Neústupný býk

25. října 2016 v 14:33 | Neri |  Astrologie

Býk je jedním z těch znamení, která se svým zvířecím protějškům velmi podobají nejen vzhledově, ale i povahově. Obvykle je klidný, rozvážný, až trochu přízemní. Cení si domova, zázemí, má rád přírodu, jídlo a umění, především hudbu.


Je velmi praktický a skvěle se uplatní třeba jako bankéř.


Své finance a domov má obvykle pod kontrolou a dříve či později si vydělá dostatek peněz na to, aby žil dle svých standardů. Pořídí si velký dům a oddanou manželku (ženy v býku samozřejmě manžela) a bude si užívat společnosti svých dětí a tepla rodinného krbu.


Býk je domácký a tuto svou vlastnost má společnou s kozorohem. Aby také ne, když je také zemským znamením. Býci a kozorozi jsou prý skvělými partnery, protože umí ocenit praktičnost druhého a sdílí svou lásku ke klidnému domovu.


Další z oblíbených věcí býka je jistě pohodlí. Býci neradi dělají věci, které jsou jim nepohodlné a pokud se jim něco nelíbí, hodně štěstí se snahou je k tomu donutit. To se vám nepodaří. Jejich paličatost je legendární. Politicky korektně řečeno, prostě si stojí za svými názory a rozhodnutími. Rozhodují se pomalu, ale jejich stanovisko je konečné a už jej nejspíš nezměníte. Býk se nepotřebuje cpát do popředí. Je spokojený tam, kde je a pokud není, tak se přesune. A tam, kde spokojený je, vroste do země a nikdo s ním nehne. Nikdo.


Muži v býku umí být dokonale romantičtí, ač by to nikdo přes jejich navenek klidné vzezření a obvyklý ledový klid nikdo neřekl. Vezmou svou vyvolenou na večeři se svíčkami, procházku při měsíčku, koupí jí květiny i kožešiny, pokud na to mají, rozhodně nebudou šetřit. Chtějí, aby je jejich žena reprezentovala. A to je právě kámen úrazů pro ženy, které se necítí dobře v "tradiční" poddajné ženské roli. Býk nechce zatvrzelou feministku, která se s ním bude hádat na veřejnosti. Chce dobrou manželku. Přesněji tedy manželku jako z období první republiky nebo dob ještě starších, která jej bude plně respektovat a bude poslušná a věrná. Je žárlivý a nesnese, aby pomrkávala po jiných. Málokdy se opravdu rozzlobí, ale pokud ano, přestává se ovládat a vidí rudě. Obvykle se to stává právě tehdy, když jeho žena snižuje jeho vážnost v očích ostatních anebo pokud si na ni dovoluje jiný muž. Býk umí dát dost ostře najevo, čí žena to je a kdo je tady pánem. To je ta méně romantická stránka muže býka.


Žena v býku je silná. Vůbec to ale neznamená, že by nebyla ženská, právě naopak. Je prototyp dokonalé manželky a hospodyňky, takový, o jakém většinou sní její mužské protějšky. Obvykle má ráda dobré jídlo a dokáže výborně vařit, téměř nikdy neztrácí nervy, bez stížností a pláče snese veškeré životní rány a domácnost povede s citem pro detail. Je velmi zaměřená na smyslové prožitky, miluje krásné květiny a příjemné vůně a být v domácnosti jí obvykle zcela stačí. Nepotřebuje se prosazovat, nepotrpí si na intelektuální debaty. Dá přednost muži, který ji zabezpečí, ale bude klidně pracovat, pokud je třeba. Nejde jí o peníze, ale o náruč muže, na kterého se může spolehnout. Bývá dobrou, občas však přísnou matkou. Stejně jako muži v býku totiž nesnáší nedbalost a neposlušnost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama