Vše, co potřebujete vědět

26. ledna 2013 v 14:36 | Tammy |  Duchovní cesta
1. Nikdy nejste sami

Nezáleží na tom, jak moc sami se cítíte. Nezáleží na tom, jestli máte pocit, že se k vám lidé chovají špatně a nespravedlivě. Nezáleží dokonce ani na tom, jak se k lidem chováte vy. A přesto nejste nikdy sami. Vždycky jste milováni. Vždycky na vás někomu záleží. A ten "někdo" je váš stražný anděl. Je s vámi neustále, 24 hod denně. Vy jste tím jediným, kolem čeho se točí jeho svět. Je tady jen a pouze pro vás a bezmezně vás miluje. Ať už vás trápí cokoli, věřte tomu, že on vás vyslechne. Bez předsudků, bez odsuzování. Vyslechne vás se vší láskou a pochopením, se kterým je stvořen. A protože andělé jsou bytosti tvořené láskou, má jí opravdu, ale opravdu mnoho. Nemá žádná omezení ani podmínky. Můžete mít pocit, že jste veskrze zlí a váš anděl stejně bude s vámi. Bude slabý, to ano. Ale neopustí vás. Nezáleží na tom, že v něj nevěříte. Nezáleží na tom, že ho neslyšíte. On se vždy snaží vám pomoci, ze všech svých sil. Posílá vám znamení, pomáhá na vaší cestě a šeptá do ucha slova povzbuzení. A když s ním přecejen začnete komunikovat, bude nezměrně šťastný - že vám může ještě účiněji pomáhat.
2. Nebe je tu pro vás

Kdykoli požádáte o pomoc, ať už modlitbou nebo jen vyšlete k nebesům větu či myšlenku, dostanete ji. Nebe udělá všechno pro to, aby vám bylo vyhověno. Možná zázraky odháníte svou vlastní nevírou a nedůvěrou. To ale neznamená, že by andělé nedělali vše pro to, aby jste i přes to dostali své odpovědi.
Nikdy je neobtěžujete, to si zapamatujte. Archanděl Michael ani žádný jiný nemá žádné lepší věci na práci než vám pomoci. Neplatí pro ně zákony času a prostoru, mohou pomáhat všem lidem na světě zároveň, když budou požádáni. Nenárokují si žádný čas na oddech ani dovolenou, nepotřebují to. Jsou tady pro vás. Možná pochybujete, možná jejich pomoc přehlížíte a žijete radši v přesvědčení, že neexistují. I tak tady jsou pro vás a čekají na to, až je požádáte o pomoc.


3. Vše má svůj čas

Nic nelze uspěchat. Příležitosti jsou jako dveře - některé si zavíráte svou nedůvěrou, svými vnitřními bloky. Jiné jsou zavřené zkrátka proto, že nepřišla ta správná chvíle. Nesnažte se je násilím otevřít, nepovede se vám to. Zbytečně plýtváte energií. Počkejte na vhodný čas. Nepředbíhejte, jinak přeskočíte něco důležitého a výsledek nebude tak dobrý, jak by měl a mohl být. Vaše intuice vás upozorní, až správná chvíle nadejde. Andělé vám pošlou zanemní. Musíte se jen dívat kolem sebe. Sami vycítíte, kdy máte konat a kdy jen čekat, odpočívat, sbírat síly... a nebo se pro tu chvíli zaměřit na něco jiného.


4. Intuice je nejlepší rádce

Má ji každý, aniž by si toho vůbec musel být vědom. Naše intuice je nejdokonalejší smysl. Dokáže nahlédnout do minulost i budoucnosti, sdělí nám, jaké jsou věci právě teď. Upozorní na to, co přehlížíme, co si odmítáme připustit. Varuje, radí a učí. Intuice je něco stejně úžasného jako tajemného a to především proto, že jsme si odvykli tomu jí naslouchat. Děti se řídí intuicí. Jak jinak by přežili ve světě, o kterém skoro nic neví? Jistě, dospělí je neustále hlídají, protože intuici svých dětí nevěří. Učí je spoustu pouček, aby děti začaly pohlížet na svět skrz lupu rozumu a zkušenosti. To dospělí dělají... a zírají do té lupy tak usilovně, že hlásek intuici zcela přeslechnou nebo označí za výmysl. Hlásek intuice je postupně tak slabý, že ho lze velmi snadno přeslechnout. Jenomže narozdíl od lupy, intuice hranice nemá. Vidí i to, co je za okrajem. Vidí věci, kterým by rozum nevěřil. Ze začátku je těžké řídit se tím slaboučkým hláskem, ale jakmile začneme více naslouchat a méně hledět do zvětšeného skla (zkresleného zaoblením, poškozením a znečištěním) otevřže se nám celý nový svět vnímání. Intuice vždy ví, co je pro nás nejlepší. Snad i proto, že skrz ni promlouvají andělé.


5. Vnitřní díte v každém z nás

V každém z nás žije dítě. Možná je umlčené, týrané a chováme se k němu stejně špatně, jako často k sobě, ale je tam. Dítě, které nezapomíná na to, jak je důležité se bavit a hrát si. Hledět na svět s úžasem a dělat věci s lehkostí. Dělat to, co nás těší a co máme rádi. Být trochu sobečtí, radovat se, odpočívat a snít. Protože sny jsou to, z čeho tvoříme cíle a bez snů by nebylo ani cílů ani výsledků. Život by se zastavil. A tohle dítě také touží po lásce. Je to ta naše dětská část, která postupem času skončila odstrčená někam do pozadí. Všechny křivdy v ní zůstávají, všechny bolesti dětství. Nevidíme ji, ale přesto nás stále ještě ovlivňuje. Křičeli na nás, spílali nám, omezovali nás, odpírali nám lásku a bezpečí. Téměř každý zná ty situace - hádky rodičů, posměch vrstevníků, podceňování.
To nejde. To nedokážeš. Podívej se na sebe. Jsi jen hloupé děcko. Jsi nešikovný. Nic neumíš. Nebreč. Neotravuj. Běž si hrát. Nemám na tebe čas. Nezlob. Nechoď nikam. Nesahej na to. Ne, ne, ne!
To malé dítě bylo tak dlouho omezováno a odstrkováno, až jsme se to naučili dělat také. Opakujeme slova našich rodičů nejprve svému vnitřnímu dítěti - tedy i sami sobě - a pak i svým dětem. Zkuste pro jednou udělat to, co vaše vnitřní dítě chce. Dovolte si hrát. Řekněte si, že se máte rádi. Udělejte si na sebe čas. Věřte si. Vylečte to malé raněné dítě tak, že mu budete naslouchat a budete se k němu chovat tak hezky, jak si zaslouží. Mlátit bezbranné dítě připadá většině lidí příšerné. Ale to své vnitřní psychicky týráte a mlátíte pořád. V čem je to jiné?


6. Strach

Strach nás omezuje a existuje jen od toho, abychom ho překonávali a tak se stávali silnějšími. Kdykoli máte obavy, přestaňte naslouchat strachu a věřte - sami sobě, bohu, bohům, andělům, svému vyššímu já... ale hlavně v něco věřte. Věřte, že strach překonáte, že vše dokážete, i když vám tvrdí opak. Důvěra v sama sebe je velice důležitá, pokud se chcete v životě někam posunout. Zbavte se pout strachu tak, že požádáte anděly, aby vám je sejmuli. Nenechte se svázat. Máte dost síly na to žít tak, jak si přejete. Žádejte a příjmejte. Zasloužíte si všechno dobré, co k vám přichází.


7. Následujte hlas svého srdce

Když něco milujete, je to pro vás zkrátka to pravé. Nedejte na zlé jazyky, které tvrdí, že jsou vaše touhy pošetilé. To jen vy víte, co je pro vás dobré. Vy víte, co vám působí radost. Tím se řiďte ne výzkumy pravděpodobnosti. Bavte se, poslouchejte hudbu, tančete, kreslete, tvořte. Lidská tvořivost je jednou z nejúžasnějších věcí a je smutné, že si společnost vymýšlí omezení a proč něco nejde, když mají všichni tak obrovský potenciál dokázat, že všechno jde. Věnujte pozornost svým myšlenkám, nápadům a inspiraci, která k vám přichází. Věřte jim. Vykročte - stačí udělat jeden malý krok a další část cesty se před vámi odhalí sama.


8. Odpuštění

Nemusíte se dál stýkat s lidmi, kteří vám ublížili, jen proto, že jste jim odpustili. Nemusíte se tvářit, jako že schvalujete cizí skutek, i když je opak pravdou. Jen v sobě nenoste zášť. Nevracejte se k minulosti, nesnažte se pomstít. Berte každou ránu jako ponaučení. Poděkujte za něj. A jděte dál - bez zloby v srdci.


9. Láska a vztahy

Každý si zaslouží být milován. Každý si zaslouží naplňující vztah, ve kterém bude respektován a milován přesně takový, jaký je. Opravdu může existovat vztah, ve kterém oba partneři najdou porozumění a spojenectví, přátelství i vášeň, bezpečí i vzrušení a vůbec člověka, který je dokonale doplňuje a dokonce kráčí stejnou duchovní cestou. Jsou dvojice duší, které se dokonale doplňují a byly spojeny ještě před narozením, ale ne vždy se potkají. Mohou projít spousty životů a nesetkat se. Touto dobou se však čím dál více partnerských duší (či dvojpaprsků) vtěluje ve stejnou dobu, aby mohly být spolu. Ze začátku jim však život hází pomyslné klacky pod nohy. Ještě nejsou připraveny. Mnoho lidí svou spřízněnou duši stále nenachází a místo toho zažívá jen samou bolest a zklamání. Všechny tyto "nedokonalé vztahy" jsou od toho, aby se lidé poučili. Musí zvládnout určité lekce, než konečně nalezou tu vysněnou lásku. Někdo se nedočká. A někdo ano. Mezitím se potkáváme s různými lidmi, scházíme a rozcházíme. Každý v našem životě v něm má svou úlohu. Přitáhli jsme si ho svými myšlenkami, ať už vědomě či nevědomě. Přišel, protože jsme ho v tu chvíli potřebovali a až potřeba nebude, zase odejde. Nemá smysl truchlit nad rozpadlými mezilidskými vztahy. Někde na nás čeká někdo další, kdo nám poslouží lépe, koho potřebujeme a kdo potřebuje nás. Na tomto vzájemném užitku jsou založeny všechny vztahy. Dostáváme lekce, které nás posilují, dostáváme rady a dostáváme víru a pomoc.


10. Tělo je chrám duše

A proto je důležité o něj pečovat. Jezte zdravé, nezávadné potraviny. Věnujte se pohybu, třeba druhu sportu, který vás bude těšit. Odhánějte chmurné myšlenky, starosti přenechejte andělům a věřte, že se vše vyřeší. Více času travte v přírodě. Buďte co nejvíc na čerstvém vzduchu. Vyhnete se mnoha nepříjemný nemocem, které by vás zpomalovaly. Když se necítíte tělesně dobře, strádáte i duševně - a naopak. Je důležité, aby jste se starali o svou duši i tělo stejně dobře.


11. Důvěřujte svému pravému já

Jste úžasní, jste jedineční, jste dokonalí přesně takoví, jací jste a přesto se skrýváte - za masky, za strach, za lži a naučené destruktivní vzorce. Ta usmívající se tvář, kterou nastavujete ostatním, zatímco vevnitř pláčete - to nejste vy. Slova, která říkáte, ale nesouhlasíte s nimi - to také nejste vy. Strach, který necháte rozhodovat za vás - to nejste vy. Jen vy máte vládu nad svým životem, tak proč ji předáváte strachu, osudu či společnosti? To vy jste středem svého světa. A není to maska, kterou ukazujete ostatním. Přetvářka vás šťastnými neudělá. Proč nevěříte tomu, že by vás lidé měli rádi i kdyby jste se chovali tak, jak se cítíte, ne tak, jak okolí očekává? Vaše emoce, vaše názory a myšlenky, vaše sny, cíle, přesvědčení - vaše skutečné já, to je opravdu důležité. Chcete žít ve strachu z toho, že vaše maska jednou spadne, lidé zjistí, že jste někdo jiný a pak odejdou? A neodejdou proto, že by vaše skutečné já bylo špatné. Odejdou proto, že k vám ve skutečnosti nepatřili. Patřili k té masce, ne k vám. Když si dovolíte ukázat kdo opravdu jste, příjdou k vám jiní lidé. Lidé, kteří se budou cítit dobře ve vaší společnosti. Jen vaší. A už se nebudete mít čeho bát, protože nebude maska, která by mohla spadnout. Budete to vy. Nejprve však musíte překonat strach z odmítnutí těch nesprávných lidí, aby si k vám našli cestu ti správní - a už jste se nikdy znovu bát nemuseli.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Keta Keta | Web | 27. ledna 2013 v 15:48 | Reagovat

Kéž by existoval způsob, jak tohle sdělit všem lidem... :)

2 Tammy Tammy | Web | 27. ledna 2013 v 19:21 | Reagovat

[1]: A jak je přinutit tomu i uvěřit :-D

3 bigbiz bigbiz | Web | 6. února 2013 v 16:29 | Reagovat

Ano, přesně tak. Je to výborný článek a podepisuji se pod každé slovo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama