Nečekaná řešení, kafe a setkání

24. května 2014 v 20:01 | Tammy |  Mé duchovní zážitky
Už je tomu pár let, co jsem, jako mnozí jiní, objevila knihu Tajemství. Mám ji tady na stole, někdy si ji čtu, když mám špatnou náladu a potřebuji dodat naději. Ale přečetla i spousty jiných knih na podobná témata a jiná esoterická a tak dále a prošla si hodně dlouhým vývojem, než to opravdu začalo fungovat. Ano, když někdo tvrdí, že věří v zákon přitažlivosti (co si myslíme a cítíme si přitahujeme do života), často se ho lidé ptají: A vám to funguje?
Ano, mně to funguje, ale nebylo to ze dne na den. Trvalo několik let, než jsem se dostala k viditelným výsledkům a pořád ještě jsou to drobnosti. Jako odchovaný pesimista to mám možná těžší, ale tím spíš je skvělé, že to funguje i na mě. A jak to tedy funguje? Zákon přitažlivosti se projevuje jednoduše milými "náhodami". Někdy přímo skvělými! A teď už jsou pevnou součástí mého života. Někdy mě to těší, někdy se tomu směju a někdy bych ten zákon zrušila. To už je život.

Ale teď ke konkrétním případům, abyste si dokázali představit, jak to vypadá. Nečekejte, že hned vyhrajete milióny a pořídíte si auto, vilu a všechno ostatní. To dokáže jen pár lidí, my ostatní potřebujeme čas a víru. Takže se svěřím s pár takovými "náhodami", co mě běžně potkávají.

- Chtěla jsem si koupit černou sukni. Chtěla jsem, aby byla tak po kolena, do áčka, slušela mi a stála 250,- Peníze jsem měla, ale pořád se mi do těch nákupů moc nechtělo, odkládala jsem to. A pak jsme šly ven s kamarádkou a některou napadlo, že tedy zajdeme na nákupy, když každá něco chceme. Obcházely jsme obchody, prohlížela jsem sukně, ale žádná nebyla dle mých představ. Nevadí, tak prostě počkám, až nějaká bude, není kam spěchat, pomyslela jsem si. Ono je hodně důležité brát tyhle věci s klidem, nenervovat se, prostě počkat, co se stane, nechat to být. No ale pak jsme šly do dalšího obchodu a hádejte co - byla tam. Přesně dle mých představ, přesná cena. Zkusila jsem si ji, líbila se mi, koupila jsem. Náhoda?

- Jedna poměrně slavná osobnost měla autogramiádu v knihkupectví, kde jsem byla na praxi. Učitelka češtiny mě vybrala, že s ní mám udělat rozhovor do školního časopisu, ale rozhovor měl být až večer a já potřebovala na večeři na internát, protože jinak bych byla celý den bez jídla, neměla jem na oběd, jen na vlak. Napsala jsem tedy učitelce, že to asi nestihnu. Druhý den mi volal zástupce ředitele ze školy, že mi výjimečně škola proplatí oběd, abych na autogramiádu mohla. Navíc mi ještě kolega řekl, že se v budově prodávají fornetti pro zaměstnance se slevou. Tak jsem se ten den dobře najedla, stálo mě to dohromady 20 korun, autogramiáda se vydařila... problém vyřešen.

- Včerejšek byl vyloženě dnem synchronicity. Chtěla jsem jít večer na ohňostroje a plánovala to už pár měsíců, co jsem se o tom doslechla, ale nějak mi to vypadlo z hlavy. No a včera mě na praxi upozornili, že ty ohňostroje jsou hned ten den a jeden kolega se dokonce nabídl, že mě doprovodí. Všechno tak samo od sebe. Ohňostroje jsem viděla a večer si užila. A to není všechno. Řešila jsem s paní vedoucí prodejny něco kvůli praxi a potřebovala mluvit s ředitelkou školy. Sotva jsem vyšla z budovy a vydala se na tržiště (pořídit si konečně meloun, na který jsem měla chuť...) narazila jsem "náhodou" na paní ředitelku. To jsou mi věci, že?

- Už nějakou dobu mám dopsanou knihu a chtěla jsem ji vydat, ale nelíbila se mi představa doprošování se nakladatelů. Opět jsem se shodou okolností dostala do vydavatelství, kde mi jeden spolužák navrhl web s možností nahrávání a prodeje knih v elektronické podobě. Vzala jsem si odkaz a pustila to na chvíli z hlavy, než dodělám korektury a nakreslím si obálku. Pořád se mi do kreslení nechtělo, nevěděla jsem ani, co tam pořádně dát, ale jednoho dne se mi povedlo ji stvořit (asi nejhezčí věc, co jsem kdy nakreslila). Dodělala jsem korektury a teď je kniha už vlastně vydaná, jen mě čeká sepsat vhodnou anotaci a dát upozornění sem na blog. Bude to brzy :)

- Trik s kafem. Představte si kafe, že ho chcete přitáhnout... zkusila jsem to a narazila na automat s kafem a měla i peníze, ale protože kafe nepiju, nakonec jsem tuhle věc nepřijala a nekoupila si ho. Vždy je třeba přijímat.

- Pak tady jsou takové ty úplné drobnosti, jako že přijdu na zastávku a hned mi něco jede nebo mi někdo řekne, co zrovna potřebuji vědět, aniž bych se musela zeptat. A tak podobně. A je to úžasné :)

Takže pro ty, kteří by stáli o návod a nestačí jim kniha Tajemství...

1. Myslete na to, co chcete. Pomyslete na to, ale nedržte tu myšlenku křečovitě, nepřipomínejte si to pořád a hlavně si neříkejte, že to "přece musí vyjít a kde to je a proč to ještě není". V klidu. Berte to jako hru. Pomyslete na to, představte si to, prociťte vděčnost nebo radost nebo cokoli hezkého a nechte to být. Klidně na to zapomeňte.
2. Během dne, týdne, záleží na tom, jak "velké" přání to je dle vaší mysli (miliony za pár let, pokud vůbec, máte-li "chudé myšlení"... pak už je třeba zapracovat hlouběji na změnách, než jen přitahovat) se to objeví. Pak to musíte přijmout. Máte-li n to jídlo peníze, kupte si ho, nečekejte, že vám ho někdo dá zadarmo. To se může taky stát, ale využijte příležitost, kterou máte. Někdy k cíli vedou zcela nesouvisející možnosti... ale! dělejte jen to, co vás těší. Pokud máte z toho způsobu špatný pocit, nedělejte to tak. Ačkoli, je rozdíl mezi tím nechtít něco zaplatit kvůli tomu, že se cítíte chudí (to pak tu chudobu jen posilujete) a nejít na rande, když z toho máte vážně špatný pocit a nevíte proč. Někdy je těžko rozlišovat mezi intuicí a vnitřními špatnými vzorci. Ale hej, hlavu vzhůru, máte celý život na to, se to naučit.
3. Přijměte, konejte, užijte si, radujte se ze splněného přání, poděkujte! A když vám to naladění vydrží, začnou tyhle věci přicházet samy, bez nejmenší námahy. Je to o cviku, zvyku a víře :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ked21 Ked21 | 26. května 2014 v 2:41 | Reagovat

Tak pojďme myslet na něco, co pomůže nejen nám samotným, ale i situaci na celé Zemi :-)

2 Tammy Tammy | 26. května 2014 v 14:35 | Reagovat

[1]: To je moc dobrý nápad. Je fakt, že když hodně lidí myslí na stejnou věc, tak se povede, ale! když se všichni naučíme žít v souladu se sebou, přestaneme Zemi využívat a pomůže jí to. Všechno souvisí se vším :)

3 Keta Keta | Web | 2. července 2014 v 18:02 | Reagovat

No, musím uznat, že mě překvapuje, že se ti podařilo přitáhnout kafe, i když jsi ho ve skutečnosti nechtěla. Že bys ošálila vesmír? :D

4 Tammy Tammy | Web | 4. července 2014 v 17:45 | Reagovat

[3]: Chtěla, jen ne k vypití, ale k otestování tohohle. Vesmír se neptá na motivy :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama