Zvědavý VODNÁŘ

2. února 2015 v 19:46 | Neri |  Astrologie
Série horoskopy, Vodnář, 21. 1. - 19. 2.


Jakožto zrozenci znamení větru mají vodnáři mnoho rozumových kvalit spojených se snílkovstvím a přelétavostí. U typického vodnáře je těžké odhadnout, jestli žije jen ve svém světě anebo se naopak zajímá o vše a všechny kolem, pitvá je jako pod mikroskopem a snaží se s velkým zájmem odhalit veškerá tajemství lidí kolem sebe… všech lidí… a když nemá co objevovat, jde dál. On je totiž obojí, snílek i badatel.

A ta přelétavost. Vodnáři mají mnoho přátel a mnoho zájmů a všechny jsou si v jejich očích rovnocenné. Možná má větší prioritu to nové, neobjevené, ale po čase ta vyšší priorita opět spadne "na normál" a hledají zase něco jiného. Málokteré z jejich vztahů jsou opravdu hluboké. Vodnáři, stejně jako vítr, nemají čas někde setrvávat příliš dlouho. Potřebují jít dál.

Mezi jejich skvělé a obdivované vlastnosti patří například tolerance. Nemají sklony ostatním diktovat, jak mají žít (a sami si nic diktovat nenechají) a máloco je rozhodí nebo překvapí. Obvykle netrpí předsudky. Dokáží se výborně soustředit a pamatovat si. Obzvlášť, pokud jste momentálně středem zájmu vodnáře, brzy si všimnete, že si pamatuje téměř každé slovo, které jste kdy řekli a to hlavně, pokud jste říkali něco o sobě.

Jsou opravdu geniálními sběrateli informací a většinou tomu odpovídají i jejich studijní výsledky.

Vlastní jsou jim sklony k vizionářství, mají odvahu být nekonvenční a přicházet s originálními nápady, které pak i realizují. Předbíhají dobu a nezřídka jsou považováni za blázny a snílky právě díky své předvídavosti.

Ač "snílek", muž vodnář bývá v lásce velice neromantický. Přátelství je cit, který je mu mnohem bližší než láska a není mu až tak přirozené dávat dárky, vyjadřovat náklonnost nebo snad pomýšlet na to, že se usadí. Pokud v něm manželství nevyvolá podobou zvědavost, jako jiné ještě neprozkoumané věci, pravděpodobně bude zůstávat svobodný. Což může trvat velice dlouho. Není nijak zvlášť majetnický ani žárlivý a obvykle bývá i věrný. Na druhou stranu není moudré žárlit na něj, protože má 1. většinou příliš jiných věcí na práci než se poohlížet po jiných sukních a 2. si rád vymýšlí historky. On sám všechny zkoumá, ale nerad odhaluje zákoutí svého nitra, takže odpověď na nějakou vaši "šťouravou" otázku může vyústit ve fantastickou historku a vy nevíte, jestli si vymýšlí, anebo má s tou kráskou odvedle opravdu dva syny, kteří jsou černí proto, že se její babička spustila s černochem a… jistě si to dokážete představit. Navíc má talent vyprávět s tak vážným a nevinným výrazem, že pokud jeho přítelkyně tuto vlastnost dobře nezná, je ještě víc zmatená. Takže se radši ani neptejte. Pro něj to není lhaní, spíše takový žert, nic, co by zatěžovalo jeho svědomí. Lépe je brát jeho historky s rezervou, humorem a určitou zvědavostí (možná se stane dobrým zvykem vyprávět kamarádkám, co si zase vymyslel) a pak se vrátit k zašívání ponožek nebo co to zrovna potřebuje.

Žena vodnářka, podobně jako muž, potřebuje svobodu víc, než cokoli jiného. Nesnese omezování, nebude si hrát na domácí puťku, nebude žárlivá a žárlivost nebude ani tolerovat a vždy pro ni bude důležitější realizace nejnovějšího nápadu než klid v rodině. Má totiž svou vlastní morálku a nenechá si do ní zasahovat, drží se svých (vlastních) zásad s obdivuhodnou tvrdohlavostí. Je sentimentální, ale jen do určité míry. Na svou první lásku nikdy nezapomene, ale jinak si ve vztazích počíná spíše chladně a odtažitě. Umí být milá a něžná, ale vášnivá vrnící kočička z ní pravděpodobně nikdy nebude. Dá se popsat jednoduše jako "zvláštní". Její myšlenky putují nevyzpytatelnými cestami. Někdy mluví jako snílek, jindy jako tvrdý realista. Může se obléci jako dáma nebo jako cirkusačka. A nejvíce obdivuje muže, kteří něco dokázali. Něco, co je v jejích očích úžasné, jako letět na měsíc nebo přeplavat oceán nebo… kdo ví, co se jí zrovna honí hlavou? Jisté je jen to, že je plná překvapení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama