4 ženy v lásce

3. března 2015 v 22:36 | Neri |  Posvátné ženství

V minulých číslech časopisu jste mohli číst články o tom, jak se ženy proměňují během svého cyklu a jsou tak vlastně 4 ženami v jednom a že v každém cyklu jsou věci, které ženám jdou a věci, které jim nejdou. Tentokrát půjdeme ještě víc do hloubky a povíme si, jaký je vztah těchto "4 žen" k lásce a sexu.


Dívka

V prvním týdnu se žena o svého muže zase tolik nezajímá. Není to tím, že by ho snad přestala mít ráda, ale je orientovaná na práci a výkon a mezilidské vztahy jí v tomto týdnu připadají jako ztráta času. Ochotně se půjde bavit s kamarádkami do klubu, vydrží protancovat celou noc, pak ještě pěšky dojít domů a zbude-li chuť, dát si brzo po ránu s partnerem "rychlovku" než půjde spát - a po pár hodinách se probudí opět svěží a všehoschopná. I ty, které neholdují sportu, si rády zajdou někam na výšlap, zaběhat nebo se jinak fyzicky odreagovat a to nejlepší, co může muž udělat, je jít se svou drahou polovičkou (i přes to, že teď s ní možná ani on nedokáže udržet krok). V sexu bude spíše dominantní, bude chtít sama určit, kdy, jak a kde a nedělá jí problémy partnera i svázat a "osedlat", pokud bude takovým hrátkám nakloněn J Výhodou je, že se teď cítí dobře ve svém těle, nestydí se za něj a je i docela hravá a bezstarostná, takže je vhodná doba i na striptýz nebo plnění jakýchkoli odvážných fantazií. Stejně, jako ve sportu bude neutahatelná, ale její zájem nevydrží příliš dlouho, protože musí stále myslet na tu spoustu věcí, kterou potřebuje udělat do práce. Užívá si spíš rychle a účelově, nemá chuť na dlouhé mazlení ani romantiku.

Je-li žena zrovna sama, nebude ji to příliš trápit. Může být na muže naštvaná, může jimi pohrdat, může být protivná a zlá, pokud zažila zklamání, ale pak si řekne "vlezte mi na záda" a bude v pohodě. Může flirtovat s muži pro zábavu, ale nestará se o závazky ani o to, jaký ten druhý je. Může jít na schůzku, pobavit se a pak na všechno zase zapomenout, jako by se nic nestalo. Proto je to období vhodné spíš pro práci a pro přátelské schůzky za účelem pouhého odreagování se, než pro hledání partnera.
Matka

Druhý týden je tím vůbec nejlepším časem pro vztahy a lásku! Sobeckost ustupuje do pozadí, práce také a na prvním místě jsou mezilidské vztahy. Rodina, děti, partner, přátelé. Být ve společnosti, věnovat se ostatním, pomáhat, naslouchat, chápat. To teď ženu zajímá. Bude skvělá ve vyřizování veškerých soukromých hovorů, bude ji to bavit. Nelze skoro ani slovy vyjádřit, jak hluboké a nesobecké lásky je žena v ovulaci schopná. Dokáže se svým partnerem strávit týden, který připomíná nekončící oslavu Valentýna (ideální líbánky!) plný romantiky, procházek při měsíčku, intimních rozhovorů, mazlení se u filmu a sexu. Ty chladnější z žen budou kupodivu milování nakloněny a budou chtít uspokojit partnera, ty náruživější teď budou naprosto k nezastavení. Ne, že by si dovolily prosazovat svá přání na úkor partnerových, ale… pokud si on nebude stěžovat… ona vydrží opravdu dlouho. Dokonce si dá práci s hezkým prádlem a zapálit pár svíček také není k zahození. Hlavní je pro ni, jak už bylo zmíněno, potěšit partnera a také se dotýkat, mazlit, cítit blízkost - to je teď primární.

Jelikož jde o období, kdy je žena nejplodnější, bude se také víc rozplývat nad dětmi a to jak svými, tak cizími, pokud žádné nemá. Pokud po dětech touží a nemá je, může z toho být smutná a nejhůře snáší, když nemá ani partnera. Osamělá žena v tomto týdnu svou osamělost vnímá nejsilněji, jelikož potřebuje lidskou blízkost nejvíc. Touží po svazku s někým, koho miluje. Náhodné známosti ji tolik neuspokojují, ale pokud jsou její sexuální potřeby silné a nenaplněné, může vyhledávat i je. V tomto týdnu si mnohé ženy všímají toho, že se kolem nich vyskytuje spousta přitažlivých mužů. Není to tím, že by je nikdy předtím neviděly. Jsou pouze citlivější a o něco méně vybíravé než obvykle, i když se cítí přitahovány hlavně k silným a mužným typům.


Čarodějka

Není to tak, že by žena ve svém třetím týdnu milovala své blízké míň než v tom předchozím. Opět se stahuje spíš do sebe a stará se o své záležitosti, ale co především lidi od ní odhání je její podrážděnost. Je teď velmi kritická, nejistá, podrážděná, snadno se rozčílí nebo rozpláče. Její emoce jsou horskou drahou, na které neumí moc jezdit. Přitom lásku a podporu potřebuje a možná víc, než jindy, jen si to odmítá přiznat. Je velmi hrdá. Radši bude tvrdit, že nic a nikoho nepotřebuje a všichni na ni stejně kašlou a nikdo ji nemá rád, než aby přišla a řekla, že potřebuje obejmout a políbit a ujistit, že ten týden přejde a všechno zase bude v pořádku. Má sklony tvrdit ne, když chce říct ano; a to i v sexu. Svého muže považuje za vadného a chybného a zbabělého, vyčítá mu, že ji opouští, když není zrovna miloučká a že je slaboch, když se od ní drží dál ze strachu, že schytá nějaké to kritické slovíčko. Stejně přísná je ostatně i sama k sobě. A (tady si nejsem jistá, jestli to tak je u většiny žen nebo jen některých) může toužit po tom, aby se muž zachoval jako "chlap", prostě ji odvedl do ložnice a uspokojil její potřeby bez ohledu na to, jestli mu to "dovolí".

To je trochu ošemetné v tom, že to nemusí fungovat u každé a proto, pokud žena o svých týdnech ví a je schopná s partnerem komunikovat, je lepší, když se domluví v nějakém jiném týdnu (kdy není tak hrdá, protivná a odmítavá) na nějakém znamení, jak může dát najevo, co chce, aniž by to bylo proti její vnitřní hrdosti. Nebo obecně komunikovat o tom, co tak v tom období před menstruací chce a pak si na to vzpomenout, když to reálně přijde. Je to skvělá doba na všelijaké sexuální experimenty, s tím rozdílem, že si sebou není tak jistá jako v prvním týdnu a nemá ani takovou výdrž. Navíc její náladovost může vyústit v to, že nejdřív něco chce a za hodinu už to nechce. Přesto může mít všelijaké (divoké a šílené) nápady na okořenění sexuálního života (a možná i čím zvrhlejší, tím lepší… teď je opravdu ve své "temné" energii). Jak už bylo zmíněno výše, někdy to jde až do jakési submisivity (prostě potřebuje cítit mužovu sílu a touhu).

Je-li sama, opět nejde o dobrou dobu k seznamování, protože je protivná a nespolečenská a nemá chuť komukoli "krmit ego". Může být velmi sexuálně frustrovaná, naštvaná na muže, může opět cítit i tu lhostejnost "vlezte mi na záda" podobně jako v prvním týdnu, ale jelikož si všechno bere víc k srdci, i osamělost bude bolet víc (naštěstí ne tolik, jako v týdnu druhém).


Stařena

Po příchodu menstruace je žena unavená, přemýšlivá, zasněná a nespolečenská. Chce být sama a odpočívat, takže jí partnerova blízkost tolik neschází, ale ocení nevtíravý zájem, objetí, přitulení… jen pozor, aby pořád měla dost prostoru, který nutně potřebuje. Po pominutí největší únavy (příp. menstruačních bolestí) jde o dobrou dobu k řešení starých sporů, protože její láska je klidná, bezpodmínečná, odpouštějící a chápavá. Pokud je nucena podávat výkony a nemůže odpočívat, může být opět podrážděná a snadno se rozpláče, ale jinak je v míru se světem kolem, smířená se sebou, svou situací, svým životem, tedy i se svým partnerem. Nebude lpět na starých křivdách. I sex je možný, ale jen s někým, kdo je jí opravdu blízký, protože jde v tomto týdnu o velmi intimní záležitost.

Osamělost snáší docela dobře, vlastně je tak zasněná a "mimo", že ji příliš nevnímá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama