Melancholický a zatvrzelý KOZOROH

3. ledna 2015 v 13:33 | Neri |  Astrologie
Série horoskopy, Kozoroh, 22. prosince - 20. ledna

Kozorozi jsou často lidé, kteří nebudí až tolik pozornosti. Zapálení do své práce málokdy vystrčí nos někam ven mezi lidi, nepotrpí si na bujaré večírky a mají radši klid a pohodu domácího krbu. Jakožto zemní znamení si potrpí na pravidla, tradice, jistoty, finanční zabezpečení a ano, kariéru. To může dohromady znít, jako že každý kozoroh je nudný a zapšklý kariérista. Jsou i takoví, ale vůbec to není pravidlem. Kozorozi jsou totiž mnohem složitější, jen to jejich okolí často nepozná.

Typický kozoroh věří málokomu a své nejniternější emoce si schovává jen pro ty nejbližší.

Navenek působí chladně, silně, vyrovnaně, ale uvnitř to tak růžově nevypadá. Jsou to melancholici a často i kritičtí perfekcionisté. Stejně přísně (nebo ještě přísněji) jako okolí soudí i sebe.

Očekávají od sebe vysoké výkony, mohou mít problémy odpočívat a pracují přesčas, aby dosáhli svých cílů. Bojí se budoucnosti, proto jim tolik záleží na zabezpečení. Chtějí mít dost financí a nejlépe i dobré společenské postavení, aby se cítili v bezpečí. A přesto, stejně jako každé zemské znamení, mají na jenom z prvních míst i rodinu. Chtějí své úspěchy s někým sdílet a zanechat na tomto světě odkaz nejen ve formě uskutečněných pracovních projektů, ale i dobře vychovaných dětí.

Věřte tomu, že kozoroh dříve nebo později všech svých cílů dosáhne. Největší překážkou je mu pesimismus a sklony se vzdávat, někdy se ho zmocní i netrpělivost, ale většinou mezi jeho hlavní pozitiva patří právě trpělivost, odhodlání a ano, tvrdohlavost. Když si kozoroh něco usmyslí, tak to tak prostě bude. Navenek může vypadat, že si svůj nápad nechal rozmluvit, ale uvidíte, že to tak není. Je těžké je o něčem přesvědčit, mají rádi věci, na které jsou zvyklí, vše osvědčené. A své názory považují za osvědčené, však už jim nějakou dobu slouží. Mohou mít také sklony ustrnout v jakýchsi vzorcích myšlení společnosti a předků, ale jelikož jsou inteligentní, tvoří si i vlastní závěry. Tvrdohlavost je tedy výhodou hlavně v tom, že když se kozoroh usnese, že dosáhne nějakého postavení či cíle, tak udělá vše pro to, aby se jeho cíl splnil. Dokáže překonat překážky, stráví odmítnutí ostatních, jde dál i tam, kde už jiní nemohou. Jako jeho zvířecí protějšek překoná každý strmý kopec. Nakonec bude povýšen.

Ale nebude prosit. Kozorozi mají svou hrdost a mají velmi dobrou paměť. Jakmile je jednou urazíte, věřte, že si to budou pamatovat navždycky. Nejsou přímo mstiví, jejich zbraní je chlad a někdy i přesně a krutě mířená rána, které opravdu jsou schopni. Vidí vaše nedostatky a umí se trefit, když je raníte. A nepoznáte, že jste je ranili, to už jsme si řekli. Kozoroh své citlivé jádro chrání stometrovou zdí s ostnatým drátem. Z toho vyplývá, že je vybíravý při hledání přátel a ještě přísnější měřítka má na partnera. Až by se mohlo zdát, že láska je na druhém místě za seznamem logických požadavků. Nemusí to být mylné zdání. Přesto, když se kozoroh zamiluje, je ve své lásce stejně vytrvalý jako ve všem jiném. Svazek, který kozoroh uzavře je posvátný. Většinou je věrný a nechce v žádném případě rozvrátit rodinu. Ostatně, kozorozi dokáží být ke svým příbuzným asi nejvíc milující ze všech znamení.

Ženy kozorožky jsou často ty elegantní dámy, podnikatelky s ostrými lokty, které k lodičkám a dokonalému kostýmku (protože si potrpí na upravenost, i kdyby to měl být jen detail jako sladění barev) nosí brýle a pěknou dávku mužské průbojnosti. Pokud jste snili o poddajné kozoržce, zklamu vás. Tyto dámy jsou obvykle dominantní a pro některé muže i děsivé. Ne, že by neuměly být ženské. Ony to umí a umí být i křehké a zranitelné, jen musí najít muže, kterému důvěřují. Dokonce zahodí i kariéru a stanou se "pouhými" manželkami, prvními dámami, které nikdy nezanedbají vedení domácnosti ani výchovu dětí. Jen prostě potřebují cítit, že je o ně postaráno, jinak mají potřebu se postarat o sebe samy. Kdo by jim to mohl vyčítat? Ano, budou chtít manželství. Jsou přece tradicionalistky. Což neznamená, že žena v kozorohu si nikdy neužívá. Mnozí by byli překvapeni, kdyby věděli, jak vášnivá a smyslná tato žena pod povrchem je. Dokonce si, pokud je nezadaná, vybírá milence a zcela bez závazků a citů je střídá. To je ta část jejího života, kterou obvykle drží v utajení a neznamená pro ni nic vážného. Muže, pro kterého se rozhodne, si prostě chce vzít a tečka. Pak avantýry končí.

Muži v kozorohu jsou do práce ještě více zabraní než ženy, takže je snazší je poznat právě na pracovišti a možná ještě na obchodní cestě, než někde v baru. Jistě, mohou mít i své koníčky, třeba něco klidného, jako je golf nebo rybaření. Stále ne moc šancí. Ale když už na kozoroha narazíte, tak opravdu… narazíte. Přímo vrazíte do té stometrové stěny kolem srdce a to už jsme si říkali, je třeba trpělivost, ohleduplnost a velkých šplhacích schopností. Tím nikdo neříká, že máte podlézat. To kozorozi naopak nesnáší. Důležité je získat si kozorohovu důvěru a přátelství. Pro manželství mají radši inteligentní dámy, i když za jiných okolností jsou také jen muži se svými… potřebami. Stejně jako ženy tohoto znamení bývají dominantní a vyhovuje jim tradiční rozdělení rolí. Nesnesou omezování ve své práci a cílech, potřebují prostor. Nelze čekat, že to bude ten muž, co sedí celé dny doma (spíše bude celé dny v práci), ale dokáže být věrný a svou ženu zabezpečí, což je pro mnohé důležitější než cokoli jiného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katty Katty | Web | 17. ledna 2018 v 10:51 | Reagovat

Mám přítele, který je kozoroh a opravdu některé věci na něj sedí :-) Možná to tak jen chci vidět, ale fakt na tyhle věci celkem věřím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama