách, odhalit lež, odhadnout budoucnost nebo vidí aury, energie a nehmotné bytosti. Někdy komunikují s duchy nebo jsou silní empaté. Často jsou zároveň moudré, staré duše. Není divu, protože magie je přírodní síla a oni zde již strávili tolik životů, že se naučili této síle dobře porozumět a napojit se na ni.


Ve skutečnosti čas není lineární, takže je možné, že i některá "mladá" duše zažila starověk, kdy byla magie velmi rozšířena (málokdo si mohl dovolit se jí zabývat ve středověku a raném novověku, většinou to byli právě ti, co ji měli v krvi a nemohli si pomoct…). Na druhou stranu čím více zkušeností duše má, tím je pravděpodobnější, že strávila životy v různých obdobích, včetně těch pro magii vhodných. Starověk byl nejlepší. V současné době jsme na tom od té doby asi nejlépe, panuje svoboda vyznání a každý si může věřit, v co chce. Jen spojení s přírodou je slabší, což tuto výhodu trochu zmenšuje.
Doreen Virtue, kterou jsem již zmiňovala v souvislosti s vtělenými vílami, ve své knize Pozemští andělé také zmiňuje skupinu tzv. "zasvěcených". "Představitelé skupiny zasvěcených jsou lidské bytosti, které se naučily ovládat energii," píše. Dále zmiňuje, které vlastnosti a schopnosti jsou pro tyto lidské bytosti specifické. Např.:

  • působí vážně, vznešeně, rádi se inspirují dobou romantismu a nosí lehce výstřední oblečení připomínající róby bohů či šaty čarodějnic
  • jsou vůdčí osobnosti, často ostatním radí, vedou je, plní roli poradce a duchovního učitele
  • mají různé okultní schopnosti, vzpomínky na minulé životy, zajímají se o astrologii
  • cítí se jiní než ostatní, ale je jim v zásadě jedno, že vyčnívají, na svou "divnost" jsou hrdí
  • mají velmi romantický přístup ke vztahům, hledají svou spřízněnou duši a raději zůstanou sami, dokud ji nenajdou - a skutečně nějakou mají, není to jen jejich výmysl
  • jsou fascinovaní nejen magií, ale také historií a mytologií
  • cítí, že zde mají určité poslání a mají potřebu ostatní učit a předávat jim své zkušenosti

Myslím, že tento krátký přehled je docela výstižný a pomůže k lepší identifikaci některých osob, které si magie zkrátka vybrala. A pokud jste se v tom našli a víte, že patříte mezi ně, nezapomínejte na to, že:

Vaše spojení s magií ani vaši moc nelze vypnout. Můžete před ní utíkat a ignorovat ji, ale nezmizí. Převezměte zodpovědnost. Buďte opatrní na to, co říkáte, co si myslíte, kam směřujete svůj hněv a svou energii. Může se klidně stát, že se ve stresu nechtěně uchýlíte k energetickému upírství, psychickému útoku, přitáhnete si do života něco nepříjemného nebo dokonce způsobíte změnu počasí. To je právě důvod, proč je vhodné, aby se všichni nadaní učili se svými schopnostmi zacházet a ovládali je - nejen proto, že mohou být užitečné, ale hlavně aby nikomu neuškodili.

Hledejte své poslání a naplňte ho. Pokud vás to táhne k léčitelství, psychologii nebo koučování, dejte se tím směrem. Pokud se chcete věnovat druidismu nebo být součástí nějakého uskupení typu wicca, jen do toho. Možná se budete cítit povoláni ke službě některému z pohanských bohů. Také je možné, že vás bude přitahovat určité místo nebo doba. Nezahazujte svou minulost. Vše má důvod. A nebojte se magie. Je neutrální a může sloužit k dobru i zlu, ale to vy jste ti, kdo rozhodují, kam ji nasměrujete. Pokud si z ní uděláte spojence místo nepřítele, nemáte se vůbec čeho bát. Je vaší součástí. Je vy. A přijmout ji je pro vás důležitou součástí sebepřijetí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama