Poslední druid

2. listopadu 2014 v 11:52 | Neri |  Knihy

První díl knižní série Kroniky železného druida s názvem Prohnaný je fantasy román autora jménem Kevin Hearne. Není to první román, který napsal, ale je první, jehož vydání se po mnoha odmítnutích dočkal (jako to ostatně dnes zažívá mnoho autorů). A rozhodně můžeme být rádi, že kniha vyšla.

Představte si několik tisíciletí starého druida, který si prošel mnoha důležitými obdobími lidských dějin, zná osobně řádku starověkých bohů a telepaticky mluví se svým psem. Vypadá jako velmi mladý muž. A je jediným druidem, který snese železo. V tom vyniká i nad bohy. Co myslíte, že se stane, když si jednoho z nich rozhází? A to všechno kvůli jednomu mizernému starému meči.

Jsem naživu už dost dlouho, takže beru většinu pověrčivých obav na lehkou váhu: konec konců jsem byl naživu, když řada z nich začala zapouštět kořeny. Ale jedné takové pověře věřím, a to že průšvihy přicházejí po třech. Za mých časů se říkalo "Bouřná mračna třikrát jsou prokletá," něco takového nemůžu říct, pokud po lidech chci, aby zbaštili, že jsem jednadvacetiletý Američan. Musím trousit hlášky jako: "Když se něco sere, tak pořádně, kámo."

Atticus si mě získal už po pár stranách. Není žádným čestným rytířem, ale už dobře ví, o čem život je a snaží se jím nějak proplouvat se svým osobitým humorem a utahováním si z lidí, bohů a hlavně nadšenců do čarodějných serepetiček, které prodává ve svém obchodě. Oproti zajímavosti postavy je příběh trochu jednodušší, dost se dá předvídat, ale občas se nějaké překvapení vyskytne. Celkově bych knihu zařadila mezi oddychovou četbu s nijak složitými myšlenkami, je milým počtením ve chvíli, kdy si jen chcete vychutnávat postavy a vtípky a třeba si vytvořit i nový náhled na starou mytologii. Proto bych ji doporučila hlavně lidem, kteří krom fantasy mají rádi i keltské pověsti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama