Nejlepší přítel člověka

3. března 2015 v 22:41 | Neri |  Příroda a ekologie

Nejen pes, ale i jiná zvířata jsou tady pro lidi jako přátelé, mlčenliví společníci. Ta domácí jsou ovšem na lidech také závislá a proto je nutné pečlivě zvážit všechna pro a proti, než si některé přineseme domů. V každé příručce o konkrétním druhu zvířete je (z dobrých důvodů) seznam všeho, co je třeba vzít v úvahu, např. kolik času zabere péče o něj, jestli potřebuje blízký kontakt s chovatelem nebo má další speciální nároky. Nejspíš není nutné rozvádět do podrobností každý druh domácího mazlíčka, a jaké má výhody a nevýhody. Většinou, když si někdo chce mazlíčka pořídit, už má určitou představu o tom jakého. Nikdo by si neměl pořídit zvíře bez toho, aby věděl, co ho čeká a převzal veškerou zodpovědnost za to, jak se s tím popasuje. Bude mít přece na starost živého tvora!

A tak ano, logicky, nepořizujte si zvířata, pokud nejste schopni být zodpovědní a pečovatelští a nemáte k nim citový vztah silnější než je lenost. A o to jde při výběru především. Vybírejte dle rozumu, ale hlavně podle srdce. Vyberte si zvíře, které je vám sympatické. Nejen rasu, ale i jedince. Každé zvíře je jiné. Jsou jedinci agresivní, společenští, líní, hraví a aktivní, zkrátka, všehochuť. Nejen u psů a velkých zvířat, ale i u hlodavců, ptáků a rybiček. Stejně, jako si vybíráte partnera, vyberte si zvíře. Vyberte si takové, do kterého se zamilujete, protože to je nejlepší předpoklad pro to, abyste se o něj postarali.

Nepořizujte si psa jen na hlídání domu, není to věc, je to jedinečná osobnost. Vyžaduje lásku a péči úplně stejně, jako každý jiný tvor. A to stačí, tento článek může být krátký, protože to podstatné už bylo řečeno. Zvíře je osobnost, živý tvor a potřebuje lásku! A to je vše, co potřebujete vědět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama