Propojení s přírodou

3. března 2015 v 22:46 | Neri |  Pohanství a druidismus
Pokud laškujete s druidismem anebo máte prostě a jen rádi přírodu, jistě jste už přemýšleli nad tím, jestli a jak je možné s ní získat silnější propojení. Už kdysi zde na blogu byla série o přírodní magii, která se ovšem zabývala spíše věcmi, jako jsou živly a kontakt s přírodou, žádná zaklínadla ani rituály. A v tomto duchu bude i tento článek.

První a nejtěžší otázkou je: Kde začít? Odpověď se přímo nabízí - vyjít ven do přírody. Nejlepší je najít si místo, kde vás nikdo nebude rušit, čím přirozenější, divočejší a opuštěnější, tím lepší. Netvrdím, že není možné se spojit s přírodou i na betonu, ale je to (hlavně pro začátečníky a ty, co nemají velké přirozené nadání) těžší. Ideální je najít si lesní zákoutí a posadit se tam. Až bude trochu tepleji, ovšem, ono soustředění příliš nepomáhá klepat se zimou.

Dalším problémem, který může nastat, je vůbec ujasnit si, co čekáte, co chcete zažít, co je vaším cílem, protože - spojení s přírodou, co to vlastně je? Co je to příroda? To je velmi rozsáhlý pojem. Příroda je země, vzduch, voda a oheň a je to éter, duše, je to všechno živé okolo, od brouků, přes rostliny až po zvířata, jsou-li nějaká poblíž. Většinou to znamená propojit se se vším kolem, cítit vítr, cítit energie, vědomí živočichů a rostlin. Druid ví, o co jde, ostatní si mohou jen domýšlet, dokud to nezažili. Je to pocit, kterému je třeba se odevzdat, nepronásledovat ho, jinak uteče. Něco, co nelze dost dobře popsat slovy. A když se naučíte zažívat ten pocit, přijmout ve vší své plnosti a rozmanitosti co se vám nabízí, tak po čase, až si přivyknete, dokážete zajít ještě dál a soustředit se třeba jen na jednu věc, pár věcí. Anebo to udělejte naopak, zkuste se soustředit na jednu věc a pak své vědomí rozšiřovat. Uvidíte, co vám půjde jednodušeji. Hrajte si, veškerá podobná cvičení je lepší brát jako hru, příliš se tím netrápit a experimentovat.

Pak můžete časem zjistit, že dokážete komunikovat s jednotlivými částmi ekosystému kolem sebe, vnímat společenství brouků a jak vzájemně spolupracují, dokonce ucítit, jak je vše propojeno se vším. Vy s přírodou, příroda s vámi, vše v přírodě mezi sebou. A jelikož z přírody jsme vzešli a je vším, co nás obklopuje, možná zjistíte, že jste tam venku v lese zjistili o životě a vesmíru a jeho principech mnohem víc než v deseti duchovních knihách. A to už stojí zato. Příroda je skvělá učitelka. Kolik mudrců našlo své osvícení někde o samotě tam venku? Mnoho. Slyšeli jste o nich. Ale nenechte to, aby to svázalo vaši pozornost. Vaším cílem není stát se slavnými. Vy se chcete spojit s přírodou. A když se to podaří… objevíte poklad větší, než je sláva.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama