Leden 2012

Jak si vytvořit volitelné menu

27. ledna 2012 v 18:08 | Tammy |  Kreativní nápady
Někteří blogeři-začátečníci mají občas problém s věcmi, které jsou pro mě a nás ostatní zkušenější samozřejmostí. A tak jsem se rozhodla, že přidám pár návodů, které těmto začátečníkům práci s blogem usnadní. Jako první mě napadlo volitelné menu, protože souvisí s designem i třeba rozcestníky (alespoň já je dělám přes volitelné menu), takže je to takový základ co znát. Dále bych se někdy podívala ještě na ty rozcestníky, design (to bude trochu obsáhlejší), jak si udělat banner nebo klikací obrázek atd. Prostě co mě napadne :)

Poraď mi...

1. ledna 2012 v 13:07 | Tammy |  Mé duchovní zážitky
Když jsem šla dnes ráno spát, nemohla jsem usnout. Dala jsem si sluchátka do uší, poslouchala hudbu a hodně přemýšlela. Nevěděla jsem jistě, kterým směrem se dát a přepadly mě pochybnosti a tak jsem požádala... universum nebo bohy nebo já vlastně ani nevím koho, aby mi poradil. Měla jsem takový zvláštní pocit, že mám natáhnout jednu ruku - jak jsem ležela na zádech prostě nahoru nad sebe, s vytaženým ukazováčkem a nechat ji tak, jako bych se chtěla dotýkat oblohy. A pořád jsem přemýšlela a prosila a asi jsem vůbec neposlouchala. A pak se moje ruka z ničeho nic pohnula, aniž bych to zařídila já. Opsala kruh a pak začala sama od sebe něco psát. Neovládala jsem ji, jen cítila, jak se hýbe a snažila se odhadnout, co píše. A pak jsem se ptala.
No a jelikož se to blbě četlo, navíc to bylo jaksi zrcadlově, prostě jsem si pomyslela: Takhle to nejde. Odpovídej ano ne. Ano bude kruh a ne čára.
A ptala jsem se tedy dál a po každé otázce jsem si zakázala přemýšlení jestli ano nebo ne a nechala "ruku" odpovídat tak, jak jsme se dohodli. Dozvěděla jsem se pár důležitých věcí a pomohlo mi to, jen vám neřeknu, na co jsem se ptala :)
Tak vidíte, automatické psaní a automatické kreslení asi není jediný způsob. Vyzkoušejte automatické psaní do vzduchu :D
Ale teď vážně, co chci opravdu říct je, že nezáleží na tom, co děláte a jestli jste slepí a úplně natvrdlí :D Když požádáte o pomoc, vždycky ji dostanete a když požádáte o odpovědi, a máte je dostat, příjdou k vám. Znamení vás budou třeba bombardovat stále, dokud si jich nevšimnete. Ale universum, bůh, bohové, andělé, říkejte tomu jak chcete, jsou pořád s námi a dohlížejí na nás a chtějí nám pomoct. Jen musíme sami také pomoc chtít. Nebojte se požádat, i kdyby to byla nějaká maličkost.

Rok 2012 je konečně tady

1. ledna 2012 v 12:56 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
A je tady rok 2012, který jsme všichni očekávali - nkteří s radostí, jiní s obavami a naprostá většina tento rok vždycky brala jen za další obyčejný rok. Zatím vše nasvědčuje tomu, že nebude obyčejný, ikdyž tak obyčejně začal. Jen další nudný Silvestr s pár hádkami, jako obvykle. Ale přesto vidím tento rok optimisticky.