Teal Scott: 10 tipů pro úspěšný vztah

15. června 2013 v 16:53 | Tammy |  Mezilidské vztahy
V dnešní době se na internetu vynořuje stále více a více různých duchovních vůdců, pomocníků, pracovníků světla a tak podobně. Mnoho z nich šíří zajímavé a užitečné myšlenky a pomáhá ostatním a za všechny takové jsem nesmírně ráda a vždy se ráda i něco přiučím. Jedním z nich je Teal Scott. Pokud zapátráte třeba na youtube, najdete tam její videa s českými titulky a získáte lepší představu o tom, co je tato žena zač a co šíří. Mně třeba zaujalo její vyprávění o vztazích, které je v písemné podobě pod tímto odkazem. Obvykle nekopíruji a píšu články sama, ale tento si myslím zkopírovat zaslouží. Dám vám sem alespoň krátký výňatek, pod odkazem najdete všechny body rozespané.Ahoj všichni!
Vztahy jsou středobodem růstu. Jsou to ty nejkontrastnější životní zkušenosti. Přináší nám jak to největší štěstí, tak to největší utrpení. Jsou prostředkem k našemu osobnímu rozvoji. A proto se v rámci vztahů musíme naučit přijímat změnu. Protože jakýkoli osobní vývoj znamená změnu. A tak pokud chceme mít harmonické vztahy, musíme se naučit vyvíjet společně namísto každý zvlášť.
Připravila jsem pro vás detailní seznam těch nejdůležitějších klíčů či tipů pro harmonizaci. Můžete ho nazvat tipy pro "úspěšný" vztah, bez ohledu na to, jestli je to vztah romantický nebo platonický.

1) Budujte bezpodmínečnou lásku, nikoli pouto

2) Rozvíjejte lásku k sobě sama

3) Objevte své obavy spojené se vztahy a nechejte je odejít

4) O všem otevřeně komunikujte

5) Najděte společnou řeč

6) Zbavte se své konkrétní představy o tom, s kým přesně chcete budovat vztah

7) Začněte rozeznávat a uzdravovat své "milostné reinkarnace"

8) Pokuste se změnit rozhodnutí, která jste udělali na základě svých zkušeností, stejně jako i chování, které z nich vyplývá

9) Říkejte si o to, co chcete a co potřebujete

10) Projevujte lidem lásku každý den tím, že jim poskytenete tzv. 3 P

1) Pozornost
Najděte si způsob, jak každý den dát svým milovaným chvíli své plné pozornosti.
2) Přítulnost
Denně si najděte chvilku na projev náklonnosti.
3) Pochvala
Udělejte si každý den čas na to vyjádřit slovy svůj vděk nebo jiné ocenění.
Tato 3 P jsou cestou ke každodennímu naplňování vztahů láskou. Pokud pro vás tyto projevy lásky nejsou přirozené, potom si zkuste určit nějaký náhodný interval a nastavte si budík tak, aby vám podle něj během dne zvonil. Až zazvoní, projděte si tato 3 P a vyberte si na jejich základě něco, co byste mohli udělat, abyste tím člověku a nebo lidem ve svém životě vyjádřili lásku. Pošlete jim třeba smsku nebo vejděte do pokoje, kde je váš partner a pohlaťe ho/jí nebo ho/jí polibte. Nebo mu/jí napiště milostný dopis, kupte mu/jí dárek. Ať už je to cokoli, ujistěte se, že to během dne opravdu děláte. Protože vztahy vyhasínají právě tehdy, když tyhle věci dělat přestaneme!
Když pracujeme 24 hodin denně a nikdy tak nejsme spolu, nikdy se nenaučíme říkat druhému, jak moc ho máme rádi, protože předpokládáme, že to prostě ví… A všechny tyhle věci naše vztahy podkopávají. Je jedno, jestli jste manželé 40 let, prostě je na čase jít a svou ženu nebo svého muže obejmout. A kvůli tomu, co jsem teď říkala, je důležité znát 5 jazyků lásky.
Muž jménem Gary Chapman léta pracoval jako manželský poradce a chtěl zjistit, díky čemu vlastně vztahy fungují. A tak začal studovat lidskou interakci a zjistil, že bez ohledu na to z jakého jste kontinentu, jaké jste rasy, že zkrátka my jako lidé máme 5 základních způsobů projevů lásky.
A ty jsou následující:
1) Slova ujištění
2) Fyzický kontakt
3) Skutky a služby
4) Kvalitně strávený společný čas
5) Dárky
Ideálně bychom měli hovořit všemi těmito jazyky. Vlastně už na svět přicházíme s tím, že je všechny umíme. Ale jak vyrůstáme, tak se učíme, který způsob projevu lásky je více a méně vhodný. Všichni také přicházíme s jedním primárním jazykem lásky, což znamená, že jeden ze způsobů jejího pociťování i dávání je pro nás nejsilnější. Např. můj způsob je dávat dárky.
Celá myšlenka je ta, že pokud s někým chcete mít spokojený vztah, potom musíte zjistit, jaký je jeho/její primární jazyk lásky a přizpůsobit se mu. Musíte se ten jazyk naučit. A já s tímhle naprosto souhlasím. K člověku, se kterým máte vztah, ať už partnerský nebo přátelský, musíte hovořit jeho jazykem. Je to mnohem jednodušší, než očekávat od druhých, že vystoupí ze své vlastní řeči lásky a začnou mluvit tou vaší. Jak jsem řekla, všichni se můžeme naučit všech 5 jazyků a to je ideální.
Ale zároveň je v pořádku požádat druhého, aby vám projevoval lásku způsobem, který je pro vás nejdůležitější a nejsrozumitelnější. Takže zjistěte, jaký je vás jazyk lásky a všímejte si lidí ve svém životě. Vysledujte, jak nejčastěji přijímají lásku. Protože možná že se jim ji snažíte projevit v rámci vlastního jazyka, kterému oni ale vůbec nerozumí.
Proto třeba taky Blake, toho všichni znáte, žijeme spolu…Blakeův jazyk lásky jsou skutky a služby. Takže během dne ho zastihnete, jak pořád něco dělá. Myje nádobí, na něčem pracuje… A já jsem si dlouho myslela, že mě nemá rád. Byla jsem z toho špatná. Proč? Protože já jazyku skutků a služeb vůbec nerozumím! Mytí nádobí je pro mě něco, co se zkrátka udělat musí. Takže pokud někdo uklízí, tak pro mě to není projev lásky, ale prostě povinnost. Proto jsem to, že Blake se mi snaží dávat lásku každičký den, úplně přehlédla!
A tak jsem ho naučila hovořit mým jazykem lásky, pochopila jsem, že ten jeho jde skrze služby a díky tomu dnes vidím, že náš vztah je jeden z nejláskyplnějších, které mám. Změny, které vám porozumění jazykům lásky přinese, jsou úžasné. A co víc, začnete zjišťovat, že i vaši nejhorší nepřátelé se vám vlastně snaží nějak provejit lásku. Jenomže to dělají způsobem, který zatím neumíte přijímat.
Slibuji vám, že všechny tyto jednoduché kroky povedou k zásadní změně ve vašem životě. Dokáží proměnit opravdu složité vztahy, v nichž zrovna není mnoho lásky, ve vztahy rozkvétající a takové, které budou prospívat vám i vašemu růstu.
Takže nakonec bych chtěla poděkovat já vám za vaši lásku, podporu a pozornost. Moc mi to pomáhá a chci, abyste věděli, že vás mám všechny ráda.
Mějte se hezky
Teal Scott
- See more at: http://www.novazem.info/teal-scott-10-tipu-pro-uspesny-vztah/#sthash.7CUxUaEY.dpuf
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 :D :D | 17. června 2013 v 19:23 | Reagovat

:D:D

2 Keta Keta | Web | 23. června 2013 v 12:37 | Reagovat

Tak tohle pustuje do věcí, co si musím někdy pořádně prostudovat :-D

3 Tammy Tammy | Web | 23. června 2013 v 19:03 | Reagovat

[2]: Co můžeš udělat dnes... xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama