Snivá a soucitná RYBA

3. března 2015 v 22:48 | Neri |  Astrologie
Série horoskopy, Ryby, 20. února - 20. března

Možná by se to hodilo říct spíše o blíženci, ale i ryba je znamením mnoha tváří, či spíše - emocí. Bývají z nich dobré herečky, protože dokáží proniknout pod povrch, až do hlubin, ve kterých jsou doma. Ryby jsou snílci a dokáží se ve svých představách situovat do různých rolí. Ryba má sen a nebude spokojená v obyčejné a stereotypní práci, potřebuje plout na vlnách své fantazie, proti proudu, tam, kde je tráva zelenější, nebe modřejší a spousta květin kolem pobřeží. A když se nedaří do těch krajin doplout, tak se uzavře do sebe a představuje si, že už tam je. Ryby mají tak trochu problém přijmout krutou realitu, radši se schovají za své iluze.

Někdy jsou to pestré rybičky a ozdoby společnosti, natřásají ploutvemi a popíjí víno, zatímco myšlenkami jsou někde jinde, na podmořské výpravě za hledáním mořských panen. Záměrně píši v metaforách.

Rybám je těžko rozumět pouhým rozumem, mají "něco", takové to něco uchopitelné pouze intuicí a pocity, auru tajemna, kterou většina ostatních znamení nedokáže proniknout.

Ryby moc ze svých pravých emocí neukazují, ani pořádně neví, které to jsou, ale (a to mají s námi kozorohy společné) uvnitř jsou velmi citlivé a zranitelné, to je to nitro, které ze zcela praktických důvodů schovávají, aby se vyhnuly ublížení. A tak o svých snech jen sní a neplní si je, protože jim někdy někdo něco vyčetl a ony se bojí, že se to stane zase. Omezují svou přirozenou obětavost, soucit a touhu pomoci, aby nebyly využívány. Ano, jsou to umělci a někdy třeba i zdravotníci nebo kněží. A jsou výborní umělci. Jen je smutná pravda, že díky své nestálosti a nezájmu o materiálno mají často nezaplacené účty a problémy s penězi. Mohou dělat práci, která je nenaplňuje, ale myslíte, že dokáží šplhat po kariérním žebříčku a být s takovým životem spokojené? Odpovědí je prosté ne.

Muži v rybách mohou být velmi romantickými partnery nebo notorickými starými mládenci, protože pro samé pronásledování svých snů jim nezbude žádný čas a prostor pro ženu. Krom toho je dost pravděpodobné, že by ji neuživil. Ryby buď najdou svůj směr a šťastnou hvězdu do třiceti… anebo vůbec. Pokud si nenajde směr, který ho uživí a nestane se význačným a bohatým, pravděpodobně zůstane chudým a spokojeným, protože to mu ke štěstí stačí. Jeho sny, něco k jídlu a střecha nad hlavou. Třeba se najde nějaký mecenáš nebo známý, co se o něj postará. Anebo žena. Bohatá žena, které dělá potěšení svého muže živit, by mohla být šťastná i s neúspěšnou rybou. Možná. Většinou si ženy přejí být zabezpečeny a chráněny mužem. Ne naopak.

Ženy ryby po takovém muži určitě touží. Jsou křehké, ženské, obvykle nemají chuť muži vládnout a s radostí ho budou obdivovat, pečovat o něj a na oplátku chtějí jen tu ochranu a zabezpečení. Sen každého odpůrce feminismu. Jen málo mužů by se odmítlo oženit se ženou, která je bude vždy podporovat, snášet jejich nálady a omlouvat jejich chyby. Alespoň do svatby. A pak, no, trocha kritiky se vždycky snese. Žena ryba toho také snese hodně. Ustojí i bouři a stále u toho vypadá jako andílek. Existují samozřejmě i ryby, které muže ponižují a odmítají a snaží se si hrát na nezávislé feministky, ale pravdou je, že je to jen hra. V každém znamení je pár takových žen, zklamaných životem a s raněným srdcem, které potlačí svou přirozenost a radši zapomenou, že nějaké srdce vůbec mají. A přesto, hodně hluboko, chtějí k někomu patřit a čekají, až je vysvobodí, jako zakletou princeznu z věže.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama