Mediaeval Baebes

7. září 2014 v 15:37 | Neri |  Hudba

Už podle názvu lze usoudit, že tato skupina bude něco netradičního, tedy alespoň pokud umíte trochu anglicky. V překladu to totiž znamená "středověké dívky", ač můžete být zaskočeni zvláštním zápisem. To je ta věc, co je na této skupině zvláštní. Nejen, že má písně se středověkou, až pohádkovou tématikou, ale navíc jsou jejich texty psány starou angličtinou. Ukážu vám to na tomto krátkém úryvku z písně Kilmeny:

Kilmeny look'd up wI' lovely grace, but nae smile was seen on Kilmeny's face;
As still was her look, and as still was her e'e, as the stillness that lay on the emerant lea,
or the mist that sleeps on a waveless sea

Tak co, dokázali byste píseň přeložit? Některá slova určitě, jiná jsou neznámá a nezvyklá. Tímto ale zajímavosti o skupině nekončí. Jistě není překvapením, že jejími členy jsou jen mladé ženy, které se rády předvádí v krásných šatech. Používají jen minimum nástrojů, jejich hlavním hudebním prostředkem je zpěv.

Jako ukázku si můžete poslechnout tento playlist.

Za zakladatelku skupiny je považována Katharine Blake, dřívější členka skupiny Miranda Sex Garden. Na oficiálních stránkách o skupině se píše: "Příběh Mediaeval Baebes započal v roce 1996, kdy se skupina přítelkyň vloupala na londýnský hřbitov a zpívala společně, oděná ve volném bílém šatu a s břečťanovými věnci na hlavách." Snad ten netradiční počátek může za to, že se časem skupina vyhoupla mezi ty úspěšné, vydala několik alb, podílela se na hudebním doprovodu k filmu Panenská královna (The Virgin Queen) a dodnes koncertuje ve své stabilní šestici (Katharine Blake, Sophie Ramsay, Clare Marika Edmondson, Melpomeni Kermanidou, Emily Alice Ovenden a Josephine Ravenheart). Potkat tyto dámy s flétnami někde v lese, jeden by si je mohl splést i s bandou víl, nemyslíte?

Zdrojem obrázku je oficiální web skupiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama