Dokonalé ženské tělo?

3. ledna 2015 v 13:44 | Neri |  Posvátné ženství

Není žádným tajemstvím, že tato společnost příliš nepodporuje zdravý sebeobraz a téměř každá žena nemá ráda své tělo. Vždycky si najdeme důvod, kterým si to omlouváme. Jsme moc tlusté, moc hubené, moc vysoké nebo moc malé, máme moc velká nebo moc malá prsa, odstáté uši či křivý zub. Dokonce i žena, která vypadá jako modelka, na sobě pravděpodobně něco nesnáší. Ano, existují i ženy, které jsou se svým tělem spokojené. To jsou ve většině případů ty, které pracovaly na svém sebevědomí a zasadily se o lásku ke svému tělu aktivně samy. Nikdo jiný vás totiž nenaučí spokojenosti s vlastním tělem.

K tomuto tématu by se daly psát desítky a stovky článků a tady je jen jeden jediný! Je třeba vypustit některé detaily a soustředit se na celkový obraz, i když by bylo velmi zajímavé ponořit se do tohoto tématu hlouběji. Přemýšleli jste někdy nad tím, co všechno musí dokázat lidské tělo? Jak je vlastně dokonalé? Dostanete teď maličký úkol. Podívejte se na svou dlaň. Vidíte ty čáry, které ji brázdí? Prohlédněte si svůj prst. I malé dítě ví, že otisk prstu je jedinečný. Nikdo na celém světe z těch pár miliard lidí nemá úplně totožný otisk prstů, jako vy. Není to úžasné? Nenutí vás to cítit se výjimečně? Jak geniální musí být příroda, která dokáže každého člověka vytvořit odlišného i v takových detailech, jako je pár linek na prstě. Propojení všeho se vším v těle je další neuvěřitelnou záležitostí. I myšlenka má vliv na vaše tělo. Čímž se dostáváme k tomu, že každá negativní myšlenka má na vaše tělo negativní vliv. Cokoli odmítáte, trpí. Vy také trpíte, když jste odmítnuti, že?Žena, která nemá ráda své tělo, se neustále porovnává s ostatními a také se svou představou ideálu. Jedné závidí zadek, jiné nohy a její ideální představa je vlastně směsicí "dokonalých tvarů", které by možná ani nemohly fungovat v reálném životě. Tělo je moudré a ví, jak má vypadat. Postava panenky Barbie je neslučitelná se životem a přesto existují ženy, které jsou schopné nechat celé své tělo operativně pozměnit, aby se jí podobaly. Proč, když každé skutečné ženské tělo je samo o sobě krásné? Můžete nesouhlasit, můžete na sobě nacházet každý den věci, které nenávidíte, ale tím pravdu nezměníte. Ano, ženské tělo je úžasné. Měkké a oblé nebo štíhlé a křehké, vždy si najde svého obdivovatele. Každá žena je jiná a to je také úžasné. Možná si to neuvědomujete, ale vzhled vašeho těla odráží vaši povahu. Představte si bodrou vesnickou přátelskou ženskou, pravou matku rodu a šéfku domácnosti. Jak vypadá? Pokud máte v hlavě spíše kyprou, energickou a usměvavou paní, nejspíš se vaše představa shoduje s představami většiny. A teď naopak zasněnou, křehkou dívku, která čte poezii a chodí do divadla. Pravděpodobně vám na mysli vytane drobná, štíhlá, možná elegantní slečna. Je některá z nich lepší nebo horší? Ne, je jen každá jiná. Jedinečná. A dokonalá ve své originalitě.

Pokud opravdu chcete své tělo milovat, důvody si najdete. Stačí se pořádně zamyslet a najdete jich rozhodně dost. Za každou ženou, která své tělo miluje, je příběh předchozí nenávisti nebo studu. V pubertě jako by to ani jinak nešlo. I já měla své mindráky. Příliš malá, příliš hubená, příliš plochá, příliš velký zadek a stehna, o zubech nemluvě. Ano, dodnes nemám dokonalý chrup a dodnes jsou dny, kdy nad tím cítím lehké podráždění, ale svému tělu nic nevyčítám. Je prostě takové. Vztah k tělu je stejný jako každý jiný vztah. Vyžaduje péči, trpělivost a snahu. Nezmění se z hrozného v dobrý za jeden den. Je to cesta. Časem začnete oceňovat výhody, které zrovna to vaše tělo má.


Začít může stejně tak celkem, jako detaily, ale s detaily to bývá jednodušší. Jsou tři věci, které vám v začátcích pomohou. První logickou a docela známou metodou je zaměřit se na sobě na ty věci, které máte opravdu rádi. Jakákoli drobnost. Pokud se vám líbí tvar vaší nohy, nehtu nebo ušního lalůčku, výborně! Všechno se počítá. Takže si vezměte papír a zrcadlo a hledejte každou drobnost, která je na vás krásná a za žádnou byste ji nevyměnili. Za druhé, sice vás nespasí pouze názor ostatních, ale začněte si víc všímat toho, co vám ostatní říkají. Konkrétně lichotek. Cokoli někdo řekne hezkého o vašem těle, zapamatujte si to a třeba i zapište. Dostala jsem spoustu nečekaných pochval. Čím spokojenější jsem se sebou byla, tím míň jsem potkávala kritiky. Dnes už si ani nemohu vzpomenout, jestli mi za poslední rok někdo něco na vzhledu vyčetl. Hlavní pozitivem tohoto ale není pochvala samotná. Hlavní je, že vám to otevře oči. Zjistíte, že každý má jiný pohled na to, co je ideál. Schválně, zkuste ostatní upřímně chválit a uvidíte jejich překvapení, když zjistí, že vlastně obdivujete na jejich těle něco, co oni sami nenávidí. Jakmile pochopíte, že každý má jiný náhled na krásu a vaše tělo se mnoha lidem líbí i když vám se nelíbí, přestanete ho soudit tak přísně. Věřte mi.

Třetí rada - začněte se rozmazlovat! A naslouchejte svému tělu, to prospěje i vašemu zdraví. Chovejte se k němu s úctou i teď, přestože zatím úctu třeba necítíte. Dopřejte si dobré a kvalitní jídlo, dlouhou koupel, nepřemáhejte si, když vás něco bolí, odpočívejte, klidně si dopřejte i masáž, když vás to potěší.

Ano, existují i další cesty k úspěchu, ale na ty se přes začátky dostanete sami. Jakmile se totiž začnete snažit, otevřou se vám i další dveře, které jste předtím neviděli. Od nesnášení a nepřijetí se dá dostat k lásce, opravdu je to možné. Zvlášť u žen, pochopitelně! Ženské tělo je krásné, opěvované celými generacemi umělců a ať už je ideál jakýkoli, samotné ženské tělo schopné dávat a udržovat život je dokonalé. Každé. Malá nebo velká prsa, kojenci poslouží oboje stejně. Najděte dokonalost v originalitě a přirozenosti místo v zapadání do jakéhosi vysněného ideálu. Je to možné - a vy to dokážete.

Diskutujte: Muži, co se vám nejvíce líbí na ženách? A ženy, co na sobě milujete nejvíc?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama