Čarodějnický podzim

23. září 2016 v 20:46 | Neri |  Osobní styl
Poslední dva týdny pro mě byly velmi hektické. Spouštěla jsem prodej podzimní kolekce, stěhovala se na koleje, začala s vysokou školou a nové nezvyklé věci, povinnosti a jiné mě přímo zavalují. Přitom se ještě snažím nadále přispívat na oba blogy a facebook Autencia, takže je toho více než dost. O škole se mi psát nechce, ale ráda bych se vyjádřila k podzimní kolekci :-)

Jak už jsem možná dříve zmiňovala, ta letní pro mě byla spíše na zkoušku a ještě se mi příliš nepodařilo uskutečnit svoje představy. Aktuálně musím říct, že s tou podzimní jsem mnohem spokojenější. Je už opravdu dle mých představ, dle mé vidiny fantasy oblečení na běžné nošení, hodí se pro milovníky fantasy, pohany, gothiky, etc. Tak nějak tajně doufám, že takoví lidé čtou i můj blog ;-) Ano, je mi jasné, že sem zabloudí i běžnější část populace nebo lidé, které zajímá jen duchovno a fantasy jako takové (ač část z něj pouhou fantazií není, viz víly) vůbec ne. Neví, o co přichází!

Nicméně myslím, že i duchovní lidé, či snad hlavně duchovní lidé, by se měli zajímat o to, co na sebe oblékají a najít si svůj styl (ne nutně ten co šiju já), neboť jak víme sebepoznání a sebeláska a sebepřijetí úzce souvisí s tím být sám sebou a to je třeba, milí zlatí, i v oblečení. Když se někdo má rád, dbá o sebe, tedy i o to, co nosí a dbá na to, aby to vystihovalo, kým je. A pokud na to neumíte přijít sami, mám od toho celý blog příp. pro brněnské lze domluvit i konzultaci. Placenou. Mezi mnohé nešvary duchovních lidí patří rozdávat se bez nároku na odměnu, jenomže to vede tak jedině k tomu, že nemáte co jíst, nikoli k pocitu radosti z nezištné pomoci. Nezištně se pomáhá potřebným, za znalosti, tvorbu a služby se platí. Vítejte v kapitalismu, díky bohům za to, že máme svobodu slova a podnikání a nikdo nám neurčuje, co máme dělat (krom rodičů). Krom toho, jak vidno zde i na druhém blogu mnoho znalostí opravdu sdílím zadarmo. Ale to jsem odbočila.

Pokud tedy hledáte svůj styl a milujete fantasy, můžete zkusit články zde na blogu, příp. na druhém blogu, kde jsem ještě více rozvedla ty místní. Však sami uvidíte. Chcete se inspirovat a kouknout, jak vypadá taková fantasy móda? Zkuste Pinterest. Dále by vás mohlo zajímat, co je to slow fashion (zvláště ekologicky zaměřené jedince) a proč se vyplatí nakupovat handmade. A pro hračičky ženského pohlaví mám obrázkový test, který vás třeba taky přiblíží tomu, co nosit a co se vám doopravdy líbí. Nakonec pokud někoho zajímá, jak se takový handmade oděv tvoří a fotí, můžu vás odkázat na profil na Fleru a tento článek. Toliko k dostupným informacím.
Dále ke kolekci chci říct, že tentokrát je tak trochu čarodějnická (mimochodem, vím, že čarodějnické články velmi zanedbávám a možná to brzy napravím, neboť jsem se začetla do knihy Goth a objevila zajímavé čarodějnické směry-učení a ráda bych se k nim vyjádřila, až budu mít chvilku). Vypovídají o tom i rekvizity, co jsem doma posbírala. A použila jsem svoje oblíbené tmavé barvy, tedy hlavně černou a fialovou, a do střihu promítla svou představu o tom, jak by mělo takové fantasy-inspirované oblečení vypadat. Proto pokud vám nebylo po první kolekci jasné, jakým směrem se hodlá Autencia ubírat, tato kolekce už by měla být mnohem výstižnější. Možná zklamala ty, kteří čekali něco běžnějšího jako bylo k vidění v té první, ale šití běžných věcí nebylo nikdy mou prioritou. Ačkoli uvažuji nad tím, že přidám (mimo kolekci) i několik spíše romantických, méně fantasy věcí, převážně tedy svou starší tvorbu vzniklou před Autencií. Na jaře se pak možná objeví více larpařská kolekce a v plánu do budoucna je také steampunk, zatím však není vůbec jasné, kdy. Možná teď od kolekcí upustím a budu přidávat spíše po kouscích, což pro mě bude méně časově a finančně náročné, zato tím utrpí celková myšlenka a sladěnost dostupného oblečení.

Myšlenka a sladěnost je právě to, co mě na tvoření kolekcí jako takových baví. Při tvorbě přemýšlím nad tím, co budou mít všechny výrobky společného. Barvu? Styl? A jaké barvy a styl to budou? Během svého stylového hledání jsem narazila na článek, kde byla řada anglických slovíček a já si měla vybrat, která mě zaujmou, která by mohla vystihovat můj styl. A mně se hrozně zalíbilo spojení Whimsical witch, tedy v překladu zhruba "nevyzpytatelná, náladová čarodějka". Čarodějka je přitom ženský archetyp, který je mi velmi blízký. Pro mě je to nezávislá žena, která se dokáže postarat sama o sebe, nenechá si nic špatného líbit, je divoká, volná a sama sebou bez ohledu na to, co si o ní kdo myslí. Zná sama sebe a má hluboké spojení s přírodou a dokáže studovat, tvořit, léčit i ničit, zkrátka, ženská síla ve své nespoutané, dávné, přirozené podobě. Jako by čarodějky byly upalovány právě proto. Ne kvůli víře ani kacířství, ale kvůli tomu, že takové ženy ohrožovaly stabilitu patriarchální společnosti. Ženy vždy měly svá tajemství, vždy kousek, který si předávaly jen mezi sebou a muži jej neměli. A čarodějky byly symbolem ženského tajemství. Proto byl tento symbol pálen, aby byly ženy udržovány pod kontrolou. Vždyť co by se stalo, kdyby se osvobodily? Ale dnes máme období čarodějek. Dnes se ženy znovu zajímají o své místo ve světě, kde už nemusí bojovat o svá práva s muži. Zajímají se o své cykly a seberozvoj a stávají se obávanými čarodějkami. A čarodějky jsou kolikrát nevyzpytatelné, protože ženská přirozenost jsou emoce a emoce jsou chaos :-) Nejradši bych o tom napsala celý článek a možná ještě napíši, každopádně je už jasné, čím jsem se tentokrát inspirovala.

Někdy mě mrzí, že je na Fleru omezen počet fotek na 6, jelikož jich mám vždycky víc. Samozřejmě je nutné, aby tam byly hlavně snímky, na kterých je dobře vidět prodávaná věc, ale já si ráda i trochu hraju. Takže za odměnu, že jste dočetli až sem, je tady máte :-) Podotýkám, že nejsme žádní profesionální fotografové, ani to není můj koníček a o modelingu taktéž nic nevím, takže amatérismus budete muset přežít :-DKudy kam a kudy dál, na čarodějnický bál? Cestu ztrácím, přijde tma... za světlem snad? Za lidma?To bude dobrý, už jsem si na večer vyčarovala lucernu! (Jo a převlíkat se lusknutím prstu je taky běžný...)


Mimochodem, víte, že letošním tématem oslav jsou bohyně lásky a krásy,
třeba taková Freya? Hathor? Afrodita? Možná bych se na to měla víc vyfiknout.Snad nemám moc špinavý boty...Nojo, jenomže s takovou cestu nikdy nenajdu. Musím se podívat do karet a...


Popadnu čarodějnickou knihu a letím!


Doufám, že se vám trochu netradiční foto-představení kolekce líbilo a příště plánuji zase "duchovnější" články :-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 24. září 2016 v 7:45 | Reagovat

To jsou skvělý oblečky, myslím, že ten první mě hodně oslovil, takový tajemně gotický styl, to můžu!

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 24. září 2016 v 21:58 | Reagovat

Strašně se mi tvá nová kolekce líbí a jestli vyhraju peníze, tak si určitě plno kousků koupím! :-D

3 Nerisa Nerisa | E-mail | Web | 24. září 2016 v 23:08 | Reagovat

[2]: Tak můžeš být skromná a vybrat si jednoho favorita k Vánocům :-D A jsem ráda, že se ještě někomu (kromě mě) líbí :-DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama