září 2014 - Víly mezi námi

7. září 2014 v 16:05 | Neri |  Čísla

Úvodem


Existuje vůbec holčička, která si nikdy nepřála být vílou, alespoň na okamžik? Která se netočila na louce v šatičkách a nepředstavovala si, že má křídla? Hádám, že jsou i výjimky, ale mnohé dívky opravdu mají tento sen. Pak vyrostou a sny jsou pryč. Ze života jim zmizí kouzla. Náhle mají všední starosti a už jim nezbývá čas, aby si hrály na víly. Přestanou vyrábět věnečky z květin, přestanou nosit šaty, někdy se přestanou i smát. A to je škoda.

Pak jsou tady snílci, jako jsem já, kteří se odmítají vzdát své pohádky bez ohledu na to, jak šedivý, krutý, nudný a vážný svět dospělých je. Snílci, kteří se pořád chtějí smát a bavit, chtějí tančit na louce, chtějí v životě najít kouzlo a obklopují se věcmi, jako z říše pohádek. Kteří věří na víly, anděly a magii a vidí ji ještě stále kolem sebe, bez ohledu na to, jak slabé jsou její stopy. Naštěstí nejsem jediný snílek.

Když shrnu své důvody, proč jsem kdysi založila tento blog a nyní časopis, do jednoho, vyjde mi, že jsem chtěla prostě vytvořit místo pro snílky. Místo, kde si mohou číst o pohádkách a třeba i diskutovat. Místo, kde zjistí, jak se obklopit kouzly a přivést si je do života. Místo, kde všichni ti divní alternativní lidé najdou informace o věcech, které je zajímají. A také - místo pro víly. Právě proto se to snad jmenuje Vílí magazín. Ne, nebude tady počtení jen o vílách, ačkoli hlavně ze začátku se na ně hodně zaměřím. Budou zde vážné články o alternativním životním stylu, sebepoznání, přírodě, ekozemědělství, magii, ale také nevážně o módě a bydlení, to vše ve stylu kouzelných pohádek.

Inspirací pro tento projekt mi byl zahraniční časopis Faerie magazine, s jehož úrovní se bohužel nemůžu rovnat, ale budu se k ní snažit alespoň přiblížit - časem. Jinak bude mezi mým a tímto časopisem spíše více, než méně, podstatných rozdílů. Tak např. - ten můj je zcela zadarmo dostupný online a teprve v začátcích. To poslední se změní, to první s velkou pravděpodobností ne.

Nakonec ještě dodám, že časopis bude vycházet měsíčně a vždy bude tematicky zaměřen. Tento díl má téma "Víly mezi námi". Podíváme se na problematiku vtělených víl, povíme si pár základních informací o vílách obecně, jak je přilákat do své zahrady, a objevíte první články o znameních horoskopu a ženském cyklu, které budou na díly vycházet pravidelně každý měsíc.

PS: A nebojte se. Příště už úvodní slovo nebude tak moc dlouhé ;)

Obsah

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 N N | 16. ledna 2015 v 23:37 | Reagovat

otázka z článku
Existuje vůbec holčička, která si nikdy nepřála být vílou, alespoň na okamžik?

Tak to záleží na typu osobnosti.
Podle tohoto testu osobnosti
http://spt.skeletus.com/

a vysvětlení výsledků zde
http://ografologii.blogspot.cz/2007/11/mbti-typologie.html

Tak podle tohoto testu by si to měly přát holky typu N, zatímco holky typu S asi spíš ne.

"N" je člověk s představivostí
a může být zasněný - viz tento případ s vílou.
"S" je člověk bez představivosti a žije pouze z toho, co vidí a slyší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama