Říše pozemských andělů,1.část

1. května 2012 v 23:13 | přeložila Tammy |  Pohádky a další milé počtení

Říše pozemských andělů - Doreen Virtue

- více informací pro vtělené anděly, elementály, moudré a další služebníky světla.

6. kapitola

(ostatní kapitoly jsou v knize Pozemští andělé, která v češtině již vyšla, pozn. překl.)


Promíchané říše a míšenci:

Mystičtí andělé, Rytíři, Leprikóni a Mořští lidé


Během mých certifikačních programů jsem poznala do hloubky mnoho říší. Požádala jsem posluchače, aby se setkali s členy své říše. Ti, kteří si nebyli jistí svou říší, byli navedeni, aby se zkusili připojit ke každé z říší a zjistili, ve které se cítí nejlépe. Lidé okamžitě vycítí, jestli patří do skupiny. Někteří posluchači cítili, že patří do dvou skupin duší. Například, několik se jich nemohlo rozhodnout, jestli patří mezi Vtělené anděly nebo Zasvěcence. Myslela jsem si, že tedy musí být duše, které přeskakují z jedné skupiny do druhé, takže jsem je poslala mezi Skokany.

Kupodivu, když byl můj syn Chase vedoucím registrace pro mé certifikační programy ve spojených státech, měli jsme mezi skupinami vždycky vysoké procento elementálů. Nikdy jsem se neptala na počty elementálů, dokud nepřišla duchovní poradkyně Betsy Brown a nepřevzala Chaseovo místo. Najednou se energie našich kurzů andělské terapie naprosto změnila.

Hned na prvním kurzu, který vedla se našlo 50 lidí, kteří se nemohli zařadit ani do jedné ze skupin! Všichni měli stejný problém: Patřili z poloviny do říše vtělených andělů a z poloviny do říše zasvěcených. Vlastně jsme ve skupině neměli žádné elementály, zatímco dříve jsme vždycky měli bandu hlučných víl a skřítků. Nová říše byla objevena tak snadno!

Noví studenti byli míšenci, které jsme prostě nazvali "Mystičtí andělé", přesně jako byla Betsy Brown. Pochopila jsem, že předchozí množství elementálů odráželo Chaseovu vlastní příslušnost k říši elementálů. Prostě jako by se přitahovali navzájem.


Mystičtí andělé


Když se podíváš do očí mystického anděla,
vidíš soucit.

Jak jsem zmiňovala výše, mystičtí andělé jsou poloviční andělé a poloviční zasvěcenci. Mystičtí andělé sdílejí většinu charakteristiky vtělených andělů - jsou milující, ochotní a starostliví. Jelikož doteď prožili na Zemi mnoho životů jako vtělení andělé, jsou také podráždění a zahořklí. Možná klejí, pijí alkohol a hrají hazardní hry... i tak jsou ale pořád anděly. Mystičtí andělé chápou pravidla, protože se jim hnusí chaos. Stejně jako vtělení andělé se budou pořád omlouvat. Jen říkají "omlouvám se" prostě proto, že je to rychlá cesta k urovnání sporu a ne proto, že by se cítili provinile.

Mají těžce vydobytou moudrost, kterou získali z mnoha životů strávených pomáháním v příkopech válek a konfliktů. I přesto, že to všechno viděli, stalé věří v božství lidskosti. Mystičtí andělé se nestydí před publikem tak, jako vtělení andělé. Se svým dědictvím zasvěcených dokážou být skvělými učiteli, lektory, mluvčími a pořadateli workshopů. Rádi učí ostatní léčit a žít šťastnější život.

Mystičtí andělé se nebojí poznat temnější stránky života. Jasně vidí projevy ega za lidskými dramaty. Zaměření a jazyk mystických andělů jsou o něco temnější a přízemnější než jejich andělských příbuzných (ti nechtějí vědět vůbec nic o temnotě a problémech).

Jeden mystický anděl popsal svou říši takto: "Rádi používáme jak andělské karty, tak tarotové karty. Jsme vševědoucí léčitelé. Protože v předchozích životech jsme byli často zavražděni, často se bojíme vystoupit ze své spirituální ulity. Ale když to uděláme, letíme rychle a vysoko, abychom splnili svůj cíl."


Rytíři - paladinové

Existence této říše byla odhalena mým synem Grantem. Jak si možná vzpomínáte, Grant byl tím, kdo mi poukázal na existenci říše Zasvěcených. Po tom, co jsme vymezili tuto říši, Grant zjistil, že patří do podkategorie Zasvěcených - k rytířům. Nicméně, tento výraz nebyl přesný, protože vyjadřuje čisté válečníky. Dva z této říše pak navrhli výraz Paladin. Paladin, vyslovován pal-AH-den je název svatého rytíře nebo rytíře, který využívá magii a je na tažení ve jménu dobroty, ušlechtilosti a povinnosti.

Historičtí paladini byli čarodějové, kteří sesílali kouzla pro splnění svých úkolů. Rytíři-paladinové sdílí mnoho kvalit s mystickými anděly, proto, že jsou také poloviční Andělé a z poloviny Zasvěcení. Mystičtí andělé ukazují svou andělskou stránku skrz léčení druhých pomocí jejich energie i vědomostí. Rytíři-paladinové reprezentují ochrannou stránku andělů.

Mystičtí andělé vyjadřují léčivou sílu archanděla Rafaela, zatímco paladinové Michaelovu moc vládnout mečem. Rytři jsou správci pořádku a ochránci pravdy, svatých tajemství a bezbranných. Jsou důvěryhodní, dokáží zachovat tajemství (ovšem pokud by vyzrazení tajemství nepomohlo spravedlnosti) a přehnaně nápomocní milovaným i podivínům.

Paladini se cítí nepříjemně ve společnosti, s výjímkou toho, když jsou tématem jejich osobní zájmy. Jsou galantní a slušní a také spolehliví a neústupní, pokud jsou ohroženy jejich hodnoty. Rytíři odmítají kompromisy, pokud jde o dobré mravy. Pamatujte na to, že vtělení andělé (z kterých jsou Rytíři "namícháni") respektují autority, řád a pravidla - obzvlášť, pokud s nimi souhlasí.

Členové této říše působili jako Templáři, Rytíři kulatého stolu, jedni z dvanácti chansons de geste ze středověké legendy nebo strážci veleknězů, velekněžek, svatých a mudrců. Rytíři tíhnou k tomu mít statná a svalnatá těla. Stojí rovně a s hrdostí, která nemá nic společného s egem. Jejich pohled je intenzivní a soustředěný jako u velmi ostražitých bodyguardů. Nic jim neunikne.

Jsou celoživotně fascinování rytíři, zbrojemi, příběhy o Rytířích kulatého stolu, dracích a turnajích. Milují filmy, hry a knihy pojednávající o válečných strategiích, soubojích s meči a spasení duše. Mezi slavné Rytíře patří Johanka z Arku, král Artuš, král David a sir Lancelot.

Mnozí Paladini pracují u policie, ochranky a v ozbrojených službách, což jsou vlastně moderní verze rytířských řádů. Také se často zapojují nebo alespoň čtou o spirituálních společenstvích, jako jsou Svobodní zednáři, Templáři a Rosikruciáni. V dnešní době jsou Rytíři obvykle nuceni plnit sólové úkoly k naplnění svého osudu. Místo poslouchání rozkazu králů musí dnešní Rytíři poslouchat své svědomí, takže připojení se k armádě nebo policii může překážet svobodě následování jejich vnitřního vedení nebo může překážet vedení samotnému.

Paladini mají také své protějšky ve východních zemích v Samurajích a Šaolinských mniších, kteří se zaměřují navíc na práci s dechem, držení těla, disciplínu a moudrost. Jsou to jejich kroky na cestě k uspořádání svého života. Rytíři jsou skvělí aktivisté a advokáti, kteří vynikají v kauzách, ve které věří. Daří se jim v oblastech práva, politiky, rétoriky, koučování, různých hnutí a vedení organizací. Rytíři, kteří jsou indigovými dětmi (generace přirozeně citlivých rozených vůdců a vizionářů) mohou být velkými a inspirativními vůdci. Vtělení draci jsou podkategorií této říše.Leprikóni


Když pomyslíme na leprikóny na mysli nám vytane malý mužíček v zeleném oblečku. Nicméně, Leprikónská říše vtělených zahrnuje pestrou směsici tělesných tvarů, velikostí a způsobů oblékání. Mezi leprikóny jsou jak muži tak ženy a mnoho členů této říše opravdu vypadá jako přerostlí leprikóni. Tato říše je od ostatních odlišná spíš vnitřně, než navenek.

Leprikóni jsou z poloviny Moudří a z polovini Vtělení elementálové. Mají moudrost, která pochází ze spousty životů na Zemi, přízemní rozumný přístup k životu, hluboké spojení s přírodou a škodolibý smysl pro humor.


V prvním okamžiku, když hledíte Leprikónovi do očí,

má vážný intenzivní pohled moudrého učitele,

ačkoli v dalším okamžiku uvidíte darebácký pohled

sedmiletého chystajícího se k nějaké lumpárně.


Abyste pochopili leprikóní říši, podívejte se do jejich historie. Jedni z původních obyvatel Irska byli nazýváni Tuatha de Daanas, což znamená "Děti bohyně Dany" nebo "Danin lid". Dana byla keltská bohyně stvořitelka. Tuathas využívali magických schopností pro změnu podoby a cestování v čase a v některých kruzích byli považováni za polobohy. Bojovali za udržení Irska, ale nakonec byli poraženi nájezdnými Galy. Místo toho, aby opustili svůj ostrov, změnili svou podobu do jiné dimenze a staly se leprikóny. Dnes stále obývají Irsko, ale jsou viditelní jen pro ty, kteří otevřou svá srdce a mysl.

Takže pracovníci světla z říše leprikónů jsou poloviční Moudří a poloviční Elementálové. Vlastní dávné vědomosti o magii, léčení a projevují se jako moudří z jiných kultur. S elementály sdílejí interdimenzionální život s napojením na přírodu.

Tito členové říše leprikónů se projevují kvalitami obou - Moudrých i Elementálů. Kolísají mezi chováním vážných učitelů a hlučných šašků. Jednu chvíli vás poučují a v další vás zlechtají. Ikdyž na leprikóny pomýšlíme jako na rudovousé malé mužíčky s panděrem a v zeleném oblečku, členové říše leprikónů mohou vypadat jako nádherní modelové, ale hodně z nich bude mít alespoň stopu leprikónského vzhledu, ať už půjde o sklony k nošení zelených triček, nazrzlé vlasy, zdravě červenou pleť nebo nafouklé bříško.

Leprikóni se stávají zábavnými učiteli, kteří udržují u svých studentů fascinaci a zájem. Jsou skvělými vypravěči, přesto jejich příběhy vždy zahrnují důležité zprávy. Tak dlouho, jak vydržíte snášet jejich měnící se nálady a příležitostné flirtování budou leprikóni skvělými přáteli a romantickými partnery. Jedno je jisté - s členy této říše se nikdy nebudete nudit!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Keta Keta | Web | 5. května 2012 v 14:14 | Reagovat

To je nějaká kniha, která neexistuje v českém originále? Jak to vlastně překládáš? Máš knihu položenou vedle počítače a píšeš do wordu překlad? :D

2 Tammy Tammy | Web | 5. května 2012 v 17:57 | Reagovat

[1]: Já ji koupenou v papírové formě nemám, ani se tu v čr neprodává.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama