Film pro pravé milovníky pohádek

7. září 2014 v 15:29 | Neri |  Divadlo, filmy a seriály
Kdo by neznal příběh o Petru Panovi, chlapci, který se svými přáteli žije v kouzelné Zemi-Nezemi, bojuje se strašlivým kapitánem Hákem, snáší žertíky své víly Cililink a nikdy nedospěje? Petr Pan je klasický pohádkový film pro všechny, kteří ještě stále věří na kouzla, lásku a přátelství. Pro někoho je tento film příliš přeslazený, ale my, milovníci víl, si v něm zajisté přijdeme na své. I proto bych jako první vyzdvihla skvělé ztvárnění Cililink, která je přesně tou pravou, škodolibou, ne však vyloženě zlou, vílou. Ve kterou je nutno věřit, aby se uzdravila. Ano, snad všichni, kteří dnes ve víly věří, znají tuto scénu a tuto větu ("Já věřím na víly!") Podle mého byl nejkouzelnější scénou z filmu vílí tanec Wendy a Petra, doplněný nádhernou melodií, kterou už nešlo vyhnat z hlavy.

Herecké výkony jsou odpovídající. Lynn Redgrave zvládla roli víly na jedničku i se vším "pitvořením", které k tomu patří. Jeremy Sumpter jako správně samolibý Petr Pan také nezklamal. Především výběr herců tak, aby seděli vzhledově na své postavy, se povedl na jedničku. Masky a kostýmy taktéž. Mnoho dnešních filmů (především ty dle knižních předloh) nemá tak dobré obsazení a herci vypadají zcela jinak, než jak jsou postavy popisovány. Právě proto musím obsazení Petra Pana pochválit.

Co se příběhu týče, těžko šlo přijít s něčím novým. Scénáristé možná mohli místo Wendy Petru Panovi přisoudit jinou dívku, anebo dokonce donutit věčného kluka, aby konečně vyrostl, ale nestalo se tak. Vše zůstalo tak, jak je to známé a konec je tak trochu hořkosladký.


film PETR PAN, USA/VB, 2003;
Hrají: Jason Isaacs, Jeremy Sumpter, Rachel Hurd-Wood, Lynn Redgrave, a další.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama