Váš první tarotový výklad

3. ledna 2015 v 13:26 | Neri |  Věštění

Už znáte Velkou i Malou arkánu, tu druhou alespoň zběžně, a jistě už se nemůžete dočkat, až přejdete k praxi. Vím, že hned chcete zvládat i ty nejsložitější výklady a dozvědět se vše o vás i lidem kolem, ale začátky jsou vždy těžké a nic nejde hned. Proto je dobré začít zlehka a s méně kartami. Jeden z vašich prvních výkladů může být třeba jednoduchý výklad tří karet na minulost, přítomnost a budoucnost.

Než začnete s výkladem, je nutné si položit otázku, na kterou mají karty odpovědět. Výběr otázky je prvním a velmi důležitým krokem. Samozřejmě existuje mnoho druhů otázek. Můžete mít takovou, na kterou stačí pouhá odpověď ano/ne a taková není příliš vhodná pro výklad tarotu. Tarot nedává - a hlavně ne začátečníkům - jednoduché jednoslovné odpovědi. Karty nabízí vhled, obvykle hluboký, do celé záležitosti, na kterou se ptáte. Nepředvídají budoucnost, spíš ukazují možnosti a cesty. Toto musíte mít na paměti při výběru otázky. Neptejte se, jestli vás určitý muž miluje. Ptejte se, co můžete udělat pro zlepšení vašeho vztahu. Jak si spolu teď stojíte a jaká budoucnost vás čeká, pokud tím směrem půjdete dál. Neptejte se, jestli dostanete přidáno, ale jak můžete dosáhnout lepšího blahobytu. Hledejte spíš možnosti a způsoby, buďte ochotni sami pro výsledek něco udělat. Pak karty pomohou.

Pak balíček zamíchejte. Určitě máte své způsoby míchání, které používáte při hraní běžných karet. Podívejte se po jiných způsobech na internetu, nevyhovují-li vám anebo dejte na intuici. Budete tahat tři karty. Můžete je sejmout z vrchu jedné hromádky nebo si udělat hromádky tři. Dobré je se při tahání karet soustředit na otázku a svůj záměr, myslete třeba i na to, že první karta je minulost, druhá přítomnost a třetí budoucnost. Tento výklad na tři karty je často používán při ptaní se na nejrůznější záležitosti. Můžete si ho také upravit, to teď udělám já. Tři karty pro ukázkový výklad budou symbolizovat první, druhou a třetí třetinu roku 2015, který právě začíná. Otázka je tedy jednoduchá: Co mám očekávat v tomto roce?

Předem si určete, jestli budete vykládat s obrácenými kartami (a počítat u nich automaticky negativní význam) anebo je otočíte. Pokud toužíte po opravdu hlubokém vhledu, vykládejte pouze karty Velké arkány. Karty Malé arkány slouží lépe u konkrétních otázek, kde představují osoby či okolnosti.

Pro ukázkový výklad jsem použila karty na internetu, jelikož ty vám mohu snadno ukázat. Nenechte se zmást anglickými popisky, předem jsme si řekli, že karty budou představovat třetiny, nikoli plynutí času.První třetina roku pro mě bude ve znamení Mága. Obvykle by to znamenalo spíše pozitivní věci, možnost úspěchu díky vlastní inteligenci a komunikačním schopnostem, ale v tomto výkladu je karta obrácená, což svědčí spíše o komplikacích a přehnaném sebevědomí. Může znamenat, že se vydám cestou za splněním svých cílů, ale nepoužiji ty správné (a férové) prostředky a tímpádem neuspěji. Varuje před zneužíváním své moci, neupřímností a intrikami - a to jak v okolí, tak v nás samých. Může také znamenat, že mi bude chybět sebevědomí a sebejistota nutná pro to pohnout se dál a to mi vzhledem k mému současnému psychickému stavu připadá nejpravděpodobnější.

V každém výkladu lze najít různé symboly a myšlenky, je třeba vztahovat karty a jejich významy k sobě navzájem a také používat rozum a intuici. Hrozí ovšem jedna věc a to je upravování výkladu dle toho, co slyšet chceme, místo dle reality a intuice. Před výkladem si zkuste představit, že se vás vlastně ani netýká, vykládejte, jako byste vykládali někomu jinému - někomu, koho dobře znáte, ale nevíte, v jaký výsledek doufá. Tak je větší šance, že výklad nebude ovlivněný představami a přáními.

Druhá karta je Poslední soud. Ač poslední, rok ještě nekončí. Po kartě Mága, kterou jsem vyložila jakožto vnitřní překážky, přináší kýžené vysvobození. V přirozené pozici je tato karta pozitivní a představuje dvě věci - volání k zodpovědnosti a znovuzrození. Tato karta říká, že po těžkém období přijde velká změna a bude změnou k lepšímu. Staré musí umřít a nové se zrodí. Je nutné následovat volání srdce a jít si za svými sny, především pak naplnit své poslání. Pokud vše půjde jak má, uprostřed roku tedy přijde zvrat a věci se začnou zlepšovat.

Třetí karta je jednou z nejpozitivnějších, rok uzavírá Mírnost. Vypovídá o klidu, ne klidu před bouří, ale spíše tom po něm. Po Posledním soudu se věci uklidní a nastane klidná, příjemná rutina. Karta slibuje, že se vše začne zase dařit. Pokud duše uposlechne volání, nejspíše půjde docela hladce i cesta za naplněním jejího poslání. Vyléčení, harmonické vztahy, radost ze života, to vše tato karta slibuje.


Nakonec berte prosím na vědomí, že patřím také mezi začátečníky a samouky, nemám patent na rozum ani na výklady. Chci jen přiblížit naprostým začátečníkům práci s tarotem, a jestli se pak obrátí na jiné zdroje, znalce či je tato cesta neosloví už je samozřejmě jen na nich. Doufám, že si najdete vlastní cestu. Já ukazuji tu svoji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama