Posvátné ženské cykly

3. ledna 2015 v 13:30 | Vénya Lunová |  Posvátné ženství
Pokud se zamyslíme nad dnešní dobou, nemůžeme si nevšimnout, že se dnešní myšlení lidí orientuje spíše dle levé mozkové hemisféry - tedy je zaměřeno na logiku, paměť a s ní spojené memorování, organizování a analytiku. Tyto vlastnosti jsou odpradávna připisovány spíše mužům, můžeme tedy říci, že dnešní svět ovládá spíše ta mužská část populace, nejvíce to můžeme vidět například v politice, práci, sportu, školství, ale jsou i další roviny. Pravá hemisféra, tedy ta umělecká, emocionální a intuitivní byla spíše potlačena, a proto to na světě vypadá tak, jak to vypadá- převládá chladná logika, o všem se rozhoduje bez zapojení emocí, i lidé nejsou zdaleka tolik empatičtí a citově založení. Rozhodně se nedá říci, která mozková hemisféra je "lepší'", ideální stav by byl, kdyby obě dvě byly v rovnováze a tedy by fungovala ženská i mužská stránka myšlení v souladu a vzájemně by se doplňovaly. Bohužel to tak ovšem nefunguje.

Nejsem feministka a nemyslím si, že ženy by měly dělat některé mužské práce, měly by také chodit do války a podobně, jak některé muženy usilují. Nechci, aby tento článek byl špatně pochopen a proto se distancuji od těchto názorů. Myslím si ale, že ženský aspekt ve světe byl potlačen až zapomenut a celkově chování a úcta k Matce Zemi, která byla v období matriarchátu společnosti vlastní naprosto upadla, což pro naši populaci rozhodně není dobré. A s tím se pojí také to, že ženy, které byly dříve za svou intuici, uměleckou stránku a emotivnost povahy uctívány, jsou za tyto své dary utlačovány a není na ně brán zřetel, který by byl při mnohých řešení situací absolutně přínosný. A protože vše se pojí se vším, je nasnadě také fakt, že mnohé ženy mají dnes problémy s menstruačním cyklem, početím a podobnými ryze ženskými věcmi, kterými se dříve mohly pyšnit. Každá žena by si proto měla uvědomit, že tyto ryze ženské vlastnosti jsou jejím darem a měla by si jich vážit. Je také dobré si o tom něco nastudovat, například jak se indiánky řídily dle svého menstruačního cyklu, který je propojen s cyklem luny, což je velmi zajímavé a také si tak ušetří spoustu trápení.

Když je totiž měsíc v novu, žena by měla menstruovat a stejně jako luna odejít do ústraní, zakrýt svou tvář a přemýšlet nad sebou a světem, protože v tomto období je její schopnost intuice zesílená a tudíž jí může velmi využít k řešení různých problémů. Měla by si vzít i volno z práce a odpočinout si, protože tehdy má na to výsostné právo. Naopak když je měsíc v úplňku, i žena svou tvář opět odhaluje a je velmi společenská a příjemná. Je také krásné mít svoje rituály, kterými se toto období stane posvátným. V dnešní době je ovšem toto pro většinu běžných žen nemyslitelné. Užívají antikoncepci, a tak je jejich měsíční cyklus přesně definován pilulkou, o jejíž bezpečnosti se dnes velmi spekuluje. A nezáleží na tom, že devět z deseti gynekologů doporučují její užívání, protože povětšinou osm z nich jsou muži, kteří o těchto věcech nemají ani páru a devátou je nesebevědomá podřízená žena, kterou nikdy ani nenapadlo, v čem by mohla být její síla. Všechny uvědomělé ženy, se kterými jsem se setkala, však říkají, že antikoncepce naprosto mění psychické rozpoložení ženy, způsobuje deprese, podřízenost, nechuť souložit, v mnohých případech ohrožuje i život. Stejně na hlavu postavený je i fakt, že když jde žena rodit, ve většině případů z ní její dítě násilně "vydoluje" muž, který má o tom sice teoretické vědomosti, ale prakticky této situaci nemůže nikdy rozumět. O čemž svědčí následující rozhovor:

Doktor: "Tak co, už máte kontrakce??!!"
Rodička: "Já nevím, nevím přesně, jak by to mělo vypadat..."
Doktor: "Tak snad si o tom něco nastuduju, ne, když jdu rodit??!!" - netřeba dalšího komentáře.

Toto jsou zpočátku vtipné situace dnešní doby, které jsou ale při bližším prozkoumání spíše k pláči. Proto apeluji na všechny ženy - buďte Ženami s velkým Ž. Važte si samy sebe, zajímejte se o své tělo a své cykly a zažijete obrovskou proměnu, která vám změní život.


Vaše Vénya
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ? ? | 16. ledna 2015 v 17:08 | Reagovat

Není to náhodou z někama zkopčené?

2 Neri Neri | Web | 17. ledna 2015 v 10:12 | Reagovat

[1]: Já to nepsala, pokud někoho zaráží změna stylu, ale věřím svojí redaktorce, že to má ze své hlavy.

3 Vénya Vénya | 11. ledna 2016 v 8:22 | Reagovat

Článek je výsledkem mého studia ženských cyklů, proměny společnosti v 21.století a na mých zkušenostech dlouhodobé práce na sobě, co se týká pochopení sebe sama a přijetí daru ženství :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama