Změny

11. března 2012 v 22:39 | Tammy |  Mé deníkové zápisky
Poslední dny se v mém životě mění pár věcí a já už si tak nějak zvykla vás obeznamovat s podstatnějšími věcmi, které zrovna zažívám. Zvlášť, když jsou v tom zapleteni andělé, Severka aspol. :)
Tak tedy...


Jíst jinak? Hmm

Přicházela ke mně různá znamení, od andělských karet, samotných andělů i mého těla. Už delší dobu vím, že je čas na změny, ale pořád jsem se nějak nemohla odhodlat. A teď ten čas přišel. Nejdříve jsem měla už delší dobu se táhnoucí problémy se žaludkem a trávicí soustavou obecně. Žádné prokazatelné nemoci, ale to, jak mi bylo pořád špatně už začínalo být divné. Navíc už hrozně dlouhou dobu chci trochu změnit stravovací návyky, jen jsem doma nechtěla dělat dusno. Vadí mi ta všemožná svinstva v potravinách, ale mávla jsem nad tím vždycky rukou s tím, že nic moc lepšího stejně neseženu. Byla jsem dost pohodlná. A pak se žaludek vzbouřil zase, tak, že jsem na dva dny odpadla a mně došlo, že takhle už dál ne.
Vytáhla jsem si takovou kartu s tím, že je na čase začít jíst kvalitnější potraviny a máme pžoádat anděly s tím, aby nám pomohli. Tak jsem to udělala... a začala jsem si hledat jídlo, které má v sobě méně svinstev. Stejně jsem měla kvůli tomu žaludku dva dny takovou menší dietu, přišlo mi to jako dobrý start - teď nebo nikdy.
Takže jsem skončila se sladkým (což pro mě, která každý den snědla čokoládu nebo balík piškotů se želém je něco nepředstavitelného). Ne, že bych chtěla hubnout, ale protože je to nadopované látkami o kterých škoda mluvit. A dále - žádná Perla, žádný mazací sýr, žádné dresinky s GMO surovinami.
Neříkám, že je to jednoduché, taková výrazná změna během jednoho dne. Utěšuju se tím, že stejně se zas tak moc neomezuju. Příjdu jen o sladké, rohlík si dám s pomazánkovým máslem, no, to je toho. Akorát ten dresink mi fakt chyběl, můj oblíbený zeleninový salát byl bez něj zcela o ničem a olivový olej není nic pro mě. Takže tak, když to shrnu, večer jsem byla ráda za ten rohlík s tím máslem. Je to výborný způsob jak se naučit vážit si maličkostí :D
Naštěstí mě celý den podporuje Kazmiel, říká mi, že to přece není tak hrozné, najdu si nějakou náhradu, vlastně jím pořád skoro stejně, pořád chodím do školy na normální obědy a občas si můžu dopřát i něco horšího. Navíc je to moje rozhodnutí, je jen na mně, jak moc se toho budu držet. Ale já jsem celkem tvrdohlavá. Není to za s ak velká změna, kdepak, a bez čokolády se přece obejdu... ale znáte to - to se mu to mluví, když vůbec neví, jaké je to mít tělo! :D

Bardské řemeslo...

Už strašně dlouho bylo mým hlavním cílem zjistit, jaký je můj životní cíl :D A konečně jsem to dokázala! Opět ke mně přicházela znamení, nejdřív skrz hudbu, mou druhou nejoblíbenější věc na světě. Poslouchala jsem poslední dobou samé písničky, které byly spíš takové středověce laděné a mezi nimi krásnou The bard´s song nebo třeba Skalds and Shadows. Snad ani nemusím zmiňovat, že miluji zpěv a notovala jsem si je ještě tak týden :D Ale co je podstatnější... Náhodou jsem zabrousila na stránky druidismu. Vždycky mě zajímala nejvíc přírodní magie a druidství mi bylo takové sympatické, takže jsem se tam na chvíli zdržela, ikdyž byly v angličtině. Ke všemu tam zase bylo to slovo bard, které jsem znala jen z fantasy her pod významem "potulný středověký umělec". Tak jsem si klikla a začala si číst o tom, kdo jsou mezi druidy.
A všechno do sebe začalo dokonale zapadat. Odjakživa mám ráda staré pověsti, historii, přírodu, přírodní magii a tak podobně. A především umění - zpěv, psaní básní, písní, příběhů, herectví i tanec. Nesmím zapomenout ani na cestování. Najednou jsem na to koukala doslova s otevřenou pusou a říkala si: Jak jsem mohla být tak slepá? Proč mi to nedošlo dřív?
V čem jiném bych dokázala spojit svou lásku k přírodě, příběhům a hudbě? Promlouvat k lidem, snažit se je poučit a pomoci jim aby našli sami sebe a vrátili se ke kořenům, předkům, přírodě? A také jim ukázat, že je jen správné, aby se bavili, zpívali a odpočívali. Došlo mi, že jsem doma.
Po tolika letech hledání... a přitom to vždycky bylo jen kousek ode mě.
Tak, co to tedy znamená?
Hodlám si nastudovat víc o druidismu. Chodit víc do přírody a budovat konečně pořádný vztah ke své matiče Zemi (a že už to mám sakra dlouho v plánu). Pořídit si kytaru a naučit se na ni hrát. Fajn, radši bych loutnu, ale tu taky neseženete všude. A budu dál skládat písničky, básničky a psát a vymýšlet příběhy. Ano, existují bardi, kteří k lidem už promlouvají, třeba skrz knihy. Ale já se chci vrátit k tomu původnímu pojetí bardského řemesla, chodit mezi lidi a hrát tam. Nejsem někdo, kdo je zvyklý být středem pozornosti, ale na to si holt musím zvyknout.
Cítím se mnohem lépe než kdy dřív. Jsem šťastná. Netrápí mě co bdue dál, protože konečně zmizela ta hustá mlha a já našla svou cestu. Na ničem jiném nezáleží. Všechno ostatní je teď už jen hra. Tak se uvidí, co bude dál.

Jinak...
... momentálně mám týden volno, jarní prázdniny, takže si je hodlám trochu užít. Je krásně, takže budu chodit ven. Teda potom, co uvařím oběd :D A jinak... však se uvidí. Požádala jsem andílky a víly aby mi se všemi těmi změnami pomohli... a ti mě v tom nenechají :) Taky musím ještě během asi tří dnů dopsat práci na téma "Já". Znáte mě, tak víte, že toho o sobě umím říct strašně moc, ale jak to mám dát dohromady, aby to mělo hlavu a patu, bylo tam jen to, co tam má být a abych zvládla vynechat všechno o své "nenormálnosti" a pořád to bylo o mně? Já vím, asi jsem moc velký detailista... ale nemůžu si nějak pomoct. Navíc když ani nejsem ucelená bytost dávající smysl :D
Jo a začala jsem si psát deník. Vždycky jsem si myslela, že to je pitomost, ale pochopila jsem, že pro někoho jako jsem já to žádná pitomost není. Můžu svoje myšlenky, citáty, úryvky písní, co mi zní v hlavě jen tak hodit na papír. Vyliju je ze své hlavy a navíc to nikdo nebude číst. Za pár let se na to podívám a uvidím, na co jsem zrovna myslela v tom či onom věku. Především co se týče toho, co nevykládám každému, ale nai přátelům a ani vám.

A to by snad bylo všechno. Kruciš, nějak jsem to přehnala :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jabka miu ans :D jabka miu ans :D | 12. března 2012 v 21:19 | Reagovat

zdravá strava.. taky bych měla omezit sladký.. :D ale co žaludek je okej a jako koule teda rozhodně nejsem takže dobrý ,ale hodně štěstí ,já bych salát bez dresingu nepřežila :D
to bardské řemeslo je zajímavé.. :) moc dobrý způsob jak ty všechny tvoje záliby využít :) já když by mi to šlo sem písničkář ,ale jakože nejde tak kytarka není moc používaná :D
takže hodně štěstí v obojím :)

2 Tammy Tammy | Web | 13. března 2012 v 0:54 | Reagovat

[1]: Já jsem hubená, ale stačí mi slyšet, co je v tom všechno za svinstva a je mi špatně. :-D Jinak díky. No a já ani na nic hrát neumím, ale prostě se budu snažit. Nemůžeš to hned vzdát ;-)

3 jabka miu ans :D jabka miu ans :D | 13. března 2012 v 15:44 | Reagovat

[2]:jo to jo.. jednou jsme ze srandy četly s kámoškama složení jogurtů a našly jsme si aj párky a fakt jsou v tom hrozný svinstva.. od tý doby jsem párek nepozřela :D
tak přesně tak nesmí se to vzdát :D

4 Keta Keta | Web | 17. března 2012 v 13:02 | Reagovat

To je úžasné! Jsem ráda, že jsi objevila svou cestu :-)

5 Tammy Tammy | Web | 17. března 2012 v 17:33 | Reagovat

[3]: Jogurt je dobrej Choceňský :D Párky už taky nejím xD

[4]: Dík :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama