Praktická a tichá PANNA

7. září 2014 v 15:58 | Neri |  Astrologie
Série znamení zvěrokruhu, Panna (24. srpna - 23. září)

"Jsi panna?" zeptá se chlapec dívky.
"Ne, já jsem střelec."

Možná i ty z nás, kteří se setkali s někým ze znamení panny, spletly předsudky, které se k samotnému slovu "panna" vážou, ale pravdou je, že ať už si pod tímto slovem představíte cokoli, nejspíš se netrefíte do skutečné povahy muže či ženy tohoto znamení. Jejich patronem je živel země, což už o jejich povaze vypovídá o něco víc. Jsou to lidé rozumní a praktičtí, velmi často také perfekcionisté. Potrpí si na řád, pořádek, systém. Zvyk je pro ně důležitý. Chtějí mít věci pod kontrolou.

Dávají přednost kultivovanému vzhledu, heslo méně je více by odpovídalo, a často u nich najdeme smysl pro slušné společenské vystupování. Na druhou stranu, netouží po pozornosti. Jsou to spíš tiší introverti, drží se stranou a zabývají se svými věcmi - třeba prací, kterou berou velmi vážně. Podobně je to vlastně se vším v životě. Často a hodně si dělají starosti. S penězi zachází šetrně, pakliže jich nemají jasný nadbytek. Pak se trochu uvolní, ale pořád dávají pozor, jestli je koupě, ke které se chystají, dostatečně výhodná. Netrpí iluzemi. Dokonce i láska a partnerství je pro ně víc věcí rozumu, než srdce, ale tvrzení, že neumí být oddané a milující lze jen vyvrátit. Typická panna oddaně pečuje o nemocného přítele, zaběhne mu do lékárny, uklidí a ještě se tváří tak chápavě, že se nemocnému zákonitě musí alespoň trochu ulevit. Dokonce i ty peníze mu bez problému dá.

Romantika? Na tu většinou časem neplýtvá. Panny si životního partnera vybírají pomalu
a obezřetně. Čím víckrát se zklamou, tím opatrnější jsou.

Není snadné je získat a často se nevdají ani neožení. Ve vztahu chce panna upřímnost, kterou umí odměnit neobyčejnou oddaností. Jakmile se jednou zamiluje, může to trvat celá léta, i když je láska neopětovaná. Muži ve znamení panny jsou málokdy promiskuitní a dokáží hrát chladného tak dokonale, že to nejednu ženu zcela odradí. Smůla je, když odradí zrovna tu, kterou si nakonec vyvolí (jen jim rozhodování trochu trvalo). Naštěstí dokáží být velmi vytrvalí a neodbytní, aby její zájem získali zpátky.

Ženy ve znamení panny dokáží pro "dokonalou lásku" obětovat mnohé, včetně společenského postavení a předchozího manželství. Navíc to udělají tak chladnokrevně, že nikomu ani nepřijde na mysl, aby je považoval za naivní zamilované princezny. Panny jsou všechno, jen ne naivní nebo lehkovážné. Manželovy finance (pokud jim to ovšem dovolí) spravují s vypočítavou pečlivostí, stejně jako domácnost. Pevně v rukou drží i výchovu dětí a přes to všechno zůstávají ženami.

Samozřejmě nelze uplatnit jediný vzorec na všechny. Budou panny, které některé své vlastnosti mít nebudou a jiné budou nosit tak dokonalé schované, že bude potřeba lupy, aby je člověk prohlédl. Ostatně, údajně mají panny i skvělý herecký talent. Přesto vždy pátrejte po stopách pečlivosti, uhlazenosti, kritičnosti a nesobeckosti a nakonec zrozence panny v jeho charakteristice najdete. Jen mu to radši neříkejte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama