Netaktní STŘELEC

3. prosince 2014 v 11:54 | Neri |  Astrologie
Série horoskopy, Štír, 23. listopadu - 21. prosince

Vezmeme-li to zkrátka, pokud znáte Švejka, znáte také střelce. Nejsem si jistá, jestli se pan Hašek zajímal o horoskopy nebo jen znal některého ze střelců osobně a inspiroval se jím pro tuto veselou postavu, ale není pochyb, že Švejk byl střelec. Střelci jsou totiž nezlomní optimisté a za svým naivním zevnějškem skrývají bystrou inteligenci. Ne, že by jejich naivita byla jen maska, oni opravdu nejsou vypočítaví. Jsou přímí, bolestivě upřímní a katastrofálně netaktní. Častým nešvarem je i jejich nešikovnost, rozhazovačnost, sklony k výbuchům vzteku a nestálost ve vztazích. Pak tady máme ty příjemnější vlastnosti. Ve skutečnosti mají střelci mnoho přátel a známých i přes svou netaktnost. Jsou opravdu věrnými přáteli, jsou společenští, komunikativní, až bodří a milují vyprávění vtipů. Většinou na něčí účet, ale pro jejich milý a nevinný zjev jim kde kdo odpustí. A všichni krom cíle vtipu se pobaví. Dokud se sami nestanou cílem dalšího.

Střelci mívají v oblibě nejen lidi, ale i zvířata. Jsou také klikaři, naštěstí. Jak bylo zmíněno, bývají nešikovní. Ztrácí věci. Jsou občas jako velké malé děti, roztomilí, ale nepoužitelní. Dokonce rádi riskují. Peníze se u nich dlouho neohřejí (až na výjimky), protože si rádi užívají všeho, od materiálních statků, přes jídlo až po dobrý pocit z pomoci příteli. Ale to štěstí!

Ať už cokoli pokazí jakkoli, nějakým podivným řízením osudu se všechno v dobré obrátí.

A pak jim nezáviďte. Navíc mají nezlomný smysl pro ideály. Jsou ohnivým znamením, což znamená, že stejně jako ostatní ohniví milují čestnost a pravdomluvnost a když se pro něco nadchnou, jejich zápal jen tak nepohasne. Co na tom, že jejich sny létají někde v oblacích, oni za nimi stejně půjdou. Střelec míří na cíl.

Mezi muži a ženami nejsou v tomto znamení velké rozdíly. Oba milují svobodu a nesnáší její omezování, jen těžko je dostrkáte před oltář a krom toho se i rozvádějí. Důležité pro ně je, aby měl partner pochopení pro jejich ideály, hroší kůži pokud jde o (neúmyslné) urážky a smysl pro upřímnost. Především ženy jsou uvnitř nečekaně citlivé na zahrávání si s jejich city, ačkoli to umí dobře skrývat. Jsou skvělé a přátelské hostitelky, vždy mají své velké teplé srdce na dlani… a pak už lze docela dobře přehlédnout, že domácí práce v nich tak velké nadšení nebudí. A divíte se jim?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama