Někdy je žena tak trochu muž

7. září 2014 v 15:45 | Neri |  Posvátné ženství
Série ženské cyklyMožná se názvu článku divíte, možná čekáte feministické či anti-feministické zamyšlení, možná něco úplně jiného. Hádám, že vaše očekávání nenaplním ani v jednom z případů. To, o čem se budeme bavit, je totiž vliv menstruace na ženskou psychiku, tak, jak jej začala propagovat Miranda Gray. A tím nemyslím jen ten jediný týden menstruace, ale celý cyklus, který trvá měsíc a dělí se na 4 týdny, z nichž každý je pro ženu jiný. Jsou ženy, které berou antikoncepci a toto na ně proto nepůsobí a jsou ženy, které jsou "zaseklé" v jednom z týdnů téměř natrvalo, protože se nejvíc přimkly k jeho charakteristice. Přesto, že mnoho žen si svých týdnů vůbec není vědomo (a některé dokonce tvrdohlavě tvrdí, že se s nimi nic neděje, i když děje), ženský cyklus neoddělitelně patří k ženství a má mnoho výhod i nevýhod. První výhoda - každý týden jste jiná a jdou vám jiné věci, takže pokud si vše správně naplánujete, děláte vždy to, co vám jde zrovna nejlépe. A první nevýhoda - pokud své cykly ignorujete, stane se, že děláte to, co vám vůbec nejde a ještě si vyčítáte, že se vám to nedaří.

Na konci článku najdete několik užitečných odkazů na weby a publikace, které se hlouběji zabývají touto tématikou. Tento článek se pro dnešek omezí na podrobnější charakteristiku jednoho z týdnů. Dozvíte se, kdy je žena tak trochu muž a jak s tím pracovat. Užitečné to bude nejen pro ženy, ale i pro jejich muže, kteří se naučí lépe chápat proměnlivost své ženy a nebudou jejím chováním zaskočeni.


Týden panny neboli dívky, jinak řečeno ještě dynamická fáze, je týden, který následuje hned po týdnu menstruace. Dá se tedy počítat jako první s tím, že vzhledem ke kolu roku zastupuje období jara a nový začátek, anebo jako druhý s tím, že první je právě týden menstruace, jehož počátek je ze všech týdnů nejsnazší určit. Ať už první nebo druhý, je to týden obnovené energie a počátků.

Žena má najednou tolik energie, že skoro neví, co s ní. Je to teď taková bojovnice a amazonka, panenská lovkyně, jako bohyně Artemis. Vrhá se do nových projektů, sportuje, pracuje a nemá pomyšlení na romantiku ani vztahy. Její muž, má-li nějakého, ustupuje do pozadí a skoro na něj nemá čas. Nemá-li muže, může být otevřenější vztahům na jednu noc a rychlovkám. Chce si užívat, ale nechce ztrácet příliš času nějakým mazlením. Je víc zaměřená na sebe, dovnitř. Může být až sobecká a bezohledná. Zároveň je ale zaměřená i ven, chodí do společnosti, víc tančí a pije alkohol. Bývá podrážděná a neklidná, když nemá možnost svou energii nějak využít. Jak jsem zmínila, vybít se dá třeba sportem. I žena, která je jinak líná a nesportovní, může mít najednou chuť vyrazit na túru, jít si zaběhat nebo alespoň zacvičit. Pokud žena svou energie nějak vybije a někam nasměruje, zlepší se jí nálada.
Líbí se sama sobě, chová se nezodpovědně, bezstarostně, někdy i dětinsky. Baví se. Nestará se o závazky. Mívá problém pokračovat v rozdělaných projektech a vydržet delší dobu u jedné věci. Potřebuje si práci naplánovat, aby neodbíhala, ale ani s tou spoustou energie není dobré se příliš přepínat a očekávat od sebe nadlidské výkony. To by mohlo vést k další nespokojenosti, protože co se týče výkonu, je teď na sebe velmi náročná. Ano, je opravdu víc jako muž. Nezávislá, logická, rozumná, dokonce se lépe učí. Více aktivní, sportuje, plánuje, spíš koná, než tvoří. Ale to je jen jeden týden. Až udělá svou práci a její týden skončí, promění se k nepoznání - bude naopak milá, mazlivá… ale o tom se dočtete víc zase v příštím čísle.


Odkazy na weby pro více informací:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ... ... | 17. ledna 2015 v 12:09 | Reagovat

Kéž by byla žena jako muž!
Více myslící!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama