Leden 2014

Dej mi ránu, vždyť to chci

18. ledna 2014 v 12:37 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
Žijeme v době emancipace, ale přesto se pro ženy věci příliš nelepší. Nevěříte? Ano, je sice pravdou, že se mohou uplatnit téměř v jakémkoli zaměstnání, nosit kalhoty a volit, ale co se nezměnilo, je jejich nízké sebevědomí. Ženy se už od mládí učí, že jsou méněcenné. Může za to spousta věcí, ať už je to výchova v rodině nebo mediální masáž v televizi, ale hodně za to mohou i ženy samy. Milé dámy, řekněte mi, stojí vám to zato?

Vidím to kolem sebe každý den a nejsou to jen mindráky z nedokonalého vzhledu. Mám dvě spolubydlící a tak vím, o čem mluvím. Nejstrašnější mi přijde jejich hudební vkus. Patnáctileté slečny poslouchají rapperské idoly, jejichž texty na mě kupodivu nepůsobí povznášejícím dojmem. Někoho možná baví poslouchat, že jediným řešením mezilidského konfliktu je rozbít někomu hubu a všechny ženy jsou, slušně řečeno, prostitutky, ale obecně vzato je to hodně děsivé.

Nevím, jestli si toho všímáte, ale tyto slečny s velkým nadšením opakují po svém idolu věty jako: "Podvedla tě? No tak jí flákni, víš, že si to zaslouží…" Ale jistě, ony jsou v tom nevinně, vždyť to tak prostě chodí. Muž smí mít žen, kolik chce, zatímco ubohá žena je po třetím vztahu ihned pomlouvána coby šlapka. Čtenáři smí milostivě ignorovat fakt, že zmiňované pomluvy šíří v prvé řadě závistivé ženy. A tohle jsou prosím budoucí matky. Jak svým synům předají úctu k ženám, když ji ani ony samy k sobě a ostatním nemají? Divíte se, proč je tolik domácího násilí a znásilnění? Stačí si poslechnout texty, které slečny tak ochotně opakují. Vždyť ony si o to přímo říkají…