Půlměsíc

2. listopadu 2014 v 12:19 | Vénya Lunová |  Hudba

Můj pseudoumělecký pseudonym je Vénya Lunová, zvolila jsem si jej asi před rokem, protože jsem se nekriticky zamilovala do nočního nebe a vesmírných těles na něm viditelných. Krom toho, i lidé, kteří nikterak neuznávají alternativní a lehce esoterické smýšlení a jsou spíše praktičtí a materialisticky založení uznávají, že síla Měsíce je nepopiratelná, že se jim například při úplňku zvláštně spí, apod. Proto jsem si Lunu včlenila do svého jména, kvůli její kráse a tajemnosti. A pod tímto pseudojménem se zejména ve vodách internetu prezentuji.

Už odmala se věnuji hudbě, a to nejspíš hlavně díky mým rodičům, kteří se mnou často zpívali a hrávali mi na kytaru. Přihlásili mě do ZUŠky, ale nemůžu říci, že by se mi tam líbilo. Až dnes oceňuji dokončený první cyklus hry na flétnu a až teprve nedávno jsem se začala učit na klavír, na který teď hraji třetím rokem a na kytaru, kde jsem téměř úplný začátečník. To mi ale nebrání hrát v každé volné chvíli, která se naskytne.

Psát, rýmovat a skládat slova k sobě jsem začala již hodně dávno, ani si přesně nepamatuji, kdy. Bylo to nejspíš kvůli mému pocitu vykořenění ze společnosti, odlišnosti od svých vrstevníků a naprosto jiných zájmů od většiny lidí, které jsem znala. A tak jsem psala. Příběhy, básničky, občas i nějaká zamilovaná vyznání, jak už to tak bývá, o světě, o společnosti, o přírodě, o tajemnu, o vůli něco dokázat… Za svůj prozatímní největší úspěch na tomto poli považuji své autorské čtení, které mi umožnila výše zmíněná Základní umělecká škola, za což jsem moc vděčná. Posunulo mě to dál a dalo mi to další naději tvořit.

Spojovat mluvené slovo a hudbu jsem začala teprve nedávno. Musela jsem se nejprve naučit pozitivněji myslet, být mnohem šťastnější a vyrovnanější, všímat si i těch hezkých a příjemných stránek světa a celkově změnit svůj způsob nahlížení na svět. Ale myslím, že se mi to povedlo, a to považuji po letech trápení za skutečný úspěch. A abych mohla svou radost a pochopení sdílet s ostatními, začala jsem svou hudbu nahrávat. Ne všechny mé písničky jsou pozitivní, ale tak už to v životě chodí. Navíc si myslím, že dnes už jim nechybí nadhled, který byste u mé předchozí tvorby marně hledali.

A teď už bych za sebe nechala mluvit mou hudbu, kterou si můžete poslechnout na www.bandzone.cz/pulmesic, doporučuji zejména písničku I feel green, kterou jsem napsala speciálně pro Vílí magazín. Je o tom, jak v některých z nás stále sílí láska k přírodě. A že v nás i přes veškeré všední starosti dřímá skrytý elf. Pak také můžete navštívit můj youtube kanál Vénya Lunová, zde doporučuji ke zhlédnutí píseň Podzimní paní (https://www.youtube.com/watch?v=oBOGBxR-LYk), jednu z mých oblíbených.

Zdravím všechny čtenáře Vílího magazínu a budu ráda, když se zde zastaví odpočinout si od stále se zrychlujícího světa a po přečtení těchto článků vyrazí například do lesa na procházku, třeba i s písničkou na rtech.

Vénya Lunová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama