Recept na správné stravování

2. února 2015 v 19:31 | Neri |  Péče o tělo
… si každý nosí sám v sobě. Existuje bezpočet různých teorií, jak by měl člověk jíst, aby byl co nejzdravější. Vitariáni tvrdí, že klíčem ke všemu je syrová strava. Makrobiotika je skoro přesný opak. Vegetariáni zavrhují maso. Masožravci zavrhují vegetariány, že prý jim chybí důležité živiny. Vyznavači stravování dle krevní skupin si nedají rajče, protože jsou pro ně nevhodná krevní skupina. A tak dále, a tak dále. Jak se v tom vyznat? Jak najít mezi tím vším to jediné správné stravování? Jaké argumenty použít proti lidem, kteří nám nutí "to své vyvolené"? Jediný platný argument je tento: "To funguje pro tebe, ale já jsem jiný."

A tolerance rozdílnosti lidských potřeb je celé řešení neustálých hádek o tom, jestli je rajče zdravé nebo ne a jakými pravidly se při výběru jídla řídit. Jednodušeji a pravdivěji už to ani pojmout nelze. Stravujte se tak, jak vám a jen vám osobně to nejvíce vyhovuje. Zkoušejte různé potraviny a jezte ty, které vám chutnají, po jejichž snězení se cítíte dobře (a nejlépe přímo skvěle!) a neprovází je žádné nevolnosti a podobně. Až tak je to snadné. Sledujte své tělo. Sledujte, jak reaguje na potraviny, které jíte. Jistě to nestačí jen samo o sobě, dobré je si třeba nastudovat, jaké prvky a vitamíny tělo potřebuje a v čem se nachází a vybrat si z těch vhodných potravin "ty pravé pro vás". Ale nutné to není, protože (a to je už dlouho a všeobecně známé) tělo má automaticky chuť na to, co mu chybí. I proto jsou v těhotenství tak šílené chutě, protože s vývojem dítěte má tělo jiné a větší potřeby, než obvykle. Máte-li opravdu chuť na zmrzlinu, i když ji normálně nejíte, v těhotenství si ji jako žena dáte, že? Jistě, ženy, které děti neměly a muži naprosto neví, jaký to je pocit, ale o to nejde. Stačí znát tento princip.

Tělo ví, co chce, co mu dělá dobře a co je pro něj nejlepší. Naslouchejte tělu a ono si řekne, co by chtělo a vy budete jíst tak nejlépe, jak jen můžete, jako vy. Co svědčí jiným, vám svědčit nemusí a naopak. Proto je dobré nikomu nenutit své stravovací názory a navzájem se respektovat. Tohle je můj život a tamto tvůj a každý ho žijeme po svém, správně? Ale nejprve se musíte objevit, naučit se své tělo poslouchat a to jde jen zkoušením a praxí. Možná jste zvyklí něco jíst a přitom to vašemu tělu až tak nevyhovuje, jen to prostě jíte odjakživa a už nad tím nepřemýšlíte. Začněte přemýšlet. Klidně zkuste některé z teorií stravování, co jsou k dispozici. Možná zjistíte, že vám vyhovuje jíst makrobiotiku, syrovou stravu nebo dietu dle krevních skupin - a možná ne. Doporučuji se nevrhat do ničeho po hlavě. Žádné "zítra začnu jíst pouze podle těchto pravidel". Jděte na to opatrně, pomalu. Třeba vitariánství. Bez ohledu na to, jak se považuje za skvělé, zkuste to pomalu. Dejte si k snídani jen ovoce a všímejte si, jak se cítíte. Je to dobré? Není to dobré? Možná zjistíte, že chcete jíst VÍC ovoce, ale ne JEN ovoce. A to je také v pořádku. Hlavní je si na všem najít to, co vyhovuje vám a převzít jen to, nic zbytečného navíc. Pokud vám vyhovuje celý nějaký styl stravování, tak ho vezmete celý. Když ne, tak ne.

A ještě jedna věc se stravováním souvisí. Když se cítíme psychicky opravdu dobře, jsme tzv. ve vysokých vibracích, obklopujeme se věcmi i jídlem, které má tzv. vysoké vibrace. Takže máte-li špatný den nebo celkově špatný pocit ze života, budete mít sklony jíst spíše nezdravé jídlo, těžké jídlo, mastné, slané, atd. Naopak v lepším období budete mít třeba větší zájem o to, jíst zdravěji. A to je také v pořádku. Další věc, které si můžete všímat. Cítím se dobře, na co mám chuť? Cítím se špatně, na co mám chuť? Nevyčítejte si, že jste smutní a máte chuť na čokoládu, když normálně byste po "něčem tak nezdravém" ani nesáhli. A dopřejte si ji. Neuškodí vám. Naopak je zbytečné lpět na tom, co jste jedli dřív, když se cítíte na něco jiného. Měňte, zkoušejte a hlavně naslouchejte svému tělu - nešlápnete vedle.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anchor Anchor | E-mail | Web | 2. února 2015 v 23:29 | Reagovat

Šíleně mi chutnají opečené (bílé!) rohlíky s co nejtenčí vrstvou másla a holá voda na zapití. :D Občas se kvůli tomu trochu u přátel stydím, když se stravuju tak "asketicky" a oni se vedle mě rvou plátky šunky a prolévají se různými šťávami, ale když ono je to tak dobré! :D :D

2 Neri Neri | Web | 3. února 2015 v 16:31 | Reagovat

[1]: Taky mám dny, kdy čerstvý, měkoučký (neopečený :-D) rohlík s máslem chutná jako nejlepší delikatesa. A co teprve když jsem byla v Anglii a tam měli rozpečené houstičky s máslem a tak dobrým, že jsem se po nich mohla utlouct :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama