Vše, co jste chtěli vědět o vílách

7. září 2014 v 15:42 | Neri |  Knihy
Jméno spisovatelky Doreen Virtue je odjakživa spojováno s literaturou na téma andělů a víl. Autorčino hluboké spojení s říší neviditelných bytostí je z jejích knih jasně patrné, komunikuje s nimi už celá léta. Své poznatky o vílách přináší v knihách Léčení s vílami a Víly. Druhou jmenovanou knihu si dnes představíme.

V češtině tato kniha vyšla roku 2008 v nakladatelství Pragma a stala se jednou z mnoha významných esoterických děl, které toto nakladatelství předkládá českým čtenářům. První, co na knize zaujme, je nádherné vizuální zpracování. Každá strana je barevná a s ozdobnými okraji, knihu navíc skvěle doplňují ilustrace z dílny Howarda Davida Johnsona.

Po obsahové stránce je kniha sice stručná (pouhých 140 stran), ale i tak poskytuje všechny nezbytné informace.

Autorka víly nejprve představí a poté hned přechází ke kapitolám zaměřeným na podrobnější informace o možnostech jejich začlenění do našeho života. Dovíme se, s čím nám tyto přírodní bytosti mohou pomoci a jak je o pomoc požádat. Dostane se nám i skutečných příběhů ze života lidí. Nenásilným způsobem je nám skrze tyto příběhy a doporučení ukazováno, jakou mají víly povahu a jak pomáhají. Teprve na konci nalezneme seznam druhů přírodních bytostí a jejich "králů a královen", což jsou vlastně mocné a známé bytosti ze světa víl. Snad by to patřilo spíše na začátek, ale to je jen drobná chybička na kráse.

Knihu uzavírá zodpovídání často pokládaných otázek. Tuto část nejvíce ocení lidé, kteří ještě neuvykli myšlence, že víly skutečně existují a nejsou takové, jaké je známe z pohádek. Ano, v knize je pár nesrovnalostí. Nejvíce matoucí je asi tvrzení, že "víly rády sladkosti", jelikož ve skutečnosti víly nemají těla a lidská potrava jim nic neříká. Těchto chybiček je ovšem minimum, většina věcí souhlasí, takže mohu knihu směle doporučit. Já sama se k ní ráda vracím, už jen proto, abych se potěšila pohledem na její výtvarné zpracování a připomněla si, že je tady vždy někdo, koho můžu požádat o pomoc - víly.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama