Kam za zážitky a kouzelnou kulturou?

25. října 2016 v 12:55 | Neri |  Kulturní akce
Zajímá vás, kam vyrazit za trochou té historie a magie, za atmosférou, která se jen tak nezažije a akcemi, na které se nezapomíná? Ať už se chcete ponořit do atmosféry dob keltského osídlení, lépe poznat příslušníky gothické subkultury nebo si jen zatančit mezi čaroději a vílami, mám tady pro vás několik nadcházejících akcí, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti.

Již 5. listopadu můžete prožít oslavu Samhainu v keltském stylu, stačí, když se vypravíte do archeoskanzenu v Nasavrkách poblíž Pardubic. Akce se koná při příležitosti oficiálního otevření archeoskanzenu pro veřejnost a je možné, že se tam potkáme. V rámci jedné z akcí hnutí Brontosaurus jsem pomáhala se stavbou a ještě dlouho to na otevření nevypadalo, proto mě tak těší, že jsme se konečně všichni dočkali. Dokonce jsem o archeoskanzenu dělala kdysi videočlánek. A na co se můžete těšit? Milovníky historie a řemesel určitě potěší kovářská dílnička, kde si budou moci toto řemeslo vyzkoušet, jiní si třeba rádi vyrobí lampiony nebo zastřílí z luku. To hlavní, na co se však já osobně těším, je úžasná atmosféra. Především po setmění, až budou historické domečky osvětlovat jen ohně a lampionový průvod.


Pro více informací, vstupné, atd. nahlédněte přímo na stránky Boii, které archeoskanzen spravují.

Do Nasavrk se pak dostanete nejlépe autobusem z Pardubic, vystoupíte na náměstí a dále se jde kousek pěšky podél velkého nepřehlédnutelného rybníku. Pro jistotu si najděte mapku, kudy se tam jde, ale věřím, že se neztratíte, když půjdete s davem. Předpokládám, že lidí tam bude dost :-)


Určitě mě potkáte na jedné spíše gothické akci v Brně s názvem Afterdark Fair. Byla jsem na předminulém ročníku (recenze zde) a těším se, že se tam opět vypravím i letos. Koná se 19. listopadu v Kabinetu Múz a potěší ducha i oko každého milovníka temnější kultury. Jistě nebude nouze o dobrou hudbu, taneční vystoupení, nějakou tu přednášku a improvizovanou módní přehlídku. Tou myslím oblečení gothiců, milovníků historie a podobných, kteří na takovou akci obvykle vytáhnou své nejzajímavější šaty. Jen jeden z mnoha důvodů, proč se na Afterdark Fair rozhodně nezapomíná!
00
Úvodní fotka


Za zmínku stojí také tradiční vánoční koncert Asonance, letos opět 21. 12. v brněnském Semilassu. Tuto skupinu mám velmi ráda, spojuje v sobě kouzlo bardských písní, krutého středověku, tajemných pověstí a čistého ženského zpěvu s tradiční melodií Irska a Velké Británie. Navíc vždy při živém vystoupení přihodí pár vtípků a rozhodně jde o příjemnou podívanou. Doporučuji si zakoupit vstupenky k sezení předem, a pokud to nejde, tak pohodlné boty, protože jsem předloni málem stála, nebýt jedné šťastné náhody.


Poslední z akcí, která mě zaujala a snad se na ni i vypravím, je pražský Fantasy ples, který se koná každoročně a je skvělou příležitostí pro všechny milovníky fantasy, aby potkali podobně "postižené" lidi, zatrsali si v převleku víly či elfa a užili si pořádné pohádkové atmosféry. O příštím ročníku zatím není příliš informací, pravděpodobně bude zase někdy v únoru či březnu 2017. Jakmile bude více informací, dám vám vědět, případně můžete také sledovat facebookové stránky akce.

A pokud se bojíte, že na takový ples nemáte šaty, nezapomeňte, že šiju i na zakázku ;-)


Pokud narazím na další zajímavou událost, budu vás informovat zde nebo na facebooku a doufám, že se na některé ze zmíněných akcí s vámi - svými čtenáři - potkám. Kultuře zdar! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sylva Sylva | Web | 26. října 2016 v 9:05 | Reagovat

Pročítám články, jeden lepší než druhý!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama