12 věcí, které byste měli být schopni o sobě říct

30. června 2013 v 15:12 | Tammy |  Sebepoznání
Našla jsem nádherný článěk a prostě se o něj s vámi musím podělit. Jako by bohové chtěli, abych ho našla a předala dál, anglicky nemluvícím čechům. Je v tom hodně pravdy a naštěstí to nebylo na překládání ani nijak těžké, dohromady jsem si musela vyhledat asi 10-15 slovíček., což nezabralo dlouho.


12 věcí, které byste měli být schopni o sobě říct


Pokud dokážeš přečíst každý z nadpisů a myslet to upřímně, víš, že jsi na správné cestě. (A když to nedokážeš, alespoň víš, na čem ještě zapracovat.)

1. Řídím se svým srdcem a intuicí

Nenech se do ničeho tlačit svými problémy. Nech se vést svými sny. Žij život, který chceš žít. Buď osobou, na kterou si vzpomeneš i za pár let. Dělej rozhodnutí a jednej podle nich. Dělej chyby, spadni a vstaň znovu. I kdybys spadl tisíckrát, alespoň nemusíš přemýšlet o tom, co mohlo být. Alespoň budeš ve svém srdci vědět, že jsi pro své sny udělal všechno, co jsi mohl.
Každý z nás má ve svém srdci plamen, který pro něco hoří. Je naší zodpovědností najít ho a udržovat. Je to tvůj život a je krátký. Nedovol ostatním hasit tvůj plamen. Zkus co chceš zkusit. Běž, kam chceš jít. Následuj svou vlastní intuici. Sni s otevřenýma očima, dokud nebudeš zcela přesně vědět, jaký pocit je mít to, co chceš. Pak udělej každý den alespoň jednu věc, abys to uskutečnil.

A když se snažíš dosáhnout svých cílů, můžeš cestou narazit na pár hodně nepříjemných zklamání. Nenech se zastrašit, cesta ke tvým snům nemusí být zrovna snadná. Smýšlej o těchto zklamáních jako o výzvách - testech vytrvalosti a odvahy. Na konci cesty často litujeme mnohem více toho, co jsme neudělali, než toho, co jsme udělali.


2. Jsem na sebe hrdý.

Jsi svým vlastním nejlepším přítelem a svým největším kritikem. Bez ohledu na názor ostatních, na konci dne ten jediný odraz, který na tebe zíra ze zrcadla, je tvůj. Přijmi na sobě všechno. VŠECHNO. Ty jsi ty a to od začátku až do konce - žádné omluvy, žádná lítost.
Lidé, kteří jsou na sebe hrdí, mají sklony k tomu mít v životě své vášně, cítí se spokojení a jdou ostatním příkladem. Vyžaduje to představit si osobu, kterou se chceš stát a udělat to nejlepší, co dokážeš, aby ses vyvíjel. Být hrdý není vychloubání se tím, jak skvělý jsi, je to spíš tiché přesvědčení, že máš svou velkou cenu. Není to o tom myslet si, že jsi perfektní - protože nikdo není - ale že si zasloužíš být milován a příjimán. Jediné co musíš udělat je být sami sebou a žít příběh, který nikdo jiný žít nemůže - ten tvůj vlastní jedinečný příběh tvého vlastního života. Buď hrdý, buď sebejistý, nikdy nevíš, kdo se na tebe díval a přál si být tebou.3. Měním věci k lepšímu.

Chovej se, jako bys mohl měnit svět. Protože tak to je.
Je pravda, že všichni žijeme, abychom sloužili? Že pomocí ostatním naplňujeme svůj osud? Odpověď je prosté "ano". Když uděláte pozitivní změnu v něčím životě, uděláte také pozitivní změnu ve svém životě. Udělej něco, co je větší než ty - co ostatním pomůže mít se lépe nebo alespoň méně trpět. Nejdi jediný, ale jsi někdo. Nemůžeš udělat vše, ale můžeš udělat alespoň něco. Usměj se a užívej si fakt, že můžeš přinést změnu - takovou, kterou si nejlépe budeš vždycky pamatovat.


4. Jsem šťastný a vděčný.

Štěstí je uvnitř tebe, ve způsobu, jakým uvažuješ. Jak vidíš sebe a svůj svět, to jsou tvé vědomé volby a návyky. Úhel pohledu jakým se rozhodneš na všechno nahlížet určuje jaký máš pocit ze sebe a všeho, co se kolem tebe děje.
Být vděčným tě vždycky udělá šťastným. Jestli ti připadá těžké být za cokoli vděčný, posaď se, zavři oči a pomalu se zhluboka nadechni a buď vděčný za kyslík. Každé tvé nadechnutí probíhá současně s posledním vydechnutím někoho jiného.


5. Vyvíjím se do lepší verze sebe sama.

Judy Garland jednou řekla: "Vždy buď tou nejlepší verzí sebe radši než druhou nejlepší verzí někoho jiného." Žijte podle tohoto citátu. Není nic jako žití v kůži někoho jiného. Jediná kůže, ve které můžeš být, je ta tvá. Když nejsi sám sebou, doopravdy ani nežiješ - sotva existuješ. Pamatuj, snaha být někým jiným je plýtvání osobou, kterou jsi. Obejmi tu jedinečnost uvnitř sebe, která má nápady, silné stránky a krásu, jako nikdo jiný. Buď tou osobou, kterou víš, že jsi - nejlepší verzí sebe sama - za svých podmínek. Pořád se vyvíjej, starej se o své tělo a zdraví a obklopuj se pozitivními věcmi. Staň se tou nejlepší verzí sama sebe.


6. Využívám svůj čas smysluplně.

Čas je tou nejcennější jednotkou v životě. Najdi si čas na to, na čem dnes záleží. Skutečně buď tady a teď, najdi v životě nadšení, prohlédni si svět a cestuj nebo se jen podívej na ten kousek světa, který je zrovna teď kolem tebe, buď se skvělými lidmi, dělej skvělé věci, jez skvělé jídlo a užívej si drobných potěšení života. Pamatuj, tvůj čas není bezcenný, ale je volný. Nemůžeš ho vlastnit, ale můžeš ho využít. Můžeš ho nějak strávit, ale ne držet. Jakmile ho jednou ztratíš, už se nevrátí. Opravdu máš jen krátkou chvíli k žití. Tak nech své sny, aby přerostly tvé obavy a tvé činy, aby přehlušily tvá slova. Využij svůj čas smysluplně!


7. Jsem k sobě upřímný.

Buď upřímný ohledně toho, co je správné, stejně tak jako ohledně toho, co musí projít změnou. Buď upřímný v tom kým chceš být a čeho chceš dosáhnout. Buď upřímný v každém apsektu svého života. Pokaždé, protože jsi jedinou osobou, na kterou se budeš moci vždycky spolehnout. Prozkoumej svou duši, abys věděl, kdo skutečně jsi. Jakmile to jednou uděláš, budeš mít lepší porozumění pro to kde teď jsi a jak ses tam dostal a budeš lépe vybavený pro zjištění kam chceš jít dál a jak se tam dostat.


8. Jsem hodný na ty, na kterých mi záleží.

V lidských vztazích není vzdálenost určená v mílích, ale v náklonnosti. Dva lidé mohou být hned vedle sebe, přesto míle vzdálení. Takže neignoruj někoho, koho máš rád, protože nedostatek zájmu bolí víc než zlá slova. Zůstaň v kontaktu s lidmi pro tebe důležitými. Ne z povinnosti, ale protože si zaslouží speciální zacházení. Kdy naposled jsi řekl své rodině a přátelům, že je máš rád? Pouhé strávení trochy času s někým, na kom ti záleží, ukazuje, že je natolik důležitý že sis vybral - ze všech těch věcí na svém nabitém rozvrhu - najít si čas právě pro něj. Mluv s nimi. Naslouchej jim. Rozuměj jim. Často jsou to naše činy, ne slova, která opravdu mluví o tom, co naše srdce cítí k jiným.


9. Vím, jaké je cítit bezpodmínečnou lásku.

Ať už je vaše láska určená dítěti, milenci nebo jinému členu rodiny, poznej ten pocit, když jen miluješ a nechceš nic na oplátku - to je to, co se skrývá ve významu bezdpomínečné lásky. Žít skrz bezdpomínečnou lásku je úžasné dobrodružství které rozzáří to právé jádro naší osobnosti a osvítí naši cestu potěšením. Tato láska je dynamická a silná energie která nás pronese nejtěžšími časy. Láska je nádherná a nepředvídatelná. Začíná u nás, protože bez sebelásky nemůžeme vědět, jak pravá láska vypadá. Když milujeme bezpodmínečně, dovolujeme tomu pocitu aby se v nás tvořil a pak ho můžeme sdílet se všemi a vším kolem sebe. Když miluješ bezpodmínečně, není to proto, že milovaná osoba je dokonalá, ale protože ses naučil vidět nedokonalou osobu jako dokonalou (pozn.překl. Připadá ti dokonalá i se všemi svými chybami, přesně taková, jaká je).


10. Odpustil jsem těm, kteří mě kdysi zranili.

Všichni jsme byli raněni jinou osobou, ať už to bylo kdykoli - nezachovali se k nám hezky, byla zlomena důvěra, srdce byla raněna. A i když je tato bolest normální, někdy zůstává až příliš dlouho. Prožíváme ji znovu a znovu, dovolujeme ostatním zadarmo bydlet v naší hlavě a je pro nás těžké to nechat být. Zloba je plýtvání pocity, zatímco bychom mohli být šťastní. Nutí nás přehlížet krásu v životě jak přichází. Odpustit znamená pustit vězně z vězení a zjistit, že vězněm jsi byl ty. (pozn. překl. Už z českého kořene od-pustit je vidět, že na tom je něco pravdy...)


11. Plně zodpovídám za svůj život.

Vlastni svá rozhodnutí a chyby a buď ochotný učinit nezbytné kroky aby ses přes ně přenesl. Buď převezmeš zodpovědnost za svůj život, anebo to udělá někdo jiný. A až to udělají, staneš se otrokem jejich nápadů a snů místo toho, abys byl pionýrem vlastních. Jsi jediný kdo dokáže přímo řídit svůj život. A ne, nebude to vždy jednoduché. Každá osoba má před sebou hromádku obtíží, ale ty musíš převezmout zodpovědnost za svou situaci a překonat tyto obtíže. Pokud se rozhodneš to neudělat, vybíráš si vlastně nežít.


12. Ničeho nelituji.

Tohle je jen jednoduché vyústění předchozí jedenáctky...
Následuj své sdrce. Buď k sobe upřímný. Dělej, co tě dělá šťastným. Buď s tím, kdo u tebe vyčaruje úsměv. Směj se tak moc, jako dýcháš. Žij tak dlouho, jak dobře žiješ. Řekni, co musí být řečeno. Nabídni pomocnou ruku, když můžeš. Oceňuj všechno, co máš. Usmívej se. Oslavuj svá malá vítězství. Uč se ze svých chyb. Uvědom si, že všechno jsou jen životní lekce v přestrojení. Odpoustěj. A nech být věci, které nemůžeš ovlivnit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Keta Keta | Web | 6. července 2013 v 19:38 | Reagovat

"Neignoruj někoho, koho máš rád, protože nedostatek zájmu bolí víc než zlá slova." - Ouvej, budu na sobě muset zapracovat :D Proč nemůžu dát jiným najevou svou lásku nějak... potichu, bez mluvení? :D

2 Tammy Tammy | Web | 6. července 2013 v 20:13 | Reagovat

[1]: Protože by to nepochopili :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama