Černá je tma, která vládne mému srdci

27. září 2010 v 11:16 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
Víte, celý tenhle článek je tady jenom proto, abych objasnila svůj vztah k černé, tmě a noci. Pravdivě řečeno: Je tady jenom proto, že chci.
Zas tě zklamu Keto :DSpousta lidí nechápe, co mě na té černé pořád přitahuje. Že by mě přitahovala smrt? Možná, ale pro mě není černá barvou smrti a trápení. Černá pro mě znamená tmu a noc. Tma je věc, ke které jsem měla vždycky zvláštní vztah. Milovala jsem ji i nenáviděla zároveň. Když jsem byla ještě malá holčička, bála jsem se spousty věcí a tma byla právě jedna z nich. Ale byl to zvláštní strach. Když jsem byla sama a přišla noc, ani světla ji nezahnala a já umírala strachy. Nebála jsem se tmy jako takové, ale toho, co by v ní mohlo číhat. Ve tmě, říkala jsem si, se schovávají příšery, duchové a všechno, co mi chce ublížit. A až budu velká, už na mě nebudou moct. Maminky se přece bojí. Když byli rodiče doma, ve vedlejší místnosti, zhasla jsem v obýváku a hrála si. Byly to dokonce nejšťastnější okamžiky mého dětství. Byla jsem sama a tma byla kolem mě. Ale najednou nebyla zlá a nepřátelská. Byla to měkká peřina, která mě skryla před zraky ostatních, před tímto světem. Když byla zapnutá televize, tančila jsem v tom kruhu světla, který vrhala a představovala si, že jsem víla, která tančí v noci na lesním paloučku :D Skákala jsem po nábytku a hrála si na lesní srnku. A nebo jsem zkoušela létat, když jsem stále věřila, že všechno je možné. Ve tmě jsem mohla snít své sny.

Celé roky jsem si myslela, že tak do těch ejdenácti, než sjem začala objevovat jemnohmotný svět jsem byla skoro slepá. Ale pravdou je, že nikdy předtím sjem nemusela přemýšlet nad tím, co je pravda a co ne. Sny byly mou součástí a já nebyla tak zkažená tímto světem jako jsem dnes. Na hranici dvou světů... znamená to, že jsem napůl člověk a napůl víla. Část mého já je zvyklá žít v tomto světě a nedokáže si představit, že by mohla být jinde. A ta druhá část tu první nechápe a nechápe ani tento svět. Říkáte, že je to tou pubertou? Já si říkám: Kéžby. Jednou by to totiž skončilo a já bych byla šťastná. A nebo čekají, že jako dospělá zapomenu na svůj druhý domov? Nikdy.

Ale zpátky ke tmě :-) Časem dkyž sjem začala objevovat lidský svět a sny ustupovaly do pozadí, jsem se bála čím dál méně. Milovala jsem toulání se pod noční oblohou, když jsem nebyla sama. Ale teprve letos jsem konečně překonala svůj strach ze tmy a zbyla jenom ta láska, kterou k ní chovám. Jako menší jsem dokonce nemohla spát ve tmě. Bála jsem se, ikdyž byli naši vedle. bála jsem se stínů, které na mě koukaly a když už mi někdo zhasl, bála jsem se otevřít oči. Teď je tma mým spojencem, mým jediným přítelem, který mě neopustí. Tma skryje všechno, co nechci, aby ostatní viděli. Přenese mě blíž k tomu kouzelnému světu fantazie. V noci mám nejvíc energie, běhám, raduju se a pozoruju měsíc. A mám ty nejlepší nápady, hlavně na texty  a hudbu písniček.

Co pro mě tedy znamená černá? Černá je tma.
A co pro mě znamená tma? Fantazii, kouzlo, domov, svobodu, ochranu, tajemství a ještě mnohem víc. Už chápete, proč se v černé barvě cítím nejlépe??

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keta Keta | Web | 27. září 2010 v 14:04 | Reagovat

Nezklameš, řekněme, už se tě nebudu snažit ovlivňovat xD
Jen nechápu jednu věc: "pro mě není černá barvou smrti a trápení" - co má smrt společného s trápením? :D

2 Tammy Tammy | Web | 27. září 2010 v 15:59 | Reagovat

[1]: Spíš bych měla napsat zla. Každopádně, představy o černé barvě jsou zkreslené, stejně jako o smrti :D

3 Amissa N. Amissa N. | Web | 6. listopadu 2013 v 22:27 | Reagovat

Krásný článek, opravdu se mi líbí :)
Souhlasím s tvými názory o tmě, je to prostě..bezpečí. A zároveň nespoutanost. Miluji chvíle v noci, venku, když je všude tma, až na hvězdy, které září o to krásněji, čím větší je tma.
Zároveň miluji tu tmu, kterou vnímám ve spánku. To je tma domova, chvíle kdy se cítím úplně v bezpečí.
Tma je prostě krásná a jsem ráda, že je více lidí s tímto názorem ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama