Únor 2012

Každý má nějaký sen

28. února 2012 v 15:11 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
Jsou sny, které se zdají nesplnitelné, ale to neznamená, že nestojí zato se o jejich splnění alespoň pokusit. Pokud něco opravdu z hloubi duše chcete, po něčem toužíte (ať už být slavný, procestovat svět, potkat velkou lásku nebo jen mít nejlepší sbírku motýlů) může se vám to splnit. Ani já tomu někdy nedokážu věřit. Říkám si: Všechno se dá splnit a já se jen vymlouvám. Nemám víru a odvahu, ale chtěla bych ji mít. A pak si říkám, že když má někdo talent, nic není nemožné. Na to jsem si vzpoměla při zhlédnutí videa níže. Každý jsme v něčem dobří, ale cokdyž sníme o něčem, co nám nejde? Dokáže to vynahradit snaha a dřina? Dokáže být třeba slavný malíř někdo, kdo umí nakreslit sotva domeček? Většina by asi řekla, že ne. Ale copak i my netalentovaní nemáme právo na to, mít sny? Na to, aby se nám splnily???
Možná je klíčem nechtít jejich splnění jen pro sebe, ale pro pomoc někomu... něčemu. A nebo je to stejně marné?

Na to jsem myslela, když jsem se dívala na toto: http://www.youtube.com/watch?v=VSrAJsWvEIc

Humor jako z necyklopedie, aneb o druzích chlapů

25. února 2012 v 11:55 | Tammy |  Zábava, vtipy
Rovnou upozorňuji, že obsah článku není myšlen vážně, je to takový článek psaný s vélikým nadhledem a pokud nemáte smysl pro humor a nechápete slova "nadhled", "vtip" nebo "nadsázka", rozhodně toto nečtěte. Také nečtěte, pokud jste přesvědčeni, že každý zdejší článek musí být vážný a seriózní :))

Ostatní pomůcky

25. února 2012 v 11:24 | Tammy
Jak vidíte, už je tady únor a já přitom sotva napsala dost na leden. Nějak nestíhám, nevadí, doplním to potom. Zatím jsem tady s první částí pomůcek. Byalo o nich už napsáno hodně, no, tentokrát si přečtete trochu informací z mého pohledu. A někteří z vás možná i nových, no přece nejste všichni až tak sečtělí ;) Výrobu knihy stínů už tady mám, možná ještě něco doplním, pak na to kouknu, a hůlky rozeberu až někdy... později.

Jak vytvořit rozcestník

8. února 2012 v 21:53 | Tammy |  Kreativní nápady
Rozcestník lze vytvořit více metodami, ale já používám jen jednu, ke které potřebujete volitelné menu. Na to už tady návod mám :)

Jako první si vytvoříte článek rozcestníku. Když budete třeba chtít vytvořit rozcestník pro rubriku "moje tvorba", vytvoříte si třeba rozcestník "Moje tvorba - rozcestník". Jednoduché, ne?

Do článku s rozcestníkem si opět můžete dát co chcete - třeba obrázek nebo video nebo jakoukoliv blbost co vás napadne, hlavní jsou ale odkazy. Takže si tam jednoduše vytvoříte odkazy na rubriky, např. "Kresby", "Povídky" a "Básně". Pokud potřebujete hypertextový odkaz na rubriku a nevíte jak na to, opět je více způsobů. Buď si v seznamu zveřejněných článků kliknete na nějaký, který se nachází v rubrice z rozcestníku, pak kliknete na odkaz na samotnou rubriku a ten zkopírujete nebo pokud máte odkaz na rubriku v menu, není co řešit. Třetí (a asi poslední) metoda, o které vím je, že si tam jako odkaz uvedete http://vas-blog.blog.cz/rubrika/vase-rubrika Pochopitelně doplníte místo mého textu odkaz na váš blog a rubriku, vše bez diakritiky a pokud má název rubriky více slov prostě mezi ně dáte -.

Když už jste si tedy vytvořili rozcestník s odkazy, jednoduše ho zveřejněte. V další záložce si otevřete váš blog, klikněte na článek s rozcestníkem, zkopírujte adresu toho článku a pak už snadno změníte/vytvoříte odkaz ve volitelném menu přímo na článek s rozcestníkem, místo na samotnou rubriku.

Není to tak složité, ne? :)

Ještě pokud nemáte volitelné menu - stačí si vytvořit speciálně jednu rubriku, do které dáte článek s rozcestníkem a žádný jiný. Ostatní rubriky, na které budete mít v rozcestníku odkazy skryjete v Nastavení/Rubriky/Upravit rubriku/Zobrazovat - Nikdy.