Povídka o tom, jestli jsme tím, co děláme

7. ledna 2016 v 22:04 | Neri |  Pohádky a další milé počtení
Po dlouhé době se mi podařilo sepsat dílko, které je snad i hodné zveřejnění a tak trochu filozofické. Došla jsem k němu díky rozhovoru s kamarádkou, kde jsme řešily, jestli je důležité, akou nálepkou se označujeme anebo jsme něco víc. Snad někomu povídka poslouží k zamyšlení :-)


Kovář Pepa žil ve vesnici. Celý život byl kovářem, po svém otci. To mu šlo, uměl to a měl to rád. Všichni ve vesnici ho za to chválili, oceňovali jeho um a rádi kupovali jeho výrobky. A když se ho někdo ptal "Kdo jsi?", řekl "Jsem kovář." A tak to bylo a bylo to správně.

Jenomže pak vesnici napadli lapkové, mnoho lidí zemřelo a Pepu odtáhli do zajetí. Později ho prodali do otroctví a skončil v aréně. To se mu samozřejmě nelíbilo, byl zničený, žehral na svůj osud. Byl jsem skvělý kovář a teď tady mám bojovat a zabíjet? Teď jsem nikdo, jsem jen otrok, vzali mi všechno, čím jsem byl. Jenomže co Pepa cítí a necítí, bylo jeho majiteli jedno. Dal mu do ruky kladivo, kterým se Pepa uměl docela ohánět, a poslal ho do ringu... pokračování zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama