Srpen 2014

Oficiální spuštění přepracovaných stránek

19. srpna 2014 v 10:00 | Neri |  Oznámení

Tímto oznamuji, že stránky už jsou opět spuštěny a funkční. Staré články můžete prohlížet, nové články přibudou až na začátku září. Pokud narazíte na cokoli, co nefunguje a fungovat by mělo, nahlaste to. Děkuji.


Pokud chcete zjistit více o změnách a co se během rekonstrukce dělo, klikněte na celý článek...

Napište

19. srpna 2014 v 9:58 | Neri

Máte nějaké připomínky?

Chcete mi dát zpětnou vazbu?
Víte, co by se dalo změnit, zlepšit či přidat?
Chybí vám tady v rámci rubrik články na některá témata?
Nebo se sami chcete podílet sepsáním článku, posláním svého příběhu (třeba o setkání s duchem či podobně k tématu...), básničky či povídky do sekce čtenářské tvorby?

Především uvítám autorské fotografie, které s radostí využiju k doplnění článků. Můžou to být fotky vašich kouzelných domovů, vílích šperků anebo přátel, kteří se nechali umluvit k nafocení fotek ve stylu pohádkových či lesních bytostí. Držte se prosím tématu a směřování blogu. A autora samozřejmě u fotografie uvedu, je to tak i vizitka a reklama pro vás.

Také pokud najdete článek, kde očividně chybí nějaký obrázek, napište mi upozornění přímo do komentářů pod ten článek. Své drobné připomínky můžete psát do komentářů pod článek tento, chcete-li cokoli poslat nebo komentovat ve větším množství, využijte můj mail: silentshadows@seznam.cz

Jsem ráda i za vaše maily, kde mi píšete, jak jsem vám pomohla - takové reference vždy potěší. Ale klidně pište i dotazy, pokud vás dlouho trápí nějaký problém a nevíte, co s ním, třeba vám dokážu pomoci. A pokud budete souhlasit, mohu odpověď zveřejnit i v článku kde to pomůže i dalším lidem s podobným problémem.


Práce na sobě - podrubriky

18. srpna 2014 v 1:21 | Neri |  Seberozvoj

Moudra ze života

- co mě život naučil a chci předat vám

Mezilidské vztahy

- jak spolu vycházet, milovat se a rozumět si

Posvátné ženství

- co všechno znamená být ženou

Duchovní cesta

- životní lekce, pravda, vděčnost
a vše, co potřebujete vědět

Sebepoznání

- vím, kdo jsem a co chci

Rady a tipy

- jak psát, jak se učit, jak lépe žít

Psychologie

- tajemství a kouzlo lidské mysli

Sebeláska

- jsem, kdo jsem
a jsem tak v pořádku
Mezi nebem a zemí - podrubriky

17. srpna 2014 v 23:59 | Neri |  Esoterika

Věci mezi nebem a zemí

- telepatie, intuice, duchové, sny, záhady, minulé životy

Pohanství a druidismus

- přírodní magie z pohledu starých keltských tradic

Astrologie

- charakteristika jednotlivých znamení

Věštění

- tarot a další

O autorce

17. srpna 2014 v 23:27 | Neri |  O autorce
Aktuální k 15. 10. 2016

Milí čtenáří, náhodní návštěvníci a všemožní tvorové,


jmenuji se Nerisa a tento blog vlastním od roku 2008, což už je tedy pěkných pár let! Ze začátku jsem zde byla známá pod přezdívkou Tammy (lze vidět u starších článků), ale poslední asi dva roky bloguji pod svým jménem. Aktuálně je mi 21 let, narodila jsem se 6.1.1995 a nijak se tím netajím. Jsem ukázková kozorožka, tvrdohlavá, praktická, ambiciozní, někdy snad i vytrvalá a příšerně pesimistická. Šance jsou, že většina charakteristik tohoto znamení mě přesně vystihuje. Co se týče jiných typologií (pro které mám docela vášeň), tak to máme INFJ v MBTI, melancholik, introvert, Enneagram 4, empat a stará duše, osoba s fialovou aurou; a celkově jsem zkrátka divná a ojedinělá. Praktický snílek s vílí duší.

Když jsem blog zakládala, mezi mé hlavní zájmy patřilo fantasy, tvůrčí psaní a čarodějnictví, potažmo pohanství a nadpřirozeno celkově. Od té doby se mnohé změnilo, ale zájmy mi spíše přibývaly než by ubývaly, což je vidět na obrovském množství rubrik a také faktu, že krom tohoto vlastním ještě dva další blogy - jeden pro literární tvorbu a jeden pro psaní o oblečení a osobním stylu z více duchovního a psychologického hlediska než předkládají módní časopisy.

Od malička kreslím, píšu povídky, jsem hodně kreativní a už jako dítě jsem ráda tvořila kde co, třeba papírové modely různých věcí. Prostě mě baví něco budovat, tvořit, něco za sebou zanechat. Napsala jsem pár textů k písničkám a složila i melodii, protože velmi ráda zpívám (ale nikdo mě nesmí slyšet - mám strašnou trému). Zkoušela jsem se učit hrát na kytaru, ale samostudium mi nepřipadá moc efektivní. Před pár lety jsem začala šít a navrhovat své vlastní věci, ale pořád vidím hodně prostoru pro zlepšení. Hlavně jako mladší jsem hodně četla, převážně tedy fantasy, ale také různou odbornější literaturu, třeba takovou, co se týkala historie starověku, psychologie, ekologického zahradničení, esoteriky, duchovna a seberozvoje, čarodějnictví, pohanství, mytologie, marketingu, ... zkrátka, rozptyl mých zájmů lze asi považovat za docela široký. Zde však nejčastěji píši o svých myšlenkách, poznatcích, co mě život naučil a co bych ráda předala dál a třeba tím i někomu pomohla.

Aktuálně je také jedním z mých hlavních zájmů pomoci lidem najít jejich styl oblékání, takový, který by dokázal přesně vyjádřit, kým jsou uvnitř. Protože pak se nejen mohou cítit lépe a více sami sebou, ale také na první pohled rozpoznají další spřízněné duše. A věnuji se tomu tím víc, že navrhuji a šiju oblečení pro ženy duchovnějšího ražení a milovnice fantasy, kterým zkrátka nevyhovuje nabídka běžných obchodů, protože oblečení tam není vyhovující; neříká, kým jsou. V zásadě tedy podnikám a k tomu studuji vysokou školu a píšu blog a zabývám se dalšími věcmi, které mě zajímají. A o většině těch věcí tady píši.Zajímavosti:
  • Krom ryb nejím žádné maso (a už jen jeho zápach mi vadí).
  • Nemám nejoblíbenější jídlo, ale potrpím si na kvalitní (nejlépe bio) suroviny.
  • Nejradši nosím šaty a sukně, kalhoty jsem jako dítě úplně odmítala s tím, že nejsou dost "holčičí".
  • Nemám ráda růžovou barvu, ačkoli jako dítě jsem ji nosila skoro pořád.
  • Na levé straně břicha mám vytetovaný symbol svého astrologického znamení, i přesto, že nesnáším jehly a pohled na krev.
  • Vlasy mám dlouhé až po zadek a neostříhala jsem si je od šesti let.
  • Vystřídala jsem čtyři střední školy, než jsem na poslední konečně odmaturovala. Teď jsem na VŠ a podnikám.
  • Dokončila jsem román, který jsem ale nikde nevydala. Ani jsem se o to nepokusila.
  • Momentálně mám několik let rozepsanou další knihu, ale sama nevím, jestli ji někdy dokončím.

O autorce - podrubriky

17. srpna 2014 v 23:15 | Neri |  O autorce


Články především z dob, kdy zde byl můj osobní blog a vyjadřovala jsem se k různým tématům.

Archiv mých úvah a názorů

Mé deníkové zápisky

Mé duchovní zážitky


Podivný případ mého milostného života

14. srpna 2014 v 16:16 | Tammy |  Mé deníkové zápisky
Uběhlo už víc než pár týdnů ode dne, kdy jsem odpověděla na výzvu správkyň webu a projektu Ženy ženám a poslala jim první díl svého příběhu. Jelikož byl dlouhý, následoval i díl druhý a vlastně i třetí. Abyste věděli, jsem velmi hrdá na to, že jsem mohla přispět na tak krásný a přínosný web pro ženy. Cením si toho, že mé články shledaly vhodnými k zveřejnění. Přečíst si je můžete zde a zde a poslední zde. A jak to celé pokračovalo? To si můžete přečíst pod perexem.

Věřím tomu, že některé mé čtenáře překvapí, jaký mám prapodivný milostný život a jak už dávno nejsem ta... svatá Tammy... která psala básničky o lásce a na jakou jste byli "zvyklí". Ostatně, už mi není 15, ale blížím se mílovými kroky k dvacítce a v mém životě se objevují i jiná (praktičtější?) témata. A tak se můj blog musí přizpůsobit.

PS: Důrazně doporučuji neklikat na celý článek před přečtením tří článků předchozích (odkazy výše)!!!