Animefest

12. května 2014 v 19:20 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
V pátek Brno ožilo díky Animefestu. Cestou z praxe jsem se musela nacpat do tramvaje s bandou mladých lidí v nejrůznějších oděvech, které okopírovali ze svých oblíbených anime. Jsou okopírované, ok, beru na vědomí, ale i tak - bylo to úžasné!!! Jak je rok dlouhý jsem neviděla pohromadě tolik lidí v úžasných šatech, s takovým tím neotřelým stylem. Prostě jsem si to užívala. Už cestou na šalinu mi padla do oka dívka v šatech jako vystřižených z victorian lolita magazínu, přes ně s kabátkem a vlnkami ve vlasech, prostě chodící panenka. Některé kostýmy návštěvníků byly vyvedené do nejmenších detailů, zkrátka dokonalé. No vážně, proč tak lidé nechodí častěji? Proč se tahleta anime móda více nerozšíří i do běžných šatníků. Alespoň by se mohli inspirovat. Ne, nejsem zastánce růžových paruk a přeplácaných stylů (i když i takové jsou), ale prostě miluji originálnost a tak vůbec. Což mi připomíná, že dneska jsem navštívila svůj oblíbený obchod a přímo se zamilovala do jedné sukně. Byla tak krásná, jedinečná a prostě moje. Ach, kéžby jen ta cena byla nižší. Můžu si alespoň namlouvat, že sukně v mém stylu prostě má stejně vysokou hodnotu, jako já. Otázkou je, kdy mi někdo mou hodnotu vyplatí. Ale to už odbíhám od tématu.
Takže co vám měl dát tento článek, co že to vlastně miluji?

Miluji originalitu v oblékání.
Miluji, když má někdo svůj styl a ten k němu sedí.
Miluji, když mají lidé odvahu vyjít do ulic v šatech z jejich oblíbeného anime.
Miluji tu atmosféru, když spolu cizí lidé vtipkují. Nebo si obdivují šaty :D
A jestli jsem to ještě nezmínila... miluji, když šaty slouží jako sebevyjádření.
Ne jen něco na zakrytí. Ne něco, co vás zařadí do davu. Sebevyjádření.

Na Animefestu jsem nebyla (díky bohům, ta fronta před kasou byla šílená, jela jsem kolem výstaviště...), nejsem ten správný fanoušek, ale i tak se mě dotkl a zase jednou oživil můj malý svět. Malý? Při akcích, jako je tato, mám pocit, že Brno je celý můj svět. Oproti Ostravě to tam zkrátka žije, pořád jsou nějaké akce, pořád se něco děje. A to miluji. Miluji ten svůj malý velký svět, kde to žije, kde se lidé nebojí být originální a kde je co zažít a na co koukat. A miluji Brno.

To jen takové krátké okýnko z mého života, zatímco nálada psát jaksi chybí. Ale myslím, že přístí článek bude na téma: Miluji knihy! Protože s nimi teď trávím až nezdravě mnoho času.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Keta Keta | Web | 2. července 2014 v 17:55 | Reagovat

Cosplay je fascinující; kdyby nebylo internetu, ani by mě nenapadlo, že něco takového může existovat :D
To na mě takové věci nejsou. Můj styl je spíš "nestarat se ani v nejmenším, co na sebe hodím, jen aby to bylo pohodlné" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama