Vražedná princezna

5. října 2014 v 0:17 | Neri |  Knihy

Anna krví oděná, tak zní název románu od Kendare Blake, začínající autorky z Jižní Korey (nyní žije v USA). Hlavní hrdina příběhu se jmenuje Cas. Je to mladý muž, který žije jen se svou matkou a velmi často se stěhuje, aby mohl plnit své životní poslání, tedy pokračovat v povolání svého otce. A čím že byl jeho otec? Inu, byl to lovec duchů. A tady už začíná fantasy a končí příběh obyčejného středoškoláka. Cas bez milosti pronásleduje všechny nebezpečné duchy a zabíjí je svým athame, zbraní lovce duchů zděděnou po otci. Věci se však jednoho dne změní a ano, zase je v tom ženská. Anna Korlovová je jiná, vysoce nebezpečná, krvežíznivá, tajemná a… mrtvá, ovšemže. Ne zrovna ten nejlepší materiál na přítelkyni. Ale z nějakého důvodu Case ušetří, i když ho má v hrsti a on se začne ptát proč. Zdá se mu, že Anna je jiná než všichni duchové, které zabil a chce zjistit, jestli je opravdu pachatelem anebo jen obětí.


Nemůžu o nich přemýšlet jako o jedné osobě. Bohyně a dívka. Dokážu si ji představit, jak vykukuje ze svých vlastních očí, jako by to byla okna, jak je tichá a ustrašená ve svých bílých šatech… Nebojí se. Je smutná a zvědavá jako ta dívka na fotce. Zajímalo by mě, jaká byla za života, jestli se ráda smála a byla chytrá. Je nemožné myslet si, že by ta dívka zůstala stejná, po šedesáti letech a bůhví kolika vraždách…


Jakožto prvotina je to román skutečně zdařilý a navzdory názvu spíše mysteriózní než hororový. Postavy jsou ve své povaze a pohnutkách uvěřitelné (včetně mrtvé Anny), vyprávění plyne správným tempem (nevleče se ani příliš nespěchá), dočkáme se akce, místy naturalistického líčení i zmiňovaných záhad, které jsou odhaleny opravdu až na konci - a překvapí. A pro ty, kteří si knihu přečtou a nemůžou uvěřit tomu, že tohle je konec, ještě dodám, že kniha má i své pokračování ukryté pod názvem Dívka z nočních můr.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama