Chtěla jsem sílu a dostala překážky, aby mě posílily

16. července 2013 v 20:43 | Tammy |  Duchovní cesta
Kdo z nás by si někdy nepřál být silný, odvážný a sebejistý? Jsou to kvality, které ulehčují život, řeknete si. Nehodlám to nijak vyvracet. To, co bych vyvrátila je, že se s tímhle člověk rodí. Hloupost. Možná někteří, ale nikomu není odepřeno získat odvahu, sebejistotu nebo vnitřní sílu v životě až později. Jenomže s těmito věcmi je to tak, že jsou vlastně takový... vedlejší produkt nízkého sebevědomí, zbabělosti a slabosti. Jak je to možné?

To se má tak. Odvážný není ten, kdo se nebojí, ale ten, kdo strach překoná. Jakmile ho jednou překonáte, příště je to snažší. Čím víc strachů překonáte, čím víc překážek zdoláte, tím odvážnější, silnější a sebejistější jste. Jiná cesta není. Takže nezbývá než skočit do vody a plavat. Můžete začít u menších skutků a vypracovat se postupně nebo když jste odhodlanější, začít rovnou "plavat v hloubce". Když se bojíte oslovit holku, běžte nějakou oslovit. Když se bojíte učit plavat, jděte do vody. Když se bojíte výšek, vylezte na rozhlednu. Když se bojíte říct svůj názor, udělejte to. Žádná jednodušší cesta prostě není. Nejlépe je udělat to ještě předtím, než o tom začnete přemýšlet a děsit se následků. Takto už jsem to musela sama udělat mockrát. Ostatně, málokdy šířím věci, které nemám ověřené. Kdysi jsem se bála seznamovat, bála jsem se lidí, bála jsem se být sama sebou, bála jsem se výšek a selhání a spousty věcí a doteď se některých pořád bojím. Jako jehel a bolesti. Dneska jsem byla na tetování. Kdysi by mě to ani nenapadlo, ze strachu. Teď jsem cítila předem jen lehkou nervozitu a ještě rozptylovala kamarádku, která se trochu bála i za mě. A jakmile to máte jednou za sebou, vždycky nakonec zjistíte, že jste se báli zbytečně. Protože mozek si pamatuje tyhle zkušenosti, časem prostě musí i on pochopit, že se není čeho bát. Jen mu musíte ty zkušenosti dopřát.

Takže jestli si někdy říkáte: Kdybych měl/a víc odvahy/síly/sebedůvěry tak bych...

Zapomeňte na to a zachovejte se tak, jako byste už tu sebedůvěru, sílu nebo odvahu měli. Čím víc strachů překonáte, tím odvážnější budete. Čím více překážek zdoláte, tím silnější budete. Čím víckrát uděláte něco, co jste si mysleli, že nedokážete, tím schopnější si budete připadat. A tak to prostě je. Proto jděte za svými sny, i když k tomu nemáte odvahu. Jen na cestě za svými sny ji totiž získáte. Ona k vám nikdy nepříjde sama. A pak už dokážete cokoli.

Vždycky jsem si v duchu naříkala, že jsem skoro dokonalá kozorožka, jen ta vytrvalost mi chybí. Skoro při první překážce se vzdávám. Pak jsem zjistila, že i tu vytrvalost si musím vybudovat. Teď už bych neřekla, že jsem na tom špatně. Jsem sakra hrdá kozorožka! A možná i proto to tetování... symbolu kozoroha. Až se pro něco příště zase rozhodnu, půjdu za tím stejně vytrvale a trpělivě, jako pro to tetování. Dotáhnu to do konce. Dosáhnu toho. Už jsem silná.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mika Mika | Web | 19. července 2013 v 16:13 | Reagovat

Úžasný článek.Užasný blog..!!!

2 Keta Keta | Web | 21. července 2013 v 17:58 | Reagovat

Ano, musím o sobě hrdě prohlásit, že tohle jsem se naučila :-) Čas od času to prostě udělám, otevřu pusu a ozvu se, i když jindy mlčím, nebo vstanu a jdu k tabuli, i když bych se radši zabořila do židle. Musím prostě vyrazit, rychle, aby mě strach nestihl chytit... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama