Dopis víl lidem

25. května 2012 v 14:22 | Tammy |  Příroda a ekologie
Milí lidé,

je na čase, abyste si vyslechli nás, kteří se staráme o tuto zemi, i když nás většina z vás nevidí, ani nevěří v naši existenci. Jsme tady a vidíme vše, co děláte. Vám, nejvyšším bytostem, byla dána moc dohlížet nad tímto světem, zvelebovat ho, starat se o něj a vládnout mu s moudrostí, která od vás byla očekávána. Kdysi dávno jste tento úkol plnili. Časem ale vaše touhy zvítězily nad moudrostí a začali jste svůj domov bezohledně ničit, abyste z něj vytěžili co nejvíce. Země vám vždy dala vše, co jste potřebovali, ale vám to nestačilo. Jak jen jsme mohli bojovat proti nenasytnosti těch, kteří nás měli chránit? Zvířata měla být vašimi společníky, působit vám radost a když už byla později lovena, vždy jen tak, jak to bylo v přírodě běžné mezi zvířaty samotnými. Dostali jste psy a kočky, kteří vás považovali za svou rodinu a byli neustále s vámi. A zase vám to nestačilo. Zneužili jste jejich důvěry... a kam to došlo? Nyní žije mnoho zvířat v neustálém utrpení, jsou odtržení od své domoviny a za celý život nevidí víc než mříže klecí a místo trávy zalité sluncem požívají stejně mrtvou potravu, jakou nutíte sobě. Přesto se na vás zvířata nemohou zlobit, nebyla k tomu uzpůsobena. Nikdo z celé přírody nebyl, ale i tak známe strach a smutek a nezbývá nám, než se podřídit a snažit se k vám alespoň promluvit s nadějí, že se začnete chovat lépe.

Myslíte si, že když budete bezohledně ničit bohaté přírodní zdroje a sami sebe navzájem, tak vám to přinese štěstí? Nepřinese. Jste součástí této planety stejně, jako všechno ostatní a když chřadne ona, budete chřadnout také. Vše nedobré, co jste vykonali, se vám vrátí zpátky, ač tomu možná zatím nevěříte. Znečištěný vzduch dýcháte vy. Špinavou vodu pijete vy. Chemikáliemi, kterými zamořujete zemi a potravu pro všechny bytosti, ničíte i svá těla. Cokoli uděláte Zemi uškodí i vám. A nejen to, všechny přírodní katastrofy, těžké nemoci a neštěstí jste si způsobili sami svou nezodpovědností. Vesmír nechtěl, abyste trpěli, to jste si vybrali vy sami. Ač jsme věřili ve vaši moudrost a sílu, pořád má tato planeta pojistky, které vám mají dát vědět, že jdete špatným směrem. Nechceme vám vyhrožovat, jen potřebujete slyšet pravdu.

Žádné jiné bytosti nedokáží tuto situaci změnit, vše je jen na vás. Ani sto víl nesvede svými myšlenkami tolik, jako jeden člověk. Několik z nás jsme poslali k vám, žijí v lidských tělech a snaží se pomáhat, jak jen to jde. Ale to nestačí. Je třeba, aby začali na změně pracovat lidé. Každý z vás je bohem, každý jednotlivec, dospělý i dítě, je zodpovědný za planetu na které žije. Je zbytečné se vymlouvat, protože tento fakt nelze nijak vyvrátit. Můžete jej pouze nadále ignorovat a nést následky. Toto všechno vám říkáme proto, že ve vás stále máme hlubokou důvěru a věříme v to, že se na Zemi vrátí ztracená harmonie. Sníme o společnosti, ve které lidé pečují o zvířata, rosltiny i své duše a příroda jim naoplátku poskytuje vše dobré, zdravé a potřebné, přesně tak, jak je to přirozené. Víme, že je to možné.

Je toho ještě tolik, co je potřeba říct, například upozornit na to, že stejně zle jako k přírodě se chováte k sobě navzájem a že vaše svoboda je ve vašich rukou stejně, jako vaše zdraví a spokojenost. To už ale ve svých srdcích víte, jen si musíte vzpomenout. Máte obrovskou moc, věřte tomu. My budeme nadále věřit ve vás. Nezklamte nás, prosím.


Za všechny víly, dryády, elfy, skřítky i další jemnohmotné bytosti,
stejně tak za přírodu, zvířata, rostliny, řeky i kameny a vše ostatní na Zemi -
Neri, Severka, Naren, Tija, Maja, Taniel a další.


Sdílet pouze v plném znění a se zdrojem, prosím.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eloran Arroway Eloran Arroway | Web | 26. května 2012 v 11:48 | Reagovat

Podmořská škola Fellthien zahájila zápis pro Odinos a Arylos! Přihlaš se i ty! Počet míst je omezen!

PS: Omlouvám se za reklamu, která se netýká článku, ale píši převážně povídkářům, jelikož chci vytvořit kvalitní hru s kvalitními hráči.

2 Keta Keta | Web | 28. května 2012 v 19:06 | Reagovat

...ale já jsem vážně jenom malá stydlivá holka, kterou nikdo neposlouchá, a která se nikam nedostane, aby měnila svět.
Ta výmluva funguje, ne? :D

3 Tammy Tammy | Web | 28. května 2012 v 20:02 | Reagovat

[2]: Ne, to víš, že nefunguje. Měnit svět můžeš i tím, že mluvíš s lidmi okolo sebe. A i malá stydlivá holka v sobě může najít odvahu. Kdo myslíš, že jsem byla já?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama