Ztracené dítě?! Jen jedno z mnoha

16. března 2011 v 16:33 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
Už mě to štve a otravuje. Ne proto, že bych to té holce přála, ale proto, že ne všichni mají takové štěstí. Připadá mi to jako ironie a výsměch.
O kom mluvíme? No ano, Anička. Ztratí se jedna holka a celý stát se může zbláznit. Policie se najednou snaží, tisíce cizích lidí vyjadřují podporu...měsíce se snaží v marné naději.
A mě by zajímalo, proč?
Proč se najednou tak zajímají? Ztrácí se více dětí, dětí, které už nikdy nikdo nespatří. Dětí, o které se nikdo nestará, jejichž případ založí do složky "nevyřešen" a nechají zavát prachem.
Ptám se - co udělali oni rodiče, že se najednou všichni tolik snaží? Nesledovala jsem to, tak nevím, jestli to prostě vytáhli na do médií a ztropili humbuk. Pravděpodobně měli peníze a tak si všechno zařídili. Těm, co peníze nemají, nikdo takové divadlo nezahraje, nepublikuje jim nic v televizi ani nehledá.

Je to smutné. Je smutné, že někdo má podporu a pomoc a někdo ne. Je to nespravedlivé a ubohé.
Ztrácejí se a umírají tisíce lidí a dětí. Zemřou při velké autonehodě, spáchají sebevraždu, protože neunesou tenhle svět nebo je někdo chladnokrevně zavraždí. Pokud vraha chytí, je všude v televizi. Pokud ne, samozřejmě, že se tím policie chlubit nebude. A ty oběti?
Ani jméno, ani fotka, ani slovo, ani řádka, jenom věta: "Při tragické nehodě zemřelo 10 lidí."

Když zemře jeden člověk, je to tragédie. Když stovka, je to statistika.
Jak kruté, cynické a... pravdivé.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Keta Keta | Web | 18. března 2011 v 14:56 | Reagovat

Ten citát (nebo co to je :D) znám a souhlasím - je úžasně pravdivý.

2 Chris Chris | 20. března 2011 v 19:08 | Reagovat

Ohm, ty mi úplně mluvíš z duše! Ale zkus to říct někde ve společnosti, nařknou tě ze zlomyslnosti, morbidnosti a napomenou tě že v takových chvílích se nežertuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama