Srpen 2010

Když strach do tebe zatne drápy

16. srpna 2010 v 20:34 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
Každý to určitě zná - cítíte úzkost, třesou se vám ruce, dokonce se nemůžete ani pohnout. Ne vždy je strach takto silný, ale každý (snad až na Nebojsu z pohádky) ví, co strach je. Stačí se jenom podívat na nějaký seznam fobií. Je až k neuvěření, z čeho všeho mohou mít lidé strach. Bohužel, už je to tak. Lidé se bojí předmětů, lidí i situací. Krátkodobý strach je třeba nervozita před vystoupením, strach z odmítnutí, z výsměchu... ale zrovna dneska jsem přemýšlela spíš na téma fobie. Panický strach z konkrétních věcí je totiž mnohem závažnější než nějaká nervozita.

Obrázky týdne 16.- 22. srpna 2010

15. srpna 2010 v 16:14 | Tammy
Už hooodně dlouho (od února) jsem na tuhle blbůstku zapomínala. Ale teď jsem si zase náhodou vzpoměla - takže opět obrázky týdne.

Minule s velkým předstihem vyhrál tento od Anne Stokes.

Dnešní téma je zelená.
Zdroj opět skvělý DeviantArt :-)


Místa naší minulosti

10. srpna 2010 v 11:51 | Tammy |  Archiv mých úvah a názorů
Každý si určitě pamatuje na nějaké to významné místo z dětství - dětský pokojík, houpačky, babiččina zahrada, chata, ale i věci vyvolávají vzpomínky na minulost. A na časy, kdy jsme byli malí. A nejenom na ně. Jenomže po letech jeden zjistí, že ikdyž se vyválí znovu v trávě někde, kde před deseti lety, není to stejné. Může dál běhat za motýly, houpat se na houpačkách, ale to stejné štěstí už znovu nezažije. Jenom mu to zase připomene ty vzpomínky - a tak se znovu houpeme na houpačce, ikdyž víme, že už to nikdy nebude stejné. A není to tím, že by se změnilo to místo. Dojde nám, že to my jsme se změnili a že ty časy už nikdy nemůžeme přivolat zpět. A říkáme si: Kdy jsem tak vyrostl? A tak nám nezbývá, než se vrátit ke svým životům dospělých s vědomím, že nám zbudou jenom vzpomínky. Vzpomínky, které nám nikdo nevezme, i kdyby všechna ta místa rozbil napadrť...

(Mojé trudné myšlenky včerejší noci)