Skutečná sebejistota

24. března 2016 v 11:10 | Neri |  Duchovní cesta
Skutečná sebejistota a sebeláska je taková, kterou neotřesou žádné vnější okolnosti. Věřit svojí intuici znamená, že jí věříte, i když vám to všichni vymlouvají. Věříte si, i když dostanete ránu, která vás srazí k zemi, do prachu, čumákem napřed a málem zabije. Ironie je, že to je důvod, proč tyhle rány dostáváme. Aby nás utvrdily v naší sebejistotě.

Myslíš to vážně?

Ptají se vyšší síly. A vy se zvednete.

ANO

Když je nám špatně, máme sklony se vzdávat. Říkat si, že se mýlíme, že to ostatní mají pravdu a my vlastně nevíme, co je pro nás nejlepší. Ale my to víme. A když to opravdu víme a dostaneme ránu... máme dvě možnosti. Vzít si poučení - a říct já si stejně VĚŘÍM. Nakonec, jak zastavíte někoho, kodo nic nezastaví? No nijak. Anebo můžete říct - já to vzdávám, zmýlil jsem se. Nejde to. Je snadné vás vychýlit z rovnováhy, jedno slovo, jeden neúspěch a... je to pryč. A věřte tomu, že budete padat tak dlouho, dokud se nenaučíte zvednout, jako by nic. Vaše sebedůvěra bude dostávat rány, dokud se nestane nezničitelnou. Tak to chodí. A není to hezké. Ale život vůbec není hezký a jednoduchý.

Modlili jste se? Chtěli jste sílu? Víru? Chtěli jste sebevědomí? Tak tady máte překážky, překonejte je.

Neříkám, že je špatné se zhroutit, když vás vnější okolnosti sráží na kolena. Neříkám, že je špatné brečet, vztekat se, mít chuť všechno vzdát. Je to vrcholně lidské. Je to zatraceně bolestivé. Je to smutné, že skrz bolest člověk nejvíc sílí. Síla není, že nebrečíte. Síla je, že brečíte a máte chuť umřít, ale stejně se zvednete a jdete dál. Máte chuť všechno vzdát, zahodit sebe, svou víru a dát svůj život do rukou ostatním, když vy ho zjevně nezvládáte. Ale neuděláte to, protože...

Protože už v sebe máte víru. Protože víte, co je pro vás nejlepší. A víte, že to víte.

Tak tehdy víte, že máte skutečnou sebejistotu a cokoli se stane, zase se zvednete a půjdete dál.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama